Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: vladi97   
Дата:   05-01-15 10:00

Здравейте съфорумници !
Занимавам се с фотография от близо 3 години. Другата година ми предстои завършване на средно образование. Обмислям кандидатстване в НБУ със специалност Фотография.
Интересува ме как стоят нещата с кандидатстването (приемни испити, документи и т.н.т), също така се интересувам и от нивото на образователният процес. Ще се радвам ако някой сподели мнението си. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: fotorafi   
Дата:   05-01-15 12:11

Учи журналистика в СУ-бакалавърска степен, после 2 години мастерска степен в Нац. художествена академия- фотография[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: compur   
Дата:   05-01-15 12:34

шъ тъ приемат. нидей съ притиснява!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: vladi97   
Дата:   05-01-15 13:19

Не е въпроса в това дали ще ме приемат а дали е качествено обучението, дали ще има смисъл или ще са няколко години на вятъра.



Публикацията е редактирана (05-01-15 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: caspin   
Дата:   05-01-15 13:22

убочението[smilie5]
няма смисъл да ходиш никъде като гледам[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: asahi   
Дата:   05-01-15 15:46

Ми то от тебе си зависи най-много. Познавам завършили фотография в НБУ, дето не могат да снимат в ръчен режим. Не че снимките им на Р са нещо за отбелязване.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: rimohit   
Дата:   05-01-15 16:04

Чувъл сам чи там съ трудни испитити...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: Twingo   
Дата:   05-01-15 17:05

Препоръчвам първо да прочетеш това:

http://www.booktraffic.bg/pic/books/big/2651_oficialen_pravopisen_rechnik_na_bulgarskiq_ezik_BAN_Pro

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: zotto   
Дата:   05-01-15 17:33

НБУ за парите, които искат, липсата на техническото оборудване/използва се за лични цели на преподавателите/ и огромният брой хора в група, дори да имаш желание, няма на какво да те научат. Курсовете на ФФ са по-добри:))) Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: mihalo   
Дата:   06-01-15 04:32

Ей! Не им се шашкай на "образованието"! Търси това, което наистина те вълнува, животински секс, философия... или примерно /уви/ колекциониране на парични знаци :(( Няма място където се налива успех, каквото и да ти разправят... ):))) Слушай си интуицията, хората може и да споделят своя опит, но само "ТИ" си знаеш... и отговорността.. излиза, че е само за твоя сметка.

Исках да помогна, но гледам че не съм достатъчно наясно как да го направя! Съжалявам vladi97 ! Но опитах [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: fotorafi   
Дата:   06-01-15 09:11

Личните ми наблюдения са, че добрите фотографи нямат специално фотографско образование. Имат други специалности, но общата им култура, магията на фотографията и натрупаните умения ги правят изтъкнати професионални фотографи. С награди от конкурси, изложби, издания и звания
Янка Кюркчиева-фотограф и преподавател по фотография,автор на учебници по фотография, завършила Френска филология
Борис Юскеселиев-фотограф и преподавател по фото журналистика и художествена фотография, завършил право
арх. Николай Попов- фотограф, завършил архитектура в Любляна
инж. Петър Божков- фотограф, завършил Политехника в Берлин
агр.Любомир Чаръкчиев- фотограф, завършил Агрономическия и-т
физика Димитър Сибирски- фотограф, завършил физика
българиста Петър Боев, фото редактор, пише историята на Българската фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: golded   
Дата:   06-01-15 09:16

Мда, няма да е зле, първо да наблегнеш на Уграмотяването си! https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/simp0029.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: pif   
Дата:   06-01-15 09:40

Какво го подхванахте детето. Не можел да пише. Ами представете си учителката му по литература е била тъпа и не го е научила на правопис. А може и на него да не му е било интересно. Или и тя да е била неграмотна. То с нашето образование.
Що се отнася до НБУ - не го препоръчвам. Особенно когато фотографията стана толкова достъпна като изкуство. Ако имаш време за губене - забавлявай се. Присъствието там ще ти осигури добри контакти. И само толкова. Аз също много обичам да пея обаче пея фалшиво. Дори да вляза в консерваторията и дори да успея да я завърша някак си - няма да мога да се реализирам с пеене. Още повече да се издържам с това. А ако съм самороден талант - ще си пея за пари и никой няма да ме пита дали съм завършил. Ако искам да развивам академична кариера в пеенето/фотографията - тогава е друго. Завършването е важно за другите специалности. В сферата на изкуството се гледа крайният резултат.
Първо се замисли дали ще можеш да се издържаш с фотография и след това дали няма да са няколко загубени години в хоби а като резултат да работиш шофьор на такси или разносвач на пица. Но ако все пак си решил, че това искаш от живота - НАТФИЗ/ВИТИЗ или както се казва по настоящем.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: compur   
Дата:   06-01-15 10:47

фотография има и в Художествената Академия

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: kvakioh   
Дата:   06-01-15 10:49

Аз подкрепям идеята и съвета за преминаване през курс бакалавър не в НБУ, а мафистратурата да е там.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой който учи Фотография в Нов Български Университет
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-01-15 11:13

Автор: fotorafi
Дата: 05-01-15 12:11

Учи журналистика в СУ

Не, не учи журналистика там - еднакво безсмислено е да учиш ВИШО по журналистика и/или фотография. Загуба на пари и време. Помисли кой в днешно време го интересува въпросната хартийка и какво предимство ще ти даде тя пред другите кандидате за даден пост.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »