Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Защо излезе така?
Автор: Stelcho2   
Дата:   22-03-14 21:08

Снимах го с китов обектив .. защо излязоха така нещата... срещу мен наистина беше слънцето, но бях с филтър CPЛ на Масса...
http://www.4shared.com/folder/JitaGGU4/park.html

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: Stelcho2   
Дата:   22-03-14 21:10

и се стараех слънцето да е над абсолютно всичко което виждам...
Трябваше ли да сложа и УВ филтъра заедно с ЦПЛ филтъра?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-03-14 21:19

Филтрите не премахват флеъри. Евтините филтри добавят такива + разваляне на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-03-14 21:22

Какво те притеснява, флеарите ли? Те са нормални при контражур и никакъв филтър не ги спасява. Поларизатора действа при определени ситуации и за контражур няма как да ти намали проблема с отраженията в лещите на обектива, а трябва сенник или даже дланта, ползвана като сенник. УВ изобщо си го избий от главата, като филтър .

Като заключение - повече четене за филтрите и техните приложения.
Успех![shtrak]



Публикацията е редактирана (22-03-14 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: mihail_radkov   
Дата:   22-03-14 21:43

Не се притеснявай, флеърите понякога са неизбежни. С малко практика ще можеш да ги контролираш и няма да пречат толкова, ето ти пример с два филтъра и слънце в кадъра:


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t31.0-8/1965452_10203379596155325_531814059_o


[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: Stelcho2   
Дата:   22-03-14 21:58

Добре..
Попринцип съм с Практика УВ филтър и МАССА ЦПЛ.. просто ми бяха досадни като цяло самите простотий.. щраках и с един дърт обектив, който трябва да щракра бързо иначе ми бие грешки ... досадно като цяло...
Но иначе имаше и добри неща :)
Едит : Имам сенник... но явно не помогна в случая или е помогнал доста :))

Добре.. това ме интересуваше като цяло .Мерси за идеята.. а евентуално ако ми кажете за напред как мога да ги премахна тея цапаници... като изключим варианта да снимам противоположно на слънцето

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   22-03-14 22:22

[smilie18] ти се радвай, че е излязла някоя речна фея

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: quazimodo   
Дата:   22-03-14 22:25

===============================================================
Мерси за идеята.. а евентуално ако ми кажете за напред как мога да ги премахна тея цапаници... като изключим варианта да снимам противоположно на слънцето
===============================================================



Вероятно с по-читав обектив + най-подходящия сенник. Снимай още по-рано, малко след изгрева.



Публикацията е редактирана (22-03-14 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: simbon4o   
Дата:   23-03-14 00:17

Хубав обектив и филтри флеъри на правят [smilie5] С други думи - друг обектив и други филтри. lenstip.com е сайт, който тества обективи и филтри за флеъри - един от малкото такива и можеш да се информираш за това кой обектив и кои филтри на правят флеъри. Сенника не е решение, когато слънцето е в кадър или по ръба на кадъра, но помага когато нито обектива нито филтрите стават за такова снимане и слънцето е по-извън кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: rx   
Дата:   23-03-14 03:16

Можеш и да си композираш кадрите така, че да се паднат отблясъците на места, където после лесно могат да се замажат...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: cicomanco   
Дата:   23-03-14 07:36

Ако композираш флеарите подходящо, можеш да го ползваш като ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо излезе така?
Автор: jigsaw   
Дата:   23-03-14 08:44

Пък в крайна сметка просто ги махни с Фотошоп или Лайтрум за 2мин и не се ядосвай [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »