Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: rx   
Дата:   03-02-14 21:21

След една твърде неприятна случка, един от любимите ми обективи се превърна в това:


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1391454990_IMG_9193.jpg



Механиката както си личи е смляна - пръстените се въртят едвам едвам с едно ужасно стържене - ясно е, че механически не става за нищо.
Обаче лещите са непокътнати. Някой може ли да ме насочи какво бих могъл да направя с останалото от този обектив? Най-лесно ми е да го дам за части, но се чудех дали някой се е занимавал с конструкция на обективи в България и да може например да се натика оптиката в нов кожух и да стане ръчен обектив? Свързах се с Токина и базовата цена за ремонт е 350 евро. В Холандия. Долу горе цената, за която може да се намери на старо в перфектно състояние. И понеже ми тежи на душата мисълта просто да го метна в кофата, се чудех дали не може да се възроди по някакъв начин?

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-02-14 21:39

Утре при Наско на "Дондуков" 18 и каквото каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: rx   
Дата:   03-02-14 21:42

Благодаря, Господин :) А можеш ли да ми пратиш на лични някакъв номер, че утре най-вероятно няма да мога, но сряда или четвъртък ще намина. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: stalker   
Дата:   03-02-14 21:42

Човек, не мога да ти дам съвет какво да направиш , но наистина съжелявам за случилото се.
Дано намериш начин !

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: juslen   
Дата:   03-02-14 21:48

Телефона на Наско е 0887360051, освен него едва ли има някой у нас дето може да направи нещо в случая.

Ако нищо не стане може пък да го продадеш на някой ентусиаст да се мъчи да го стяга нещо като мен например [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: rx   
Дата:   03-02-14 21:54

Добре, ще те имам предвид :))) Благодаря за телефона. Тези дни ще разберем какво става...

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: Marconi   
Дата:   03-02-14 22:05

recycle bin май е най-удачното решение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: fotocolor   
Дата:   03-02-14 22:14

Ако не успее Наско ми пиши.Имаш пренабита резба от удара.Ако няма скъсаан лентов кабел и дриги счупени елементо може и да помогнем.Макар че като гледам имате и 2 строшени ринга.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: rx   
Дата:   03-02-14 22:26

[beer] Благодаря. Ще имам предвид. Зуум ринга не е строшен, но не мърда. Фокус ринга е строшен на две и като се опитам да го завъртя, шуми като че прескача по зъбите на някакви колелца вътре.

Иначе, за да задоволя любопитството, при катастрофа обектива излетя през счупеното стъкло и се разходи порядъчно по асфалта. Всъщност за това, което се случи е в много добро състояние, най-вече поради металната капачка както си личи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: ivjordan   
Дата:   03-02-14 22:34

Щом е катастрофа, добре че хората са живи. Тенекии се оправят и се купуват...

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: rx   
Дата:   03-02-14 22:37

Разбира се [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   03-02-14 22:50

Не си харчи парите за безсмислени ремонти, пусни го за части - някой може да има мераклия.
Ремонт на обектив в такова състояние е, все едно от пребит кон да правят кон за състезания.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: methood   
Дата:   05-02-14 20:33

без да съм гуру и висш инженер мисля, че баби-играят-с-теб е прав. ако си търпелив следи в ибей там съм засичал досега 3 обектива сас скапани предни лещи щото са се пробвали да махат сенника, но това в рамките на година. ако не за части. имам същия обектив найстина е едно бижу! съжалявам за загубата!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-02-14 20:51

Понеже темата е вдигната отново. За да вземете максимум като стойност на въпросния обектив, трябва да се разглоби, заснеме и опише подробно кой части или елементи са повредени. Така когато се пусне за продажба с надлежна информация за съответните части, който са годни за употреба - гаранция, че може да се вземе значително по добра крайна цена. Но всичко това изисква време и сръчност.
По има вариант да се закупи от някой частно лице, което има подобен обектив, или от малка работилница (сервиз) със цел възстановяване (поправка) на друг подобен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: rx   
Дата:   05-02-14 21:01

Благодаря за отзивите. Утре ще звънна на Наско и след като ми каже мнение за обектива, ще реша какво да го правя. Аз не бих се наел да го разглобя и снимам отвътре, защото не знам дали ще успея да го събера обратно, а и нямам толкова фини инструменти. Вече няколко човека изявяват желание за него, но първо искам да го погледне човека, за да знам каква цена да искам и да е всичко коректно, а не да се окаже, че положението е много по-зле отколкото съм си мислел [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена Токина 10-17. Наистина счупена. Предложения?
Автор: masteral   
Дата:   06-02-14 10:33

Същия обектив в същото състояние - магът Наско го поправи - препоръчвам!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »