Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   06-01-15 21:29

Първо здравейте на всички! Това е първата тема която пускам в този форум и много се надявам да си спестите отрицателните мнения за мен.[smilie5] Това е първия ми DSLR фотоапарат и съм тотално начинаещ с него. Искам да ви попитам какво значи точно "конденз на обектива" и какви са отрицателните му черти, защото като като си взимах фотоапарата вчера, жената каза да не го излагам на температури под нулата, а след няколко дена ще ходя на ски и там няма как да не го изкарвам за снимки. Какво мога да направя за да не се получи това? Ако имате полезни съвети относно поддържането на фотоапарата може да ги споделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: Петрос   
Дата:   06-01-15 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: NAKATA211   
Дата:   06-01-15 22:50

цък : [smilie24] https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1106818&i=1106818&offset=all



Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   06-01-15 23:21

Благодаря и на двамата, а относно темата, изчетох я цялата и всичко което разбрах е, че не трябва да се сваля обектива, а да се сложи с заедно с тялото в чантата и след това да не се вади 1-2 часа докато не се климатизира към стайната температура! А другия вариант е да се закупи такъв плик от office 1 superstore и да се сложи там фотоапарата заедно с обектива. Също мисля, че няма да е лошо при прибиране да сложа капачката на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-15 23:29

Железов, знаеш ли нещо за наводненията?

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   07-01-15 15:14

Не. По темата, днес не намерих тези пликове в office 1 superstore и затова ще използвам варианта с чантата.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: fraction   
Дата:   07-01-15 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: h_bio   
Дата:   07-01-15 15:22

Питах те, защото познавам човек със същото име :)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: TDK   
Дата:   07-01-15 16:20

Продават се химически грейки. Има за еднократна и за многократна употреба. Аз предпочитам тези за еднократна.

Пакетчета запечатани в найлонова опаковка. Разпечатваш и започва бавна реакция с кислорода, загрява се и остава топло по-дълго от тези за многократна употреба. Обикновено е достатъчно топло за около 6 часа, но това варира много според големината на грейката и притока на свеж въздух.

Аз ползвам големи, малко по-големи от длан на голям човек и не влизат в ръкавица (трудно е). Пробвал съм и да снимам на студ с 1 или 2 такива върху и под обектива, но ползата е малка, защото челната леща пак ще се изпоти, на топло. Все пак помага запотяването преминава по-бързо и е по-слабо.

На теория ако се облече апарата с тези срещу дъжд и се поставят вътре 1-2-3 пакетчета, според студа, ще го поддържат топъл.


Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   07-01-15 18:45

@fraction не разбрах какво искаш да кажеш

@h_bio от Бургас съм.[smilie5]

@TDK от къде мога да си закупя тази "химична грейка" ?

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: asahi   
Дата:   07-01-15 22:49

А бе я не се занимавай с глупости. Проблем има когато внасяш апарата на топло. Същото се получава с телефона, с очилата, с чашата. Просто се съобразявай и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: Петрос   
Дата:   08-01-15 01:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: h_bio   
Дата:   08-01-15 07:16

Обърни внимание на предишните две мнения и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   08-01-15 14:37

Както кажете![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ с Canon EOS 1200D
Автор: TDK   
Дата:   08-01-15 20:05

Ето примери. НЕ че препоръчвам продавачите, но за това говоря и от Ибей ги купих миналата зима.

пример1


пример2


пример3


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »