Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: GabsoN   
Дата:   02-02-14 15:25

Купих си такъв чип от колега от форума, но има проблем с правилното фокусиране. Фокуса съм го настроил да е постоянно само на централната точка, но почти никога не фокусира точно въпреки че си потвърждава. Дали проблема е в чипа или в апарата и има ли оправия?

Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: gbdesign   
Дата:   02-02-14 15:28

Е той чипа "потвърждава" фокуса, за да ти позволи да направиш снимка. Неговата роля не е да потвърди правилният фокус а само да елиминира защитата на Канон от снимане без фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: aldygreen   
Дата:   02-02-14 15:50

gbdesign написа:

> Е той чипа "потвърждава" фокуса, за
> да ти позволи да направиш снимка.
> Неговата роля не е да потвърди
> правилният фокус а само да
> елиминира защитата на Канон от
> снимане без фокус.

Това е валидно САМО за руските програмируеми "глухарчета" и то, ако е разрешен AF в него.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: rx   
Дата:   02-02-14 15:54

Това на статив ли си го пробвал? Възможно е обектива ти да прави фронт/бек фокус. Трябва да видиш дали чипа е програмируем и дали можеш да му настроиш компенсация. Ако не, можеш да видиш дали имаш такава настройка на тялото. Потърси информация как се настройва фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: dialektika   
Дата:   03-02-14 11:20

Добре е да кажеш с какъв обектив го използваш - ако обектива е доста широк, чипа ще потвърждава в много широки граници, т.е. няма да ти върши никаква работа. При мен е така с един 14mm Samyang. При обективи на М42 - 28, 50, 135mm никога не съм имал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: Батко   
Дата:   03-02-14 11:27

Едно време имах такъв с потвърждаване. Разбрах, че ме бърка и ми пречи, разкарах го и си взех чисто метален. С него нямам никакви грижи. Работи 100% на Canon. Няма такова нещо, че трябва да се лъже апарата !?
Металните без потвърждение работят и на всички други марки.
А с пикинга на сони няма и да се сетиш за потвърждение.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: Marillion   
Дата:   03-02-14 11:54

Пробвай го от статив. Ако не си свикнал да работиш правилно е възможно да мърдаш, докато снимаш. Пробвай и на по-голяма бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: quazimodo   
Дата:   03-02-14 14:03

Хайде и аз да си кажа репликата при положение, че ползвам 40Д и с двата вида преходи и чипове. По моите скромни наблюдения е от значение и посоката на въртене на пръстена за фокусиране. И на двата мои прехода фокусът е по-точен, когато ринга тръгва от безкрайност.



Публикацията е редактирана (03-02-14 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: m42 focus confirmation chip проблеми с фокуса
Автор: quazimodo   
Дата:   03-02-14 14:26

Ето една снимка с непрограмируем чип и обектив Пентакон 200/4. Разстоянието до обекта е около 30+ метра.


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1391430043_IMG_0681.JPG




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »