Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: fredito   
Дата:   11-05-14 15:11

Интересува ме аберациите,контраст,остротата и цветова тоналност!

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: Lycan   
Дата:   11-05-14 15:27

разбира се


Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: chipsy   
Дата:   11-05-14 15:55

Ако не снимаш видео, каква е логиката да дадеш над 2К лева за обектив с ръчен фокус през 2014?

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: fredito   
Дата:   11-05-14 20:29

Ползвам Canon EF 85mm f/1.8-нов,много съм доволен от АФ
обичам да се заигравм с ръчен фокус и при канона леко ми подскачва

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-05-14 14:40

Нищо чудно! АФ обективите НЕ са мислени за ръчен фокус. Това важи за всички производители.

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: fredito   
Дата:   15-05-14 22:06

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: djfroggy   
Дата:   15-05-14 22:52

Имам този обектив, но е за Никон. Ползвам го на Сони А7 и съм страшно доволен от острота, контраст и качество. Аберации има забележими само на бленди от 1,4 до 1,8 на безкрайност. Но той е мислен за портретен обектив, сигурно затова е така. Отлично и незаменимо стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: realnoncho   
Дата:   15-05-14 23:00

Ако толкова ти харесва ръчния фокус погледни и Самянг 85 1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: djfroggy   
Дата:   16-05-14 09:24

УФ, Samyang vs. Zeiss........... просто нямат нищо общо като крайна визия на снимката.


Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: Джъмбо   
Дата:   16-05-14 11:13

ей са щи скочат разбирачите да ти обяснят че си сноб щом плащаш торба пари за цайс вместо за 100 пъти по-добрия самсам

имал съм цайса за бавна и спокойна работа е... картинката е много приятна... а за портретна фотография даже фотографите предпочитат да аберира леко....

за съпоставка доста време се търсеше стария никор 85/1.4 вместо новия Г тип...

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: Giorgio.K   
Дата:   16-05-14 12:11

... ами гледаш примерно тук дали ти харесва Цайса като за 2100 кинта и си решаваш дали да изсипеш торбата [smile] (признавам на мен ми харесва).

но нищо не ти пречи преди това да погледнеш и тук , демек какво показва "самсам" за да си добре информиран [smilie5]

щото е възможно да се изненадаш доста и да се вкараш в размисъл

Тест DxO

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-05-14 20:13

С една дума цайса е много добър само ,че не толкова и е скъп.
Тва общо означава ,че е посредстрвен обектив на който пише цайс и няма автофокус (демек премиум му е механиката и цената). Общо взето тва значи.

Аз лично на цайс мога само да се семя.[smilie7]
Лигавил съм разни цайсове. Брутална изработка....и..и няма и....
Никон и Канон ,че и сигма имат доста по-съвършенна оптика за по-малко пари.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: simbon4o   
Дата:   16-05-14 20:24

Цайса хубу скъп ама поне за сони е АФ [smilie5] иначе бих си взел 85 1.8Г никон или самянга(който си имам).

Въпрос на вкус е, някои хора си мислят че обектива дава страхотни цветове без да пипаш нищо и това е голяма екстра за която си струва да дадеш хиляди вместо да си пипнеш това онова в конвертора. Без последното действие така или иначе излиза бозата, която създава камерата.

Хубавото е, че има магазини поне в големите градове където човек може да си го пробва и реши.

Никой не е сравнил никъде видео самянга и цайса. А имам подозрения, че ще е много интересно сравнение понеже видео версията е с последните лещи и оптика и е по-добра от първата версия.



Публикацията е редактирана (16-05-14 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-05-14 21:19

Тва като дето сигма направиха 50-ка за 900$ добра колкото цайс за 4000$....че и автофокус имала... [smilie18] Голяма иновативност от цайс 2.5кг-мова ръчнофокусна 50-ка за 4000$ СТРАШНИ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: randreev   
Дата:   16-05-14 21:25

Симо, човека пита за Цайс с ЕОС маунт, а ти му говориш за автофокусно Сони и Никонско 1,8Г, защо? Между другото от къде ти е информацията, че видео версията на Самйанг е по някакъв начин оптически оптимизирана спрямо ДСЛР'ската?
fredito, обектива е много добър, но до някъде класически, най-вече с цветовите аберации и характера на дефокуса, ако се заглеждаш. И определено е портретен. Сравнен със твоя 1,8/85 на ФФ е много по-остър в центъра на кадъра (около стоп), горе долу с толкова ще е назад в периферията и контраста като цяло леко по-висок може би пак един стоп.
За ръчния фокус chrisnoch е прав. Има разлика между проектирани, като автофокусни и оригинално ръчнофокусни стъкла. Само не разбрахме за видео ли ще го ползваш и с какъв точно Канон?
Обаче аз на твое място бих се замислил за 1,2/85.

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: fredito   
Дата:   16-05-14 21:29

Благодаря на отзовалите се и съотношението качество/цена.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: simbon4o   
Дата:   16-05-14 22:09

Андреев ето два самянга уж еднакви, но не са. Оптиката я промениха при чипосания никонски вариант, после видеото е със същата можеби.


http://forum.mflenses.com/userpix/20123/3885_afmIMG_3074_1.jpg




http://forum.mflenses.com/userpix/20123/3885_sam85bokeh2_1.jpg



Ето темата от която го видях за първи път.

ревю

Ето и ревю от някакъв сайт на видео модела.
ревю

Eто и по-стар модел от същия сайт.
ревю

Бидейки неМАРКОВИ тези обективи са подценявани според мен. Лично аз го харесвам. Мисля, че видео модела ще е най-голямата резачка, но трябва да се пробва. Явно корейците правят промени по оптиката с течение на времето по модификациите.

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: randreev   
Дата:   17-05-14 01:07

Офф топик:
Нещо намирисва.
От линка за видео версията: "Optically, the lens is the same as Samyang's 85mm f/1.4 we have tested previously." Загубих много време да търся друг източник освен МФЛенс относно версиите, но няма.
А разликата в двете копия от МФЛенс е защото "Бидейки неМАРКОВИ..." качеството на Самйанг варира драстично и копия с много занижени оптически показатели стигат до крайните потребители. Сорри. Има вероятност да са сменяли формулата, но пък да не се похвалят ако е по-добра? Едва ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: victory13   
Дата:   17-05-14 01:11

демек всяка бройка си е отделна версия [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: simbon4o   
Дата:   17-05-14 07:11

Ами аз съм пробвал 3 бройки до момента все 1:1 си се държаха от първите модели бяха обаче. Новите и видео модела не съм тествал, а от семплите изглежда има промяна. Формулата едвали са сменяли по-скоро някаква оптимизация има. Трябва да се пробва! За качеството с фишовете 8мм 3.5 съм намирал проблемно сглобени за пентакс - мин. фокус беше безкрайност, но останалите модели са ок сякаш. 8цата им беше първия обектив ако не бъркам, може да е имало проблемации.

Отговори на това съобщение
 Re: Carl Zeiss Planar T* 1.4/85mm ZE
Автор: fredito   
Дата:   22-05-14 19:20

"randreev" 16-05-14 21:25
Много точен кометар!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »