Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-03-14 22:23

Батериите са реплики на оригиналните LP-E6
Когато ги ползвам в грипа на 60D ми ги разпознава и двете със заряда в тях по отделно. В грипа на 5д2 ми разпознава само едната, в грипа на 6D нито едната.
Апаратът си се включва, но в батери инфото стои пусто и не отчита какви батерии има.
При ползването на оригинални LP-E6 в грипа ми показва общия заряд на двете заедно, но не и по отделно. Ако поставя репликите по отделно в 6D-то без грип, ми отчита почти винаги че са заредени на 100%. След педесетина щракания спира да отчита процентите. При 5д2 и при 60д показателите са нормални.
Дали проблемът е в грипа или в батериите? Дали има вариант по-новия софтуер на 6D-то да не приема информацията от чипа на батериите реплики?
Някой да е имал подобен проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-03-14 22:45

Мисля ,че Канон слагат нов фърмуер на новите тела нарочно за да немогат да се ползват с заместители.
Потърси в нета информация. В краен случай ще трябва да си купиш оригинална батерия. Мисля ,че имаше начин и тоя фърм да се махне.


Аз на 6д нямах заместител, бях само с една оригинална батерия.
7д няма проблем със заместителите.
70д иска потвърждение за заместителя и го определя като ненормално функционираща батерия. Ала Бала...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: Gam3Ra   
Дата:   18-03-14 22:47

Този проблем е случващ се дори с оригинални LP-E6 батерии.

Накратко - купи си пак "реплики", за които обаче китайците изрично са написали за съвместимост с 6D.

НЕ ИЗПОЛЗВАЙ ТЕКУЩИТЕ ТИ БАТЕРИИ на 6D !
Има опасност от повреждане и евентуално разтичане на батерията в апарата.

Батериите в днешно време освен с химикали, са наблъскани и с електроника. За да имаш съвместимост батерия-фотоапарат е нужно електрониките на двете джаджи да са създадени един за друг. Техническо-аматьорския термин "декодирана" се използва за обозначаване на това. Китайците пишат примерно "декодирана за 7D". Ако не го пише, най-вероятно не е.

Батерия, която не е декодирана за даден модел фотоапарат (ТВОЯ СЛУЧАЙ), създава аномалии като пълен разряд дори при изключен апарат, несработване на защитата на батерията и от там - leakage, или преведено на български: голЕмо мазало!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: J0R0   
Дата:   18-03-14 22:56

Чак пък мазало.
Цяла година снимам с 5Д3 и китайска батерия.
При поставяне ми дава съобщание "неразпозната батерия", натискам ОК и после си работи без разлика от оригиналната. Показва си степента на заряд.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: Gam3Ra   
Дата:   18-03-14 23:02

Има различни степени на "неразпознатост". Нека Методиев Мартин остави батерията в 6D изключен за известно време. Почти убеден съм, че ще я разрежда.
6D е много капризен към батерии. Има несъвместимости със стари ОРИГИНАЛНИ батерии на Canon (произведени преди идеята за производство на Canon 6D)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-03-14 23:14

Pd, в нета срещнах информация за подобен "проблем" именно при 70д.
(пример в грипа на бойното 7D в магазина за АА батерии съм слагал {от зор заман, както се казва, че най-близкото населено място с ток беше на N km} и "алкални" {уж} батерии от карфур и пак съм щракал)
Gam3Ra, това за пълния разряд не го знаех. Обикновено когато не ползвам апаратите им вадя гриповете с батериите, но досега не ми е направило впечатление зарядът да им е падал без да ги ползвам.
Въпросните реплики ги взех скоро и засега като капацитет и издръжливост не отстъпват на оригиналните.
Дори през ибей, цените на "оригиналните" LP-E6 ( оригинални гаранция-Франция) са кажи речи три-четири пъти по-скъпи от репликите и когато трябва да вземеш 4-6 оригинални за дадено събитие/форум/преход/поход ти излиза солено.
Пак с уговорката че има "реплики" и "реплики"

С редакцията :

Gam3Ra - Има несъвместимости със стари ОРИГИНАЛНИ батерии на Canon - ето защо с оригинални батерии LP-E6 в грипа, произведени 2010-2011 не ги разпознава по отделно а само общия заряд.
Благодаря за информацията :)



Публикацията е редактирана (18-03-14 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: Тед   
Дата:   19-03-14 00:26

Проблемът е, че грипът не ти е оригинален на Канон.
Някои реплики нямат този проблем, но са 1-2 марки и са с добро изпълнение.

Има добри реплики, както на външен, така и отвътре изработени.


Също, ако не знаете, преди да купите реплика, поинтересувайте се как се държат батериите в нея при минусови температури. Около -10С навън, вътре при батериите трябва да е около 7С. Правят се тестове из нета.
Повечето реплики в това отношение са много зле.
Зимно време много бързо ще се "стопят' батериите с такъв грип.

Нищо не можеш да направиш в случая. Освен смяна с друг грип.

Вида на батерията не играе никаква роля.
Регването на батериите е полезно - отчита освен заряда, колко кадъра и др.

ПС. Е, ако батерията не се регва читаво без грип...какво очакваш да стане като е в грипа? Да е по-различно? няма как.



Публикацията е редактирана (19-03-14 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - не разпознава батериите, поставени в грипа.
Автор: JeT   
Дата:   19-03-14 20:19

Прочети това:

http://www.the-digital-picture.com/News/News-Post.aspx?News=8535


2/3 от статията са всъщност за канонските батерии LP-E6.

От миналата есен Канон "наказват" независимите производители на LP-E6-копия.
Оригиналното "канонско" съобщение е от Окт.'2013, но нямам време да го търся.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »