Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: erdno   
Дата:   02-10-14 16:16

Здравейте, някой има ли опит с прехвърлянето на снимки от SD карта на DSLR фотоапарат Nikon D800 към телефон Samsung Galaxy S4 mini с card reader. Знам, че става със Samsung Galaxy S4 но незнам дали става с mini версията на този телефон. Целта е да се спести носенето на лаптоп или таблет и да използвам телефона за изпращане на снимки по интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: Emoxide   
Дата:   02-10-14 16:47

ами що да не става...?

Какво имаш предвид, вадиш кратата на DSLR-а и връзваш рийдъра директно с microUSB то на андроида ли?



Публикацията е редактирана (02-10-14 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: Emoxide   
Дата:   02-10-14 16:52

аз с моя NX разпращам директно до Facebook, Flikr, Picasa, Dropbox, или облак на Samsung; или директно до други до 4 смарт устройства , снимките в пълен размер но само формат *.Jpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: Sentel   
Дата:   02-10-14 17:08

Еййй дали ще има тема, в която без никаква връзка да бъдат похвалени Самсунг и Сони?
По темата - S3 mini няма usb otg, предполагам, че s4 mini също. Това е екстра, която Самсунг слагат явно само във флагманите, защото аз я ползвам от S2 насам до S5.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: daniil-k   
Дата:   02-10-14 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: prisonbreak   
Дата:   02-10-14 17:21

Аре похвалете се още малко , че циганката си тръгва след малко.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: BOZO   
Дата:   02-10-14 17:38

erdno,
Тествай с OTG кабел и картрийдър, потърси в гугъл дали S4 mini поддържа USB OTG.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: Pac   
Дата:   02-10-14 17:43

Предполагам телефонът ти има слот за микро сд карта. Ако ползваш в апарата такава карта с преходник към сд, не би трябвало да имаш проблем после да изчетеш картата от телефона. Друг е въпросът, че в този момент е твърде вероятно да нямаш достатъчно място на телфона разполагайки само с вградената му памет. :D

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: erdno   
Дата:   02-10-14 18:17

Благодаря, за съвета да проверя дали поддържа OTG кабел. Оказа се, че не поддържа, което значи, че немогат да се прехвърлят снимки директно от картата на фотоапарата. Просто големият вариант на Samsung galaxy s4 ми е твърде обемен и се надявах да мога да се размина с малкия вариант, но уви няма да се получи.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: niki777   
Дата:   02-10-14 19:28

можеш с eye-fi карта да пробваш, ама им е яко тромав софтуера, иначе бачка, тествал съм го.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: juslen   
Дата:   02-10-14 21:23

Последня вариант е ако си навътре в нещата да си качиш custom Kernel който добавя USB OTG подръжка на S4 mini.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: prozium   
Дата:   02-10-14 21:46

Julsen ти е дал варианта. Аз имах подобен проблем с хтц оне - не ми разпознаваше апарата, като го вържа с усб кабел и не можех да си ползвам телефона за дистанционно за имидж стакинг, след успешна подмяна на кернела всичко е 6 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: petrov88   
Дата:   02-10-14 21:56

Аз като свържа телефона с апарата с цел да го ползвам като дистанционно направо запаметява снимките в телефона, а не на картата, което ме дразни малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: erdno   
Дата:   02-10-14 22:59

Благодаря за съветите, бяха много полезни. [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: Тед   
Дата:   03-10-14 00:01

В това отношение wifi вграден в ДСЛР е от важно значение.
Имаш достъп до кадрите - вкл. да ги споделяш,сваляш, качваш по облаци или го връзваш към пс, мрежа/и/.

Но най-полезното е апаратът да е в чантата и да разглеждаш кадрите от апарата на таблет или телефон и да показваш на нетърпеливи клиенти /вярно че е смело, но ако си уверен в себе си не е страшно да се появи скрап/.

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: goldstar   
Дата:   03-10-14 13:45

Добре де ако приемем че апарата няма Wi-fi а памет картата има , тогава как стоят нещата [smilie25] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Могат ли да се прехвърлят снимки директно от карта на апарат към Samsung Galaxy
Автор: niki777   
Дата:   03-10-14 18:19

аз имам една такава карта http://www.eyefi.com/products/prox2, но е мъка за сериозна работа и не я ползвам.
някой от сф ако иска да тества, да свирка [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »