Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Карта на изоставените места
Автор: marshal40   
Дата:   23-05-14 13:23

Здравейте!

Забелязах, че много фотографи (вкл. и аз) се интересуват от изоставени сгради, влакове, вагони, машини и прочие. Тук имаше няколко подобни теми, където са споделени някои страшно готини места. Проблемът е, че за малко от тях се знае къде точно се намират.

В тази връзка реших, че ще е много полезно, ако направим карта на тези "забележителности". Картата е тук:

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=z3nrKWJcsp0Q.keGT3Q5HDgDw



и е публична. Всеки може да я редактира и обогатява. Добавил съм сградите, които знам или съм намерил по форумите.
За сега обектите са в София, Боровец и Шумен. Ще е яко да се съберат места от цяла България (а защо не и света). [smile]

За да добавите място: намирате го на картата, натискате бутона до ръчичката (под полето за търсене), цъкате на обекта, евентуално пишете име и описание и след това натискате SAVE.

Поздрави,
Марин


Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: allyx   
Дата:   23-05-14 13:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: marshal40   
Дата:   23-05-14 14:05

Между другото, докато търсих информация за картата намерих един сходен проект: карта на скривалищата и бомбоубежищата.
Поствам я тук, защото също може да бъде полезна.


Скривалищата в България


Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: lorddemonic   
Дата:   23-05-14 14:22

https://www.facebook.com/exbulgaria?fref=ts

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: quazimodo   
Дата:   23-05-14 16:31

"Фурнир" вече го сринаха и сега е само голямо празно място с трева и малко разхвърляни тухли.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: randreev   
Дата:   23-05-14 16:57

Нещо кирилица не бачка за оставяне на бележки или е само при мен?
Ако при някой друг работи да "преведе" бележката ми за Mineral Bath "Ovcha cupel".

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: angelove   
Дата:   23-05-14 21:59

Прекрасна идея, супер се получава картата.
Би било хубаво в бележката да се пише и какъв е достъпът до сградата. Редктирах това за високата сграда на Житница, защото там със сигурност има вече охрана.
Фурнир беше страхотно място, но е сринато до основи, както каза колегата quazimodo по-горе.

@randreev - при мен работи кирилицата, редактиран си (:

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: Zeno   
Дата:   23-05-14 22:03

Цялата държава и в резултат и страната е запусната, почни от НС, МС и карай надолу по координати до кметство, така ще е най-точната карта. /обикновено GPS кординатите са на кметствата, така че няма да збъркаш./
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: allyx   
Дата:   24-05-14 01:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: angelove   
Дата:   24-05-14 09:30

Чела съм, че има вход през малка пролука, като тръгнеш надясно.. имаше подробно описание някъде. Но на скоро ми казаха, че и там почвали да ремонтират и не е сигурно, че още може да се влезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта на изоставените места
Автор: marshal40   
Дата:   24-05-14 20:12

Картата става страшна.
angelove, съгласен съм. Дори в описанието може да се добавя инфо като състоянието на сградата, обитава ли се от "ъндърграунд" обществата, има ли охрана и пр.
quazimodo, разкарах Фурнир.
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »