Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 5D Mark 2
Автор: den_den   
Дата:   01-02-14 07:58

Има ли начин въпросната камера да снима видео повече от 30 мин.?


Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: realnoncho   
Дата:   01-02-14 08:22

По-добре си вземи камера [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: iivanov   
Дата:   01-02-14 08:24

Трика май се казва Magic Lantern - magiclantern.fm

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: den_den   
Дата:   01-02-14 13:35

Никъде в magiclantern.fm не се споменава за удължаване на видеото, сигурен ли си в това ? Но пък чета предупреждения от Канон, че не гарантират за него. Някакви по-конкретни впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: igg   
Дата:   01-02-14 13:47

ще ти се пръсне процесора :Д от повече от 29:59 минути хората не са го измислили случайно да е 30 мин явно има причина :) иначе кво им пречи да си записваш с часове

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: skywriter   
Дата:   01-02-14 13:51

Аз съм сложил Magic Lantern на 500D и 5D Mark 2 и не съм имал никакви проблеми с него. Не зная дали позволява да се снима видео повече от 30 минути, но като се има впредвид какви други работи добавя Magic Lantern е възможно.


Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-02-14 14:41

Автор: igg
Дата: 01-02-14 13:47

ще ти се пръсне процесора


Ще му пръсне...
С 5д2 и филми са снимани.
С 550д и със 60д съм снимал концерти от по 2-3 часа - единствено се запасяваш с карти и батерии. След продължително снимане на видео, корпуса при бутоните от дясно загрява до известна степен, но не мисля, че това е проблем. Ако не се лъжа Magic Lantern имаше опция и дисплея да си изгаси при продължително снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-14 14:50

Нищо няма да стане от това, че загрява.
Тази седмица снимах за първи път видео 1 час, не е само при Канон това спиране на 30мин. И всички загряват, малко или много.
Пробвайте с Lantern-a.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: Mogila   
Дата:   01-02-14 14:53

Да използвам и аз темата. Със 550д не ми дава повече от 12мин. да снимам видео, защото има лимит от 4гб за файл. Ако си сложа МЛ това ограничение ще отпадне ли?

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: niro   
Дата:   02-02-14 12:35

Ти някаква постановка ли ще снимаш толкова дълго? Щото ако е 'филмово' видео, така или иначе се прекъсва през няколко минути. Мисля, руския 'Балът' бе заснет само с 1 отваряне на клапата.[smile]
Не знам ML дали ще помогне /също съм я слагал без проблем, но не съм стигал до такива времена/, мисля времето на снимане е ограничено заради големината на файла, с който оперира 5D2.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: estate   
Дата:   02-02-14 12:48

Не е заради процесора,просто ако снима повече от 29 мин и 59 сек минава в класа на видеокамерите.Тоест вече не е фотоапарат със видео а видеокамера със опция за снимане....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: stef7   
Дата:   02-02-14 13:05

Ограничението както estate отбелязва не е техническо. Всички DSLRи го имат, защото по европейското законодателство всичко което снима над 30 мин. видео се води видео камера и за нея се плаща допълнително данък. Никой от производителите не иска да плаща този данък, затова слагат 30 мин. лимити за европейските модели. Тези за американския пазар нямат лимит.

Magic Lantern софтуера решава този проблем и премахва ограничението.

От техническа гледна точка, големия сенсор загрява с времето. Не знам колко добро е охлаждането на Canon 5D Марк II. Във всички случаи няма опасност за сенсора. Сони NEX камерите примерно след определено време на работа се самоизключват след като сенсора се загрее. Някои като Panasonic GH2 имат специално решение за този проблем - охлаждат успешно сенсора и може да си снимаш часове без прекъсване както е при една видео камера.

Така че слагай Magic Lantern и снимай. Друг е въпроса дали това е подходящата камера за този тип снимки. Според мен не е.


Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: stef7   
Дата:   02-02-14 13:42

Това е малко встрани от темата, по-скоро показва за какво е добър Mark II.

Отвреме навреме се пробвам да видя дали мога да позная с каква камера е сниман даден филм - филимова или цифрова. При цифровите доминира тотално Arri Alexa. Но я да видим какво пише за новия филм на Jason Statham - Homefront:

http://www.imdb.com/title/tt2312718/technical?ref_=tt_dt_spec


Alexa, тук познах но какво виждат очите ми - Canon 5D Mark II !
Даже не е Mark III. Ето сега възможност за нов тест. Да видим може ли да се познаят кадрите снимани с Canon 5D Mark II.


Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: den_den   
Дата:   02-02-14 13:59

Благодаря на участниците. Към stef7--Моят е купен от Америка, щом това има значение. Доколкото разбирам дотук проблем остава загряването, което си го има по корпуса и до 30 мин.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: stef7   
Дата:   02-02-14 17:59

Загряването само по себе си не е проблем. Всички камери загряват. Проблема е, че след като стигне определена температура, ако навън например е много горещо, 5D може просто да се самоизключи и да спре да снима видео. Това примерно е случая с NEX 5N, 6, 7. Видеото при безогледалките и DSLR e вторична фунция. Не са проектирани да снимаш с часове, макар че както се вижда за филми примерно стават идеално.

Чесно казано аз не знам как е с 5D Mark II. За Марк III четох, че охлаждането е отлично и няма този проблем. Т.е. с него може да снимаш практически без прекъсване много дълго време. Нямам опит в това отношение нито с единия нито с другия. А и не снимам толкова дълги неща.

След като имаш американския модел не ти остава нищо друго освен да пробваш. Слагаш голяма карта поставяш я на статив и пускаш запис. Прост тест. За камерата няма никакъв проблем, че се загрява малко. Това е нормално.


Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: Mogila   
Дата:   02-02-14 18:23

А за 550д ограничението за 4гб файл при видео може ли някой нещо да каже? Ще отпадне ли с МЛ?

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: stalker   
Дата:   02-02-14 19:38

Файловата система, която обслужва съдържанието на картата не позволява запис на файл с размер по-голям от 4 GB.

...........

FAT - Към 2013 г. FAT и нейният вариант FAT32 са най-простите файлови системи все още в употреба. Въпреки че FAT32 се среща все по-рядко на персонални компютри, тази система е основната за USB памети, памет карти за телефони и камери, и навсякъде където улеснената употреба е приоритет . FAT не използва специални операции за да постигне непрекъснатост и цялост на файловата система, и производителността й значително намалява с последователното записване, изтриване и преместване на файлове върху физическия носител. Няма разширени функционалности, а има значителни недостатъци. На FAT32 например, няма възможност за съхранение на файл по-голям от 4GB



Публикацията е редактирана (02-02-14 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: Mogila   
Дата:   02-02-14 20:10

Доста тъпо...

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: stef7   
Дата:   02-02-14 21:16

Magic Lantern донякъде решава този проблеми. След като стигне границата от 4Gb започва отново и прави нов файл автоматично, но губи няколко секунди между файловете:

Movie Restart

While this setting is on, movie recording will restart automatically, unless you stop it. There will be a few seconds skipped during restarting.

Но да както вече казахме 5D Mark II не е правилната камера за подобни дълги сесии.


Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: Mogila   
Дата:   02-02-14 21:19

Мерси Стеф7. Това ми решава проблема[smilie24] Ще слагам МЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: igg   
Дата:   02-02-14 21:48

"Автор: metodiev_martin
Дата: 01-02-14 14:41

Автор: igg
Дата: 01-02-14 13:47

ще ти се пръсне процесора"
искаш да ми кажеш,че апарата ти снима 2часа без правиш нищо ,че снима 2ч видео ,а не примерно 4 видеа по 30 мин ?

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: den_den   
Дата:   03-02-14 03:48

Ами пробвал съм и то неведнъж--с огромен резерв откъм батерия и памет. Резултатът е винаги един и същ. Проблем е, че ми се налага, макар и рядко, видео с може и малко над 30 мин, но без прекъсване. По описанието на Magic Lantern и тя не ми върши работа. Обяснението на stalker звучи логично. Май ще се ориентирам към видеокамера.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D Mark 2
Автор: stalker   
Дата:   03-02-14 08:23

Автор: Mogila
Дата: 02-02-14 20:10

Доста тъпо...

.................

Mogila, не е тъпо, но е неприятно.

den_den..
Това не е мое обяснение.

Това е проста математика.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »