Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony RAW за XP
Автор: InnerSelf   
Дата:   02-01-15 09:10

Здравейте, нов съм вър форума и като цяло от скоро се интересувам по-сериозно от фотография и обработка на изображения и снимки. Скоро се оборудвах със Сони А58, но поради ограничен бюджет ми се налага да ползвам старите си кошници, които вървят на XP. Знам, че светът отдавна е по-напред, но това са ми възможностите в момента :)

Имам лаптоп и насотелен компютър. На лаптопа инсталирах image data converter oт сайта на Сони и си върви без проблем. Но, след като го инсталирах на настолния компютър ми отказва да го отвори. Инсталира го, но не го отваря и сега не мога да си отворя RAW файловете на настолния, а предпочитам да работя на него.

Някой дали може да ми даде съвет как да разреша този проблем? Или дали ако има някой, който притежава инсталационен фаил с някоя по-стара версия на някакъв Sony Raw Converter и ще може да ми я изпрати? [smilie8]

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RAW за XP
Автор: NAKATA211   
Дата:   02-01-15 09:20

Пробвай с това :http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RAW за XP
Автор: InnerSelf   
Дата:   02-01-15 09:36

Изклчително благодаря за бързия и полезен отговор NAKATA211! Инсталирах, стартирах и работи :) Черпя с една виртуална [beer] :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RAW за XP
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-01-15 02:25

Ти искаш да ги отваряш или конвертираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RAW за XP
Автор: InnerSelf   
Дата:   03-01-15 08:23

И да ги отварям и да ги конвертирам след това в TIFF или JPEG.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RAW за XP
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-01-15 13:34

Ако е само да ги видиш, от сайта на сони можеш да си дръпнеш фор фри роу драйвър и ти показва роу-вете като джейпег превю

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RAW за XP
Автор: InnerSelf   
Дата:   04-01-15 18:40

Именно това ми е проблема. Че не иска да инсталира роу драйвъра, поради факта, че операционната ми система му идва стара :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RAW за XP
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-15 19:10

IDC422_1211a.exe имам т.е. предпоследната версия.

Мислих да ти намеря от сони сайта но....явно пак някой ги е издумкал или се опитва

Sorry

The Sony site is temporarily under construction Please check back later.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »