Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видеообработка - от къде да започна?
Автор: cristo   
Дата:   09-03-14 18:55

Не помня от колко години не съм писал тук :)
Здравейте отново форумци :) [beer]

Никога не съм имал видео камера и никога не ме привличало видеото - за мен винаги една снимка говори повече от 10 минути видео, сега обаче, с малко дете в къщи, се принудих да си взема видеокамерка (че ми писна с телефони да снимам). Така вече мога да заснемам белите на дъщеричката ми в развитие, а не само последствията от тях. [smilie5]

Днес, като преглеждах през HDMI-то директно на телевизора резултатите от различните качества на заснемане (AVCHD и MPEG4), останах леко разочарован от всички тях - ясно ви е тези малки матрици (в случая 1/3,91 на Sony) какъв шум правят. Явно ще трябва да прекарвам клипчетата през някаква програма, за да бъдат поне малко филтрирани. Освен това FullHD не ми е толкова приоритет и бих пожертвал резолюция за по-чисти филмчета. Явно има начин, понеже гледах аматьорски клипчета в Youtube от камери със същите матрици и поне там изглеждаха по-добре това, което аз видях на телевизора. И така на въпроса: през какви програми да се уча на видеообработка. Преди години съм пускал от любопитство Sony Vegas и Adobe Premiere, но тогава ми дойдоха ужасно неразбираеми. По същото време се бях сблъсквал и на Pinnacle с някаква програма - доста по-проста беше, но не помня друго. Сега един рисърч през гугъл ми показва резултати за: CyberLink PowerDirector, Pinnacle Studio, Corel VideoStudio, Adobe Premiere Elements (явно олекотена версия на професионалния Premiere), Lightworks, Avid нещо си и други, и аз просто не знам от къде да започна, че да не си губя времето с нещо неефективно.
Който има опит с този тип софтуер може ли да ме посъветва, моля. Трябва ми нещо относително лесно за работа и научаване, за изрязване и сглобяване на филмчета, да има филтри за шум и артефакти, евентуално да мога да изрязвам паразитни звуци от зум-а и копчетата на камерата - това е мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеообработка - от къде да започна?
Автор: novi4ok   
Дата:   10-03-14 09:49

Истински работещи филтри за шум и артефакти има само в мноооого скъпите и мнооого сложни професионални софтуери. За останалото ще ти свърши работа простичкия "Муви мейкър" вграден в Уиндоус.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеообработка - от къде да започна?
Автор: cristo   
Дата:   10-03-14 22:08

Мерси за включването novi4ok.
Аз имах някакви съмнения, че това все пак е фотографски форум и няма да има много отзовали се на въпроса, но чак пък такова безучастие, не съм очаквал. Да не би приятелските кръгове тук (онези, които от едно време се заформиха покрай рейтингите на снимките) вече толкова да са се втвърдили, че членовете вече да не следят темите на непознати?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеообработка - от къде да започна?
Автор: M_D   
Дата:   10-03-14 22:14

Pinnacle + Neat Video (за чистене), примерно. Другите щом преди са ти се видели неразбираеми, сега няма изведнъж да станат лесни. Иначе Лайтуъркс има много изчистен и удобен таймлайн, но не съм сигурен как стои въпросът с шумочистенето там, вероятно ще се наложи да ходиш до друг софтуер да чистиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеообработка - от къде да започна?
Автор: rapesco   
Дата:   19-03-14 21:06

Шума се чисти със силен полилей. Аз съм си взел един 360W (18 халогенки х 20W) при пълна мощност и отделно още 5 луни х 35W вградени в трегерите. Понякога си помагам с него и през деня.[cool]
Иначе Corel video studio - лесен, удобен, елементарен, бърз и работи със всички формати.



Публикацията е редактирана (19-03-14 21:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »