Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ревю на Канон 70 Д
Автор: J0R0   
Дата:   28-04-14 17:38

Едно позакъсняло но вече довършено ревю на Канон 70Д

Апаратът беше у мен за изключително кратко време (около Коледа). После през този месец отново го взех за да довърша ревюто.


Ревюто е обновено с нови снимки, примери за ниска осветеност, портретни и репортажни кадри.

Съжалявам за разпокъсването във времето.

(Публикацията е редактирана - 28.05.2014)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: bobotnik   
Дата:   28-04-14 17:56

Супер, поздрави за труда. От няколко дни съм със 70Д и наистина е много добро тяло, много му се кефя, макар да не ми остава достатъчно време да снимам.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: localhost   
Дата:   28-04-14 18:16

Е те Канон България направо са се оляли. Иначе дано е полезно ревюто - на мен лично ми хареса с реалните примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: mutriu   
Дата:   28-04-14 18:45

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-04-14 19:24

[smilie24] Един от първите съм с 70д в БГ. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: philip   
Дата:   29-04-14 07:49

[smilie24] Макар позакъсняло и недовършено е много по-добре от никакво[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: realnoncho   
Дата:   29-04-14 08:06

70Д е хубаво тяло, но матрицата за 5 години след тази на 7Д почти няма видимо развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-04-14 09:19

Матрицата има огромно развитие в качеството си на дуал фокус решетката. Няма сензор от друг производител с такава структора и толкова добър автофокус в лайфвю и видео.
Скоро този дизайн ще даде един нов хоризонт за развитие встрани от конвенционалните сензори.
Говорим за дуал аф, дуал исо, различно четене на сигнала ,а защо не повишена функционалност при 2-но увеличена резолюция. 20мп сензор лесно може да се прочете предполагам като 40 мегапиксела набазово исо за пейзаж и прочие. Никой незнае но на мен на това ми намирисва.

И освен това динамичния обхват и светлочувствителноста е запазена въпреки двойно повечето пиксели. Реално този сензор е с близо 40 мегапиксела който се четат като 20.Не е за пренебрегване.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: realnoncho   
Дата:   29-04-14 09:58

Като изображение няма особено подобрение спрямо предното поколение, дали има 40 или 80 мегапиксела за да изкарат 20 не ме интересува, а крайния резултат.
А и принципа на дуал пиксела е различен според мен и нямаш 2 пълноценни пиксела.
Иначе на прилична цена бих сменил 60Д-то за един такъв, просто гледам да съм обективен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-04-14 10:02

Картинката е малко по-добра от тази на 7д и 60д. Като динамичен обхват и исо. Имаш 7к/сек и автофокус от 7д ,който е много по-добър от този на 60д. Имаш уай-фи и хдр. Артикулиращия екран с този автофокус е напълно използваем. [beer]

Примерно за статични когато съм легнал съм ползвал и 400/5.6 + 1.4 с автофокус приличен за статични обекти. Завъртам си екранчето и си свиркам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: Nedelcho1   
Дата:   29-04-14 10:54

Според мен трябва да се има предвид, че двойките пиксели са разположени хоризонтално (един до друг), т.е не ми се вярва да може да се прочете като истински 40MP. Или иначе казано по хоризонтала е 10944 пиксела, но по вертикала си остава 3648 пиксела. Евентуално може да се използва за дуал исо четене с малко по - добър резултат от досегашните сензори.

Иначе и аз съм на мнение, че не е голям напредък като показатели матрицата. Шума е същия, резолюцията малко по - голяма, по - малко бандинг (при 60Д така или иначе е доста по - малко от 7Д), но нищо съществено. Единствената иновация е дуал пиксел автофокуса, което не е никак малко де.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: Emoxide   
Дата:   29-04-14 11:40

Аз си мисля, че сега едва в EOS 7D MkII тази матрица ще разгърне потенциал. Нещо повече, намирисва ми на хитро интерпретиране от Canon на идеите на MagicLantern, с техния софтуерен DR оптимизатор за 7D и 5D;
Мисля си, че съвсем умишлено в EOS 70D тази матрица е "спъната"

Свързани статии:
DPReview: Magic Lantern firmware boosts dynamic range of Canon 5D III, 7D

J. Zdziarski's Domain: Open Source Brings High-End Canon 5D MK III Dynamic Range Closer to Nikon D800

IR: Canon 5D Mark III dynamic range approaches Nikon D800 with Dual ISO hack

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-14 12:52

Ревюто е обновено и допълнено с нови снимки и видео.
Надявам се вече да дава по-пълна представа.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: axlastro   
Дата:   28-05-14 13:07

Благодаря за чудесно написаното ревю. Бих препоръчал да тествате 70D с един от най-любимите на всички обективи - 85 1.8, на централна AF точка и на 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: realnoncho   
Дата:   28-05-14 13:30

Липсва сравнение с 60D примерно, да се види по-ясно разликата в картина и фокус. Явно фокусът през лайв вю е доста подобрен, с 60D e много бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: allyx   
Дата:   28-05-14 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-14 14:12

Е, ясно е че липсват много неща, но аз не съм на работа в Канон България :)
Откъде да го взема това 60Д. Повечето от обективите с които съм снимал, също са лични.
Мога да го сравявам с личния ми 5Д марк3, но няма да е коректно сравнението, защото това са апарати от различен ценови клас.

Като цяло нещата които снимам с 5Д-то, мога да ги снимам и със 70Д.
Взех го на една сватба като втори апарат и реших част от моментите да снимам с него.
Справя се. И в църквата и в ресторанта. Е, малко повече шуми, но това е нормално за кропната матрица.
Пластиката на фул фрейма също трудно я докарва.
Иначе АФ се справя доста добре, не отстъпва, особено когато е с хубави и бързи обективи.

За видеото е ясно.
Но това което мен изключително мнотго ме кефи в тоя апарат е фокусирането и снимането с тъч скрийна.
Позволява от една страна папаращина - снимаш без да си приближаваш пръста до спусъка. Изглежда отстрани все едно че си зяпаш снимките.
От друга страна лично мен вътрящите дисплеи ме вдъхновяват за по-добро кадриране. Когато гледам през визьора мисля по друг начин. Когато нещата са на скрийна някак си виждаш по-завършено цялата картинка. По-голяма свобода на въртене има :)
Главата не можеш да си я въртиш във всякакви положения и гледни точки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: marves   
Дата:   28-05-14 14:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: allyx   
Дата:   28-05-14 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: philip   
Дата:   28-05-14 18:59

Жоро, благодаря за това което ни показа и разказа, но моля те заради самото ревю, добави кратко заключение накрая с основните предимства и недостатъци. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: джъмбо   
Дата:   28-05-14 20:15

http://photocafe.bg/canon-70d/


може да прескочите първите 2/3 от написаното и да прочетете директно мнението на Темелко за видеото с тази камера
изчерпателно и с умение, както само той го може [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Канон 70 Д
Автор: realnoncho   
Дата:   28-05-14 20:41

По-скоро прочетох първите 2/3, не всички ни влече видеото [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »