Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: dimidumi   
Дата:   09-04-14 18:13

Цитирам: "В категория "Панорами" размерите са съответно 1900 точки по хоризонтала и 1000 точки по вертикала и файлов размер 1000 КВ Приемат се файлове във формат JPEG."

Почти всички съвременни монитори имат резолюция 1920 х 1080 и аз като повечето хора си кропвам панорамните снимки на 1920 по хоризонтала, а вертикала, каквото дойде от кадъра. Според мен където 1900, там и 1920, а защо админите са сложили това ограничение, не знам. Другия вариант е да се кропват автоматично от системата на 1900, както в много други сайтове и форуми, иначе за всяка снимка човек трябва да си играе ръчно да си ги кропи, или да си прави екшън специално за фотофорум... което изнервя и убива желанието да се качват снимки. Ето например за тази панорама не ми я приема системата, а имам желанието да я кача да я видите [smile] [beer]


http://dimifoto.weebly.com/uploads/8/2/5/1/8251133/8446858_orig.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: compur   
Дата:   09-04-14 19:37

не бих разчитал на някаква система да ми прави преоразмеряване и т.н. за зле изглеждащи снимки има примери в мрежата колкото искаш...

" Всеки регистриран потребител има право да качва в профила си по 20 снимки на ден.
- Потребители, които нямат 3 снимки с над 25 т. от рейтинг Б имат право да качват за гласуване по 2 снимки на 5 дни
Снимките от категории "Хумор", "Домашни любимци" и "Семеен албум" не се виждат в албум "Избрано", но участват в общия рейтинг.
- Потребители, които имат 3 снимки с 25-49 т. от рейтинг Б могат да качват в албум "Избрано" по 2 снимки на 5 дни във всички категории.
- Потребители, които имат 3 снимки с 50-100 т. от рейтинг Б могат да качват в албум "Избрано" по 3 снимки на 5 дни във всички категории.
- Потребители, които имат 3 снимки с над 100 т. от рейтинг Б могат да качват в албум "Избрано" по 4 снимки на 5 дни във всички категории."

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: iasen2   
Дата:   09-04-14 20:32

какъв ти е проблема не разбахме

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: dimidumi   
Дата:   09-04-14 21:09

Ако сте чели добре първия пост, нямаше да питате...Проблема е че В категория "Панорами" размерите са съответно 1900 точки по хоризонтала и 1000 точки по вертикала, а аз , както и много други които познавам, си кропваме по подразбиране снимките на 1920 х...или 1080 х..., колкото са резолюциите на повечето монитори...И не разбирам защо и във Фотофорум не се приеме този "световно приет" стандарт [smilie11]



Публикацията е редактирана (10-04-14 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: iasen2   
Дата:   09-04-14 21:15

Щом те мързи да си ресайзнеш снимката , значи не си за този форум . Това не е фотобанка а специализиран сайт .
Ако не и харесва качвай в 35PHOTO.RU , там те чакат с отворени обятия . [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: dimidumi   
Дата:   09-04-14 21:22

Не че ме мързи да си резайзна снимката, 1920 х 1080 е по-скоро улеснение и удобство за потребителите, като световен стандарт, а не 1900 х 1000...разликите са само няколко пиксела...Ако админите имат някаква друга причина, нека споделят, а и останалите съфорумци също, затова пуснах темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: compur   
Дата:   09-04-14 21:24

според мен, въпроса трябва да бъде зададен към админ-а. останалите си чешем клавиатурите... https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/forum_simp0065.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: jingov   
Дата:   09-04-14 21:53

Както и почти цялото уеб съдържание все още се показва с резолюция 1024
Освен това, все пак сайта е частен и претенциите от този тип са пожелателни [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: deerstalker   
Дата:   09-04-14 23:14

Това, което си поставил - панорама ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: dimidumi   
Дата:   10-04-14 00:13

jingov написа:

> Както и почти цялото уеб
> съдържание все още се показва с
> резолюция 1024

Ммм, чак пък "почти цялото", мнооого безплатни сайтове, разрешават от 1100 нагоре...И пак казвам където са 1900, там са 1920, какво тук значат някакви си 20 пикс...просто е по-удобно от към стандарт. [beer]

до deerstalker ...за мен е панорамен кадър, от 5 вертикални кадъра с 24мм обектив, може и повече кадри да се направят, но няма какво повече да се покаже в кадъра, освен грозни огради и сгради...който е снимал от тази гледна точка знае къде трябва да се качи и как изглежда мястото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория "Панорами"
Автор: deerstalker   
Дата:   10-04-14 00:21

Шегувам се, а тези 20 пиксела са от значение - дори само с един пиксел да си извън размера - не се получава. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: razorjack   
Дата:   10-04-14 11:41

и аз мисля че в днешно време е безумно да караш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО потребителите да си преоразмеряват снимките ръчно, при положение че е 1 ред в imagick на PHP да се направи автоматично ... ама то всичко по сайта изглежда като някой студент 1-ва година да го е писал та явно нормално :)

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: bobihot   
Дата:   13-04-14 01:37

Това да не е фейса- всяко пре претакова качеството на снимките. Ама кой да го знае? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: aldygreen   
Дата:   13-04-14 13:08

razorjack написа:

> и аз мисля че в днешно време е
> безумно да караш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
> потребителите да си
> преоразмеряват снимките ръчно,

В същия ред на светли мисли:
"В днешно време е безумно да щракаш с апарата на нещо различно от AUTO". [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: bobihot   
Дата:   13-04-14 13:51

Мисълта му е, че се орязва максимално допустимият размер до малко под стандартният размер. Все едно да бяха разрешили до 1000, вместо до 1024, който е стандарт. Така че да го направят админите като са почнали 1920х1080. То вече става стандарт 4к и 8к, та пак трябва да се прекофигурира форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: iasen2   
Дата:   13-04-14 18:21

В същия ред на мисли защо не се оплачете на 35photo.ru че не са ви приели грозните снимки от портфолиото ви ?
Или на shutterstock че не ви е одобрил снимките ?

Преди резолюцията за панорами беше доста по ниска , но това не пречеше на авторите да качват хубави снимки , сега на мрънкачите все техниката им пречи .

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: b0bb0   
Дата:   13-04-14 22:22

Възможно е да са сложили няколко пиксела по-малко от ширината на екрана поради това, че се гледат в уеб-страница, а тя сигурно има някакви полета/рамки в ляво и в дясно. Например линийката на вертикалния скрол взима част от 1920-те пиксела и ако снимката е 1920 ще се появи скрол и отдолу. Ама знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Резолюция за качване на снимки в категория
Автор: the_psycho   
Дата:   15-04-14 15:33

хора, бъркате термините

1920х1080 е съотношение (формат), а не резолюция

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »