Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Mytronix   
Дата:   07-12-14 09:42

Колеги моля да ми дадете съвет . Колко пари е нормално да се иска за модна фото сесия , в която снимките са на чисто бял фон , около 100 снимки + редакция баланс на бяло + лек ретуш ? Техниката е моя , както и помещението в което правя снимките . Снимките , ще се ползват за интернет магазин за дрехи . Искам също да се вземе под внимание , че съм от Свищов и предполагам цената трябва да е доста под тази за София примерно .

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Gecata   
Дата:   07-12-14 10:08

Защо мислиш че, ако извършиш същите действия в София трудът ти ще струва по скъпо отколкото в Свищов? [smilie3]
Често точно такива клиенти си вдигат нещата и отиват на друго място да им ги снимат, губейки време и средства тъкмо защото цената която са им предложили в местния град им се вижда нереално ниска.
Определи цена, която те удовлетворява и смело я предложи на клиента. Ако не се съгласи - значи просто не е твоят клиент. Идеята да се залови клиента на всяка цена не добра!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Frenchev   
Дата:   07-12-14 10:27

Принципно Gecata е прав. Идеята да се залови клиента на всяка цена не добра! Дръж си цената.

Естествено трябва да си гъвкав и винаги има изключения. Ако примерно клиента е много голяма фирма от която могат да се очакват постоянно бъдещи големи поръчки дори съм "за", да се снима без пари или на цена покриваща само преките разходи. Това обаче трябва да се упомене задължително, че цената е само за "запознаване". Ако останат доволни от теб после и ти ще си доволен.

Но ако е малка фирма или еднократна поръчка, тогава си дръж на цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Gecata   
Дата:   07-12-14 11:27

Колкото и странно да звучи на на пръв поглед, ниската цена не е ключ към получаване на поръчки. Ниската цена почти сигурно е свързана с:
-използване на евтина техника
-съкращаване на задължителни разходи (икономията - майка на мизерията)
-нискокачествена продукция
-неувереност на изпълнителя.
Ще разбереш, че си постигнал вярната цена когато усещаш че си леко неудовлетворен от постигната цена (поради естествената ни склонност към висока самооценка), но в същото време виждаш, че и клиентът не би се съгласил да даде повече (поради естествената му склонност да извлича печалба от всичко). :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: iasen2   
Дата:   07-12-14 11:32

Виж ценоразписа в сайта ми photostudiobstyle.com



Публикацията е редактирана (07-12-14 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: asahi   
Дата:   07-12-14 12:24

100лв./час
Модели, грим, аранжировка - от клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Божидар58   
Дата:   07-12-14 12:54

В Свищов с предложените цени няма да дойде нито един клиент.......100лв на час в Свищов....................

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Mytronix   
Дата:   07-12-14 13:03

Благодаря за отговорите . Придобих си някаква представа . [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Gecata   
Дата:   07-12-14 13:14

Божидар58
Дата: 07-12-14 12:54

В Свищов с предложените цени няма да дойде нито един клиент.......100лв на час в Свищов..............

Както отбелязах по-горе ниската цена е индикация за неувереност на изпълнителя.
- Вероятно затова често пътувам до Свищов за да изпълнявам фотографски поръчки за местни фирми, а цената освен от хонорара ми (доста по-висок от 100лв наден) се натоварва и от допълнителни пътни разходи. Не си подценявайте клиентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-14 14:04

Зависи от снимките.
Като говорим за модна фотография, ако са например такива:
линк 1 или такива линк 2 или такива линк 3
тогава аз бих ти дал не само 10 лв на снимка, и не само в Свищов.
Ако е например такава:
линк 4 , аз специално не бих платил нищо, защото това не може да ми продава продукта по никой начин.
Така че, нека разграничаваме нещата не само на база София - Свищов :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Gecata   
Дата:   07-12-14 14:42

И аз така, особено ако продавам тапети, а моделчето служи само за заостряне на вниманието към тях [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: iasen2   
Дата:   07-12-14 14:46

В днешно
време трудно се продават тапети

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-12-14 15:08

vkk1
Ти сериозно ли?

Плащаш за бликове по тапета, а май ще продаваш дрешки, и не плащаш за класически каталожен кадър?!?! Мда-а-а...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-14 15:31

е хайде да не бъдем крайни.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: Frenchev   
Дата:   07-12-14 23:00

Gecata не съм напълно съгласен с теб.

Тук (Германия) е широко разпространена практика да снимаш първият път на ниска цена за да се "запознаете" с клиента. Все пак говоря за фотографи, които все още се борят за пазар. Ако си Гръски, Tьолс или някой подобен не ти трябва да прибягваш до подобни практики.

Примерно най-голямата ми поръчка, която съм имал до досега я получих точно по този начин. Предложих да снимам част от нещо абсолютно безплатно. Клиента за моя изненада се съгласи. Хареса резултата и ми възложи да снимам цялата останала част.

Ако не го бях направил нямаше да получа нито поръчката нито клиента. Ако не се беше съгласил за по нататъшна съвместна работа щях да загубя само инвестиция от 2 - 3 дена работа и разход за 400 км. пътни. Ако обаче спечеля, печеля много повече. Естествено не бих отправил подобно предложение на някоя малка фирма за която знам, че няма надежда за бъдеща съвместна работа.

Но е много важно да си самоуверен и да успееш да вдъхнеш доверие на клиента, че точно ти си човека, който ще му свърши най-добре работата.

Така че аз съм "за" и то с две ръце за безплатното или нископлатеното заснемане за големи клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: ecobo   
Дата:   08-12-14 00:12

vkk1 написа:

> Зависи от снимките.
> Като говорим за модна фотография,
> ако са например такива:
>
> линк 1 или такива
>
> линк 2 или такива
>
> линк 3
> тогава аз бих ти дал не само 10 лв на
> снимка, и не само в Свищов.
> Ако е например такава:
>
> линк 4 , аз специално не бих
> платил нищо, защото това не може да
> ми продава продукта по никой
> начин.
> Така че, нека разграничаваме
> нещата не само на база София -
> Свищов :)


Ми те тука всичките примери са... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: vkk1   
Дата:   08-12-14 00:21

ecobo, гледано от коя страна - на фотограф, или на продавач на стоките?
И по-нагоре ме нападнаха за бликове, тапети и какво ли не.
Защо не направим експеримент. Показваме на един клиент - продавач, производител на дрехи или там каквото е - двата варианта, той да посочи, кой е по-добър, според него, и за кой би платил.
Защото аз може и да не съм добър фотограф, може и да не съм никакъв фотограф, обаче от онлайн продажби разбирам. И то доста. И знам какво продава. А тук май казуса е такъв, доколкото прочетох в първия пост - "ще се ползват за интернет магазин за дрехи", нали така?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: ecobo   
Дата:   08-12-14 00:53

И двете не струват, особено от фотографската страна. Първото даже по не струва. Е, ако таргета ти е селски чалгаджийки, може и да върши работа, но ако гониш по-широк таргет (и така би трябвало да е), не става. Ама това е друг въпрос. Чисто като фотография не ми харесва. Може да стане далеч по-добре. Макар че като знам какви пари се плащат в Бг за такава работа, може и да е добре. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: vkk1   
Дата:   08-12-14 15:56

Явно целия свят е станал "селски чалгаджийки" в този случай. И може би е по-редно фотографите да помислят повече какво искат и очакват клиентите им. Затова и не вървят нещата, и 100лв ще е много, па макар и за София.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-12-14 16:32

vkk1
Никой не те напада, мисля. Просто малко недоумение. Аз имам малък опит с тия сайтове. Малко от навън, малко от тук. От нашите - сайта е с над 4000 реални продажби дневно. За кампаниите и уикенд резултатите не говоря. Та там дрешките се снимат баш като снимките за които не би платил. А и мисля, че в този бранш по-голям, по-малък фотограф е неприложим критерий. Това си е продуктова фотография макар и да се използват модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: imitev   
Дата:   08-12-14 17:11

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тук (в Бг) отдавна знаем кое как е по света и у нас [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за цена на снимки .
Автор: chukov   
Дата:   08-12-14 17:26

В интерес на истината ако говорим за магазин вторият ти пример е по-удачен от първия, който приича на каталог за моичета дето ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »