Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на обективи от ХК?
Автор: bubata78   
Дата:   17-01-14 20:25

Както подсказва заглавието става въпрос за Хонк Конг искам да попитам дали някой го е правил и как седи въпроса с качество/гаранция?
Оказва се ,че обектива който търся:
Canon EF 8-15mm f/4,0 L USM fisheye
Е явно специализиран и никой не го държи в наличност само с доставка а се оказва, че трябва за вчера [smilie2]

Всички мнения и пропоръки са добре дошли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обективи от ХК?
Автор: uzsree   
Дата:   17-01-14 20:32

Ако поръчаш от ХК, ще дойде за мин. 2 седмици и си приготви един ден и 20% ДДС на митницата.

От ebay.co.uk ще дойде по-бързо и цената е окончателна


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обективи от ХК?
Автор: mIRCata   
Дата:   17-01-14 20:43

uzsree написа:

> Ако поръчаш от ХК, ще дойде за мин. 2
> седмици и си приготви един ден и 20%
> ДДС на митницата.
>
> От
> ebay.co.uk
> ще дойде по-бързо и цената е
> окончателна
>

Да, ама не. Зависи от къде шипва търговеца. На всеки предмет си го пише. Доста от нещата там са от Китай и Хон Конг. Ето днес ми идва един филтър точно от там, купен през английския ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обективи от ХК?
Автор: sitaplast   
Дата:   17-01-14 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обективи от ХК?
Автор: uzsree   
Дата:   17-01-14 21:15

Линка от горния ми пост е за конкретна оферта с доставка от Англия.

А иначе, при всяка международна пощенска пратка на стока трябва да се декларира стойност от изпращача. Няма значение дали е писалка за 1 долар или обектив за 1000 долара.

Каквото и да обяви продавача като стойност - на митницата в България имат право да отворят пратката и да я прегледат. Съоветно го правят. След това изискват документ за плащането на стоката - разпечатка от плащането с Пейпал се приема. Там ще се види, каква е платената цена за обектива.
Винаги има шанс да се мине метър, но не бих разчитал на това при толкова скъп обектив.
Попълването на митничекса декларация и получаването на EORI номер не са точно забалвние за всеки и са свързани с допълнителни разходи.

Като цяло не си струва стреса...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обективи от ХК?
Автор: bubata78   
Дата:   17-01-14 21:32

Ясни са ми митници освобождавал съм :)
Всъщност йбей е доста скъпо място, повечето търговци говоря реномирани от ХК си има сайтове и там са доста по различни цените също приемат пейпал така, че има малко повече сигурност.
Въпроса беше дали някое е имал опит с обективи от там.

Гледам в синтезата го обявили за наличен та даже и намален на 2849лв. :).

До момента проблем какъвто и да е с Л-ки съм нямал за това се чудя много 1к отгоре за гаранция да ли са оправдани и всъщност тази разлика би ли покрила евентуален проблем. Ако се напънат сроковете ще се купува от тук то е ясно само да не се окаже наличен само на сайта :)(звънях през седмицата и ми казаха, че нямат и очакват доставка във времето, как за 2-3 дни дойде времето незнам :) )

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обективи от ХК?
Автор: aldygreen   
Дата:   18-01-14 00:19

bubata78 написа:

> Всъщност йбей е доста скъпо място,
> повечето търговци говоря
> реномирани от ХК си има сайтове и
> там са доста по различни цените
> също приемат пейпал така, че има
> малко повече сигурност.

Търговците, които търгуват в ebay и имат свои магазини, посочени в ebay, няма как да предлагат различни цени. Ще ги шкартират веднага. В ebay има едно хубаво нещо - гаранция от ebay за възстановяване на платената сума, ако по някаква причина сделката не се осъществи. А това хич не е за пренебрегване. Опитвал съм го на гърба си, макар и за по-дребни суми.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »