Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Saudek-like
Автор: ctpahho   
Дата:   07-06-14 20:26

[smilie21]
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: Admin   
Дата:   07-06-14 20:51

Има си установени стандарти за тези неща и всеки средноинтелигентен човек би следвало да ги знае и спазва.
Подобни снимки в масов форум могат да бъдат публикувани единствено като линкове, с предупреждение за възраст.
Така както в праймтайма на телевизиите не може да бъде пуснат филм като Калигула, въпреки звездите участващи в него и кинематографичните му достойнства.

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: ctpahho   
Дата:   07-06-14 20:53

Олрайт, това да го приемам ли като отговор, че противоречат с правилата на сайта?
В смисъл да знам ако поискам да пусна подобен кадър [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: didesignbg   
Дата:   07-06-14 21:58

[smilie11]
ще я трием ли тая тема, ще я обсъждаме, или ще се правим на моралисти?

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: ctpahho   
Дата:   07-06-14 22:05

Моралисти сме тука. Поне във форума. Щот в Голо тяло морал няма [smilie3]
Темата беше дали кадри подобни на Саудек противоречат с правилата на ФФ. Отговоре ей го горе.
Може пък някой да иска да се изкаже, рано и е за катинар [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: krist   
Дата:   07-06-14 22:36

В Прага преди две седмици много исках да видя нещо на Судек в оригинал, ама нямаше. Видях обаче Саудек, доста лошо представен на едно таванче в Малостранска беседа с калпаво осветление, срещу скромната сума от 10 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: ctpahho   
Дата:   07-06-14 22:49

Има го изложен на доста места по света, уви в Чехия може да се види само в Моравска галерия, Бърно.
Както с много нашенски утвърдени по света творци, той не е получил признание в собствената си страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: didesignbg   
Дата:   07-06-14 22:57

Вероятно и там повечето хора са средноинтелигентни [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: ctpahho   
Дата:   07-06-14 23:01

didesignbg [smilie18] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: Wik   
Дата:   07-06-14 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-06-14 01:04

нещо не ми харесва особено :))) ама какво разбирам аз!

Вие какво виждате в неговоте работи?

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: cameraman   
Дата:   08-06-14 01:05

Най-готиното е ... че е различен... и от мен... и от Вас...

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: hotsnail   
Дата:   08-06-14 01:14


http://img.radio.cz/pictures/filmy/jan_saudek3.jpg



Колко да е различен?

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: cameraman   
Дата:   08-06-14 01:19

Достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-06-14 01:27

аз виждам някаква поствоенна импресия .., която е намерила своята публика.

Това, което ми харесва е ..детайлът в непретенциозната, дори лоша сцена.

Сигурно има и доста постпродукция !?

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: ctpahho   
Дата:   08-06-14 01:29

Има, има. Процеса му е дълъг. Той е от правещите един кадър. После рисува върху него.

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-06-14 01:40

освен поствоенно ... друго не се сетих :)))
някак си .. ми се иска да го изкритикува някой! не може да няма критика, а само почитатели :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: hotsnail   
Дата:   08-06-14 01:49

Към момент тоя тип снимки са доста плоски и изглеждат като повторение на други творби.

Просто не носят нищо. За това и писах - колко пък да е различен.

Вулви и домби мисля че никого не впечатляват. Кадри изучаващи обвмите и формите на човешкото тяло също. Пък примерно картини и склуптури на Ботеро са далеч по-приятни.

Предполагам за съвремието си пък и в ретроспектива е бил много готин автор, отвъд шаблона. Може би дори нещо като Ван Гог на своето врме.

Просто ако сега някой изскокне със Saudek Like творби те ща са доста безвкусни и не интригуващи, като вчерашен вестник.

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: Wik   
Дата:   08-06-14 01:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-06-14 02:00

Wik, смееш се като от някой негов кадър :-DDDD

сетих се...! не поствоенна импресия .. ами постЧовешка [smilie10]

Темите му са гротескни .. и не е нужно д аси много надарен, за да ги разчетеш. Но определено трябва пътеводител в детайлите

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-06-14 02:19

ако допуснем, че никога не е бил отвличан от извънземните.., то тогава спокойно можем да запеем позната песен ..

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-06-14 03:23

... аз се сещам за поне двама автори от тук alike .., ама ще ми се разсърдят да ги сложа .. до тоя.. дето всичко центрира в кадъра.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-06-14 14:58

Не разбирам , защо снимки във фотографски форум трябва да са с линкове, а може би във форум за поезия любовната лирика е само с линкове?[smilie10]

Това ли са "страшните" снимки? :







По тази логика не трябва да се постват кадри и на Хелмут Нютън, Сали Ман, Джок Стърджис, Дейвид Хамилтън, Алфред Щиглиц...

А, къде е логиката, свободно да гледаме например хвърчащия мозък на убития войник на Капа, както и много други подобни кадри свободно и без предупреждение?

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: cTpaHHo   
Дата:   08-06-14 15:14

GOSPODIN, в интерес на истината кадрите на Саудек които бях качил бяха от доста откровените му, но така или иначе съответстваха на въпроса ми и предполагам предизвикаха бързия отговор.
Това което обаче остана неотговорено за мен е дали подобни кадри са в противоречие само с Форумната част на сайта, т.е. ако се пускат в Голо Тяло няма да има проблем? о.О

Относно разрязяващата се "критика" по творчеството на Саудек - всеки има право на мнение.

Моето мнение е като за гений. Твърде са малко ония които въобще могат да доближат изкуството на Саудек, стила му на работа, въображението и размаха на идеите. Не казвам, че са твърде малко тук. Казвам, че са твърде малко в световен мащаб.

ShamelessEyes, ако ги посочиш тези автори, тук, които наподобяват, все едно, шапка ще им свалиш. Виждал съм една-две-три далечно наподобяващи работи, но подобно класифициране - поне според мен, е комплимент какъвто никой на този етап не заслужава.

Hotsnail, не те разбрах, проблемът вероятно е в мен. Особено частта с "плоските" снимки на Ян Саудек?! Или, цитирам "Предполагам за съвремието си пък и в ретроспектива е бил много готин автор, отвъд шаблона. Може би дори нещо като Ван Гог на своето врме." [smilie8]

Както винаги леко ще се разгранича от чистата фотография и ще говоря за изкуство..ами "готин" автор, независимо от времето на творене и живот, си остава "готин" автор. Да не би Ван Гог или Рембранд вече да не са "готини" автори щото им е минало времето? Или да затварят опери и разпускат симфонични оркестри защото са се писали преди векове?

Шаблона са повечето снимки тук. На първа страница. Но да кажеш, че Саудек е шаблон .. [smilie8]



Публикацията е редактирана (08-06-14 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Saudek-like
Автор: hotsnail   
Дата:   08-06-14 15:43

Темата е Saudek like. А неговия стил е шаблон, добре утъпкан път, извървяна пътека. Все едно да се качиш на самолет от Мюнхен да откриеш Америка. Лошо няма за теб ще си е откритие и емоция, но на дали ще влезеш в историята на нивото на Колумб за това си постижение. Според мен не.

Саудек дали е толкоз голям пионер като Ван Гог, не знам. Може би, се откроява от съвремениците си и с това ще остане в историята. Ама сега някой да върви по-стъпките му ще е повече от банално. Да се казва 2-ма или 3-ма във ФФ вървяли по стъпките му..глупости. 10-ки ако не и 100-ци дори във ФФ са щраквали по някое кадърче от тоя банален стил а някои имат и по-големки серии. За съжаление тия със серийките вече не пишат тука, но по същество - Скука

ПП Нали искахте критика.



Публикацията е редактирана (08-06-14 15:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »