Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Beauty photography
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   04-02-14 13:19

Здравейте, за бюти фотография 50мм ще ми свърши ли работа как мислите? Разглеждам най-различни мнения и по-принцип бюти се снима със 105мм макро или 70-200мм, но тъй като нямам и съм с кропка и 50мм, дали ще мога да свърша работа?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: iasen2   
Дата:   04-02-14 13:41

до петък има още много време.
какво е бюти фотография ?
иначе ако питаш за кропка - 50мм са къси да се снима само човешка глава . За глава , шия и рамене - става . А ако сложиш много дълъг обектив ще ти тежи доста .( колегата ми вече е направил мускули с неговия )



Публикацията е редактирана (04-02-14 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: compur   
Дата:   04-02-14 13:43

"бюти фотография" - какво точно се има в предвид?

50мм са универсални за ФФ.

"дали ще мога да свърша работа" - на този въпрос може само ти да дадаеш отговор

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   04-02-14 13:49

iasen2 - какво значи "до петък има още много време" ?

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: iasen2   
Дата:   04-02-14 13:55

форумен хумор на форумния кибик , понеже
Beauty photography е разтегливо понятие както и Glamour , за разлика от бюти светлината ,която е строго характерна за параболичните рефлектори (поне по мое скромно лично наблюдение )
последните ми две снимки в профила са правени с 50мм обектив на кропка - ако това ти помогне да се ориентираш .

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: dekov   
Дата:   04-02-14 14:21

Разбира се, че с 50мм. обектив могат да се правят не просто хубави, ами и прекрасни снимки


Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-14 14:41

Въпроса подозирам е свързан с курса на Борисов за модна и бюти фотография. Човека най-вероятно пита дали 50мм обектив е ок за курса.

Според мен да се обади в синтеза и да пита.

Двудневен курс по студийна BEAUTY фотография с Никола Борисов

A ето и цитата предизвикващ горното странно твърдение

Необходими пособия за ден първи: DSLR фотоапарат с обектив с фокусно разстояние над 100мм, за препоръчване 105 макро, 70-200 или подобен.

Мисля, че важната част е подчертния текст.

Подозирам, че горното изречение е мислено от човек в синтеза, дето снима с никон. Канон и Сони май нямат макро обективи на 105мм точно. Освен това текста е малко подвеждащ и подозирам ще има разочаровани колеги дето ще дойдат с кроп или фул фрейм с въпросния макро обектив. А пък автора на изречението ще е имал в предвид другия формат. Представям си как няма да има място в помещението на синтеза да се направи снимка цял ръст, щото автора е мислил за фул фрейм, пък посетителите са с кропки.....



Публикацията е редактирана (04-02-14 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: rx   
Дата:   04-02-14 14:58

Щом си на кропка, аналогичния обектив е 35мм, но като гледам и с 50 се справят хората. Както се каза по-горе много зависи какво искаш да снимаш - глави, бюст, цял ръст... всичко от 17мм до 80мм на кропка е "стандартно" за моделки

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: Shama   
Дата:   04-02-14 15:05

Според мен 50мм, било то и на кроп, е малко късичък , но това не означава, че не можеш да направиш добри фотографии и с него.
Ако наистина питаш за курса, според мен въобще не се притеснявай , все ще се намери някой да ти услужи , а и там е по-интересно да научиш за целия процес (светлина, контакт с модела, пост и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: realnoncho   
Дата:   04-02-14 15:34

Подозирам, че hotsnail e прав [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Beauty photography
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   04-02-14 17:17

Благодаря на всички за мненията!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »