Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: petrov88   
Дата:   08-01-15 14:22

Здравейте. Вече втора година водя една групичка по фотография за деца, и тази година ни останаха едни 250лв от проекта, които трябва да похарчим за нещо. Знам, сумата си е направо малка, но за деца не е съвсем толкова. Имаме 2-3 сапунерки за щракане, затова отпадат идейте за обектив. Мислех си евентуално за базов комплект за продуктова фотография, че така да е полезно и за тези групи, които представят някакви продукти, но реших да питам и тук за съвет.
Какво може да преставлява интерес за децата?

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: МС   
Дата:   08-01-15 15:13

Питай тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: rx   
Дата:   08-01-15 15:19

Според мен провокирай творчеството на малчуганите - конкурс с някаква награда, която не е задължително да е материална - може да е примерно една сесия с асистенти, осветители и всички други салтанати като малкия победител е в центъра на събитието - да се почувства шеф на парада :) Според мен по-голяма награда няма, да не говорим, че е полезно като знание.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-15 15:22

Един фото принтер с консумативи и хартия до колкото стигнат парите...

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: bpavlov   
Дата:   08-01-15 15:40


Aко ти допада идеята с принтера, мога да ти подаря един Canon Pixma ip3000 , обаче после искам да видя купени мастилници и хартия за поне 200 левеа :)
Иначе принтерът още е с оригиналните глави, сигурно има 100 цветни страници изпринтени и 300 с черен текст


Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: sohk   
Дата:   08-01-15 16:07

А защо не организиране изложба, като с парите покриете разходите по нея :).

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: petrov88   
Дата:   08-01-15 18:37

Фотопринтер отгоре няма кой да ми даде да взема. Колкото до изложбата, там имаме едни отделни заложени пари за външни поръчки, които ще ни я покрият. Миналата година си направихме такава и се получи доста добре като за деца на 12-14 години, а и другите я оцениха. Евентуално тази година мисля да заделим повече пари за нея, за да изкараме по- големи снимки, на хубава хартия.
Колкото до тях, ще ги питам, но се съмнявам да получа какъвто и да е отговор.

Иначе да, идеята за награди е хубава. Миналата година имаше флашки, но това куца някак си.



Публикацията е редактирана (08-01-15 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: stoychev   
Дата:   08-01-15 18:45

Малък фотопленер?

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: hose   
Дата:   08-01-15 21:41

да, и аз щях да предложа вариант на пленер - или просто разходка до някъде, със снимки и хапване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: deerstalker   
Дата:   08-01-15 22:25

Заведете децата на сладкарница, това ще им хареса най-много, и ще го помнят дълго време. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: asahi   
Дата:   09-01-15 01:09

Eкскурзия.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: petrov88   
Дата:   09-01-15 15:08

Екскурзия си има планирана.И маше и миналата година по същия проект. Нещо като мини пленер ще се състои към края на Март. Днеска им споменах за идеята за продуктова фотография, но към момента обмислям варианта направи си сам за да ни излезне по- евтино и да останат пари за награди...

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: vladod   
Дата:   09-01-15 15:46

Като правите следващата изложба - поканете ни!!! Може да набъбнем наградния фонд [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: baron_barbaron   
Дата:   09-01-15 17:47

Идещта за обектив не е лоша и е напълно реализируема...

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=48448 това тяло + някой китов обектив да речем този https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=48666...

Ще им е полезно и предполагам приятно да видят и пипнат DSLR.. Обявите не са мои ! Но ми се еструват разумни.. [beer]

И ще останат пари за по една паста ;)



Публикацията е редактирана (09-01-15 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за усвояване на малка сума от група за детска групичка по фотография
Автор: petrov88   
Дата:   09-01-15 20:34

Изложбата ни е представителната изява на групата : )
Иначе идеята за обектива и 350d-то на пръв поглед е добра, НО тук всичко става с фактури, фирми, документи и прочее, и става почти невъзможно да се закупи каквото и да е. Иначе са запознати и с Dslr. Миналата година им показвах един Nikon, а сега нося моя.
Мисля да поръчам от тези книжки "На фокус" за всяко дете (ако имате идея за по- добри книжки кажете, но да не са много по- скъпи) + два статива за малки апарати, за да могат да си заснемат разни тържества или селфита :D
Отделно идеята за продуктите още ми се върти в главата, защото им бях показвал неща и им харесаха, но се чудя за осветлението. Вкъщи за моите нужди снимам с 25w енергоспестяващи крушки, но за базовасапунерка няма ли да е по добре да са от 55w? 2 лампи е27 със щипки, кашон и картони, и тъкмо така ще се включат в изработката.
А накрая преди изложбата мисля да изведа групичката някъде около градчето, в което живеем и да снимам цялата група (около 6 редовни деца) колкото пъти трябва и накрая най- добрата снимка да отпечатаме в голям формат на алуминий, канава или нещо от сорта с мой средства, и това да е личният ми подарък към тях.
Как ви се струва?
За снимката на групата ще вземем и реаквизит от читалището и ще измислим нещо интересно.



Публикацията е редактирана (09-01-15 20:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »