Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: jackctrl   
Дата:   19-01-14 17:13

Здравейте, ситуацията е следната:
Днес трябваше да направя около 20-тина снимки.Всичко беше ОК с апарата, преглеждах ги, давах зуум и нямаше проблеми.
Като се прибрах ги качих на компютъра(домашен) и всички до една се "омазаха"

давам 2 примера:
http://s21.postimg.org/63upw2t2v/DSC_0859.jpg

http://s30.postimg.org/mms0cj6v5/DSC_0867.jpg

После направих няколко нови снимки и от апарата като се преглеждат няма проблеми, но при прехвърляне пак се "омазват" по този начин.
Пробвах да ги кача на лаптопа и се оказа че там снимките си излизат както трябва без проблеми.
Лаптопа има Card Reader и там ги прехвърлям директно от картата.
На настолния обаче използвам дата кабела и явно нещо става като се прехвърлят с кабел.Някой има ли идея къде може да е проблема?

Апарта е Nikon D40X с 18-105.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: Pavlov   
Дата:   19-01-14 17:24

Цитат:

"Човек и добре да живее, си купува карт рийдър" - Asahi [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: stoyan_s   
Дата:   19-01-14 19:24

Пробвай с дата кабел на лаптопа за да разбереш от къде е проблема.
Ако пак има проблем значи комуникацията нещо не е наред, ако няма проблем, то най-вероятно WINDOWS-а или компютъра ти прави номера.
Аз залагам на Уиндолса.



Публикацията е редактирана (19-01-14 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: asahi   
Дата:   19-01-14 23:40

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: likorna   
Дата:   20-01-14 13:54

Имал съм подобен проблем.Оказа се дефектна SD карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: jigsaw   
Дата:   20-01-14 17:25

Аз имах същата драма с RAW файловете от апарата. На самия апарат са ОК, като ги прехвърля на PC-то, без значение дали с кабела или чрез карточетец в Lightroom някои снимки изглеждаха подобно прецакани. След смяна на OS-a 32<->64, версията на Lightroom 32<->64, смяна на 2 HDD, един SSD и един стандартен HDD и загубени маса часове в перинсталации, на финала смених RAM модулите. Бях си купил скъпа GEIL 16GB и беше последното нещо в което се съмнявах, но се оказа точно паметта. После като на майтап си купих от евтините 16GB PQI, а също и 16GB Exceleram. Проблемите изчезнаха и вече от около 6 месеца съм с Exceleram-а и нямам нито един счупен RAW! Между другото всички тестове които пусках на RAM-а не отчетоха никакви грешки в RAM модулите и на практика беше недоказуемо че те са проблема, но смяната им оправи проблема! Това е моя опит който мога да споделя.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: imitev   
Дата:   20-01-14 17:53


Ако си имал проблем с РАМ-а много по-рано е щял да се прояви. Операционната система много красиво забива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: jackctrl   
Дата:   20-01-14 18:09

Явно проблема е някъде в настолния.Повечето файлове пък сега не се развалят като ги качвам.По принцип снимам в RAW, но тези снимки всичките бяха в Jpeg и всички до една се развалиха...От тогава имам качени 3-4 raw-a и са ОК, обаче Jpeg-a си го омазва.Кофтито е че на настолния немога да си сложа и външния карт рийдър да проверя дали пак ще се развалят.Незнайно защо, като сложа SD картата, нестава нищо пък самия кард рийдър го открива компютъра, като removable device.Лаптопа си има вграден кард рийдър, но като свържа външния си открива картата без проблем на него.
Явно проблема е някъде в windows-a, SD картата, хард-а или както колегата jigsaw каза може и рам-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: bobihot   
Дата:   20-01-14 20:40

Прехвърлил съм си над 100 000 снимки през кабела от апаратите в компа и не съм имал проблем. Кард рийдър не съм ползвал. Тези с кард рийдърите си го завряха с изкривени, счупени пинчета, разбити гнезда и т.н...[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: imitev   
Дата:   20-01-14 21:49


Да бе да...

Аз само кардрийдъри ползвам и не съм имал проблем с карти и апарати до сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с качването на снимки Апарат->PC
Автор: asahi   
Дата:   21-01-14 02:36

Ползвам картрийдър от 1998-ма, с драйвери за '98. Повредена карта не съм имал. Май станаха 15 години?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »