Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: djfroggy   
Дата:   17-06-14 16:43

Здравейте, чудя се дали си заслужава смяната на вярното ОМД Е-М5 с баткото Е-М1. Основната ми цел е да си ползвам чудесните Зуйко 50-200/2,8-3,5/ и Зуйко 50/2 пълноценно, с автофокус. Изобщо не ми се продават двете стъкла за без пари, за да купувам неизлязлия още късичък и вероятно ултраскъп 40-150/2,8 и новото макро 60/2,8.
Освен автофокуса със старите стъкла, ще получа ли нещо повече от това тяло (Е-М1).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: kirilius   
Дата:   17-06-14 17:34

Здрасти, аз минах от Е-М5 към Е-М1 преди половин година и изобщо не съжалявам. В много отношения разликата е минимална обаче и трудно се забелязва. Зависи какво е важно за теб.
Не позлвам стари обективи и не мога да ти бъда полезен в това отношение, но ето някои други неща, които ми идват наум:

- Е-М5 има много настройки извадени на отделни копчета и врътки, но Е-М1 има повече. С Е-М1 изобщо не ми се налага да влизам в менютата, когато снимам. Изобщо разположението на копчетата при Е-М1 е по-удобно. Например сега много рядко ми се случва да натисна копчето за видео без да искам. С Е-М5 ми се случваше по-често.

- ЕМ5 е по-малко и по-леко тяло, доста по-незабележимо е, особено с някой малък твърд обектив. Е-М1 е по-голям, но това едва ли ще ти е проблем, при положение, че искаш да го ползваш със старите обективи.

- Е-М1 определено е по-удобното тяло заради добавения грип.

- Е-М1 имаше леко замазване при скорости около 1/200 (shutter shock), но след последния firmware update, това изчезна. При Е-М5 не съм забелязвал такъв ефект.

И малко за качестото на изображението:

- При Е-М5 имаше проблем с лилавото, което излизаше в сенките. При Е-М1 това почти не се забеляава вече.

- Като цяло картината е много сходна между двата апарата но RAW файловете на Е-М1 според мен носят на повече издевателства.

- Е-М1 се справя по-добре с шума при дълги експонации от Е-М5, но разликите не са очевадни.

Последните 2 са мои лични наблюдения и вероятно са доста субективни. Не съм правил директни сравнения, но това е моето усещане след доста хиляди кадри и с двата апарата.



Публикацията е редактирана (17-06-14 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: SoftImage   
Дата:   18-06-14 22:46

Здравей, имам опит с Е-ПЛ5(Е-М5 има същия сензор) и Е-М1. Хващал съм и Е-М5. Е-М1 има малко по-бърз фокус. По удобна е от другите м43 Oly камери, но е и малко по-тежка. Изработката на Е-М1 е трепач. Разочерован от качеството на изработка и използваните материали няма да останеш. Екранчето му е по-хубаво и удобно. VF също е безупречен за електронен такъв. Другото предимство на тази камера е сензора. При по-голямо вадене цветовете са по-достоверни, няма го и това лилавеене в сенките при вадене. При високо ISO шумът е по-равномерен по RGB каналите. С това не казвам, че Е-М1 има фрапантно по-добър сензор – просто малко по-добър е. Друго предимство е следящия фокус. На светло резултатите са доста добри! Поведението на старите 43 обективи с тази камера е доста по-добро!!! Не се надявай обаче на същите резултати, както с високия клас огледални камери на Oly(E-xx, E-x). Ако основно заради 43 оптиката го гледаш, задължително го тествай за да си наясно какво може да се очаква!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: Kirilius   
Дата:   18-06-14 23:22

Мда, за следящия фокус забравих - използваем при добра светлина. Съгласен с всичко казано от SoftImage.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: djfroggy   
Дата:   19-06-14 09:10

Здрасти на всички. От вчера ъпгрейда вече е факт. До момента забелязвам следното:

1.Камерата е малко по голяма, но това не се забелязва в реалното ползване.

2.Захвата е много по-удобен, особено с Зуйко 50-200.Усещането като цяло е за работа с професионален клас тяло./Ех, Сони, защо и А7 не е така./

3.След ъпгрейг на фърма до 1.4 забелязвам отлично фокусиране с обективите на Zuiko Digital 50-200 и 50/2. Не е супер бързо, но е точно и има поносим следящ фокус. Нямам никакъв брак на фокуса! Става за птички, но не в полет.

Защо ъпгрейднах?

1.От обективите на Оли и Пана за Микро 4/3 липсва нещо по-дълго от 150 мм с добро качество.Има М.Зуйко 70-300/4,5-6,7!/ за 1400лв.Как да го избереш през Зуйко 70-300/4-5,6/ за 250 лв. от борсата! Или пред 50-200/2,8-3,5/ за 1000лв? Пана 100-300 точно на дългия край няма никаква резолюция колкото и да затварям блендата. Оли ще пускат някакъв 300/4 и ако не е 3 бона май ще съм му кандидат :-).



Публикацията е редактирана (19-06-14 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: marves   
Дата:   19-06-14 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: SoftImage   
Дата:   19-06-14 11:08

>>djfroggy : Здрасти на всички. От вчера ъпгрейда вече е факт

Честито!!! [smilie24]

>>Оли ще пускат някакъв 300/4 и ако не е 3 бона май ще съм му кандидат :-).

Няма да е лошо с него да пуснат и телеконвертор!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: quazimodo   
Дата:   19-06-14 12:22

И за какво ти е при бленда 4 телеконвертор???

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: Emoxide   
Дата:   19-06-14 13:32

....Эее, ама от OLYMPUS до кога ще го бавят мечтания за всички птицеснайпер mZuiko 600mm/f4.0 !?!?? [smilie11]
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: angelovgros   
Дата:   19-06-14 14:13

Имам Е-620.
По размери е точно колкото Е-М1/Даже по дебелина е 3мм, по малък от Е-М1/.
От многото четене, оставам с впечатление, че ще имам по добра картина при високо ISO.
Надали ще махна многото стари обективи....така, че скоростта може би ще е проблем.
Ако си взема, ще е с обектив 45/1.8 или 75/1.8....чудя се кой да е.Имам SAMYANG 85/1.4, но си е мъка...
Ако някой е сравнявал, ще получа ли много в "+"....



Публикацията е редактирана (19-06-14 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: karan4o   
Дата:   19-06-14 14:17

75/1,8 е обективЪТ!
45/1,8 става и е много по-малък, и по-лек, но ако имаш добър универсален обектив, то 75-цата е по-добрият.



Публикацията е редактирана (19-06-14 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: angelovgros   
Дата:   19-06-14 14:22

Доволен съм, от 12-60, 9-18 , 50/2
Въпрос....със преходник, променя ли се диапазона на обектива или е разчетен така, че да се запазва....не съм срещал коментар.



Публикацията е редактирана (19-06-14 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   19-06-14 15:09

Единствената роля на преходника е да отдели обектива от тялото на разстояние, което се заема от огледалото в в стария апарат. Има и малко електроника в него за да се разпознават и заради фокуса. Фокусното разстояние, логично се запазва същото. Оригиналния преходник е безсмислено скъп, китайския аналог е същия и се намира за по 80 лева в азиатските сайтове.



Публикацията е редактирана (19-06-14 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Олимпус Е-М1?
Автор: SoftImage   
Дата:   19-06-14 16:15

>>quazimodo : И за какво ти е при бленда 4 телеконвертор???

Пречи ли нещо да има един TC 1.4?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »