Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обективи ІІ употреба
Автор: EvaJor   
Дата:   15-01-14 03:55

Какво трябва да се гледа, когато се купува обектив ІІ употреба:
-общо състояние - външен вид- драскотини по корпуса;
-драскотини по лещите;
-дали работи автофокуса;
-друго??

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 04:38

Най-добре е да гледаш човека, който ти го продава най-напред. Задаваш въпроси, виждаш как реагира човека и т.н.
Изтърването на обектив или друг удар обикновено водят до проблеми с автофокуса и стабилизацията.
- дали трака нещо вътре като го разклатиш
- луфтове и др.

Хубаво е да си пробвал същия обектив нов, за да знаеш как е нормално да се усеща. Мой познат беше попаднал на някакъв тарикат от тук със 70-200, чиито автофокус насичаше на места - примерно като се разхожда от 0 до безкрайност, по средата фокуса "задираше". Онзи опитва да му обяснява, че било нормално защото "тялото било слабо и не можело да върти фокуса на толкова голям обектив"... добре, че не го е взел че после трябваше да се издирва с гьостерицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: EvaJor   
Дата:   15-01-14 07:15

Благодаря. А възможно ли е да има скрити дефекти, които да не се видят при теста?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: chepkata   
Дата:   15-01-14 07:18

Купувах 70-300 VR и на външен вид стъклото изглеждаше ок. Направих няколко снимки и всичко беше нормално, но ми направи впечатление, че на по-големи милиметри изображението имаше известен блър, въпреки, че снимах по светло, на подходяща скорост. Стабилизацията не работеше, нямаше го специфичното замръзване на картината във визьора, въпреки че бръмченето се чуваше. Отказах покупката, но щях да изгоря с 600 лв. А продавача твърдеше, че на неговото Д 300 нямало проблеми.
Четох после, че ремонта на тоя обектив не бил рентабилен.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Gam3Ra   
Дата:   15-01-14 07:24

Разбира се, тарикати има доста. Аз като продавам нещо давам 2 дни тест и връщане на техниката при установен проблем, изгражда доверие, а и държа на коректност.
Опитай се да се договориш за същото със продавача, ако е сигурен в описаното състояние на обектива, не би отказал. Иначе взимаш човек, снимал със същия модел обектив да си каже мнението, при възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: chepkata   
Дата:   15-01-14 07:25

Някои проблеми в начална фаза не се проявяват всеки път, но чак пък скрити съзнателно... Ако някой лентов кабел дава фира, в началото ту работи, ту не. А и нещото, което спре да работи след време не е непременно проблем, съществувал при покупката. По-дълго тестване на място намалява риска значително.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: ogogogo   
Дата:   15-01-14 07:44

Да,и аз така изгорях с един 50/1,8 сони.В офиса на Еконт фокусира нормално няколко пъти и си го взех.Н другия ден започна да прави номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 07:55

Ако искаш да си малко по-сигурен можеш да поискаш да препишеш данните(адреса и имената) на човека от личната карта. Ако аз ти продавам нещо, не бих реагирал изненадано, но ако е някой тарикат, определено ще почне да увърта и мрънка. Затова казах - най-важното е да видиш какъв е човека отсреща. Затова и като се купува нещо по-така, е добре човек да го взема лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 09:09

Rx знаеш ли,кога ще получиш данните на личната ми карта, ако съм един продавач?Никога, как ли пък няма, щял да ми записва личните данни,съвсем се извяхте[smilie18]
Винаги има риск при секънд хенд,до късмет са си нещата.Ако искаш сигурност-нови от магазина с гаранция!! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: realnoncho   
Дата:   15-01-14 09:13

Мдам, това с личната карта не мисля че е подходящо, аз не бих реагирал добре [smilie25]

Аз гледам стандартни неща - фокус, ръчен фокус, стабилизация ако има и състояние като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: Божидар58   
Дата:   15-01-14 09:25

Влез в профила на продавача. Виж какво има там. Има ли нещо показано или всичко е скрито и стои някакъв аватар. Ако зад профила стои нормален човек с името си и има снимки, купувай без да се притесняваш. Тук има хора с регистрация от доста години. Някак си не вярвам такъв човек да рискува с някаква измама да разруши репутацията си. Ако купуваш от продавалник, вероятността да попаднеш на мошеник е по голяма. Успех с покупката ти пожелавам. Аз лично съм купил по този начин 5 обектива и нямам проблем с нито един от тях.



Публикацията е редактирана (15-01-14 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: mugen   
Дата:   15-01-14 09:32

Ако е по-стар обектив гледаш за гъби и други странни образувания вътре по лещите, блендата да се движи свободно и да не е омазана.
Фокус и зуум ринга да се движат свободно без да затягат или стържат на места.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: didesignbg   
Дата:   15-01-14 09:44

Разбира се че ще ти има личните данни щом си продавач, аз не бих купил нещо по-скъпо от 200 лева без договор за продажба. Нали утре като се окаже апарата краден, теб ще питат откъде е дошъл. Договора за покупко-продажба е елементарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 09:49

Едно е договор пред нотариус,който е оторизиран да работи с лични данни,друго е некъв сульо на улицата да ти търси личните данни.Първо,че е незаконно, второ-откъде мога да бъда сигурен, че после няма да злоупотреби с личните ми данни.Я у лево!

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: didesignbg   
Дата:   15-01-14 09:51

Далеч не е нужно да се прави пред нотариус. Просто договор за покупко-продажба. Ако аз съм купувач и ми откажеш, просто ще ти дам вляво. Щом те притеснява нещо толкова просто значи работата е гнила. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 10:00

И такъв тип "договор" нали ти е ясно, че нищо не означава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: dekov   
Дата:   15-01-14 10:08

fast_eyebrow , и като направиш договора при нотариуса, той няма да го впише в договора ли ? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-14 10:10

Сложно може да стане, ако нещо възникне с времето. Затова няма как понякога нещата да се коригират, ако и от двете страни не са чисти.
Това за договор, свидетели, нотариуси, записи и т.н. тотално безмислено, 101% дори от написалите го не са го правили, дори няма и да го направят.
Внимание, точност, проба до дупка и това е. Няма как иначе.
Радвам се, че досега не съм имал някакви проблеми и при покупка и при продажба. Досега над 20 обектива съм купил за себе си или за други хора. Телата са 7-8. Единствено от ползване са ми се развалили 2 обектива от втора ръка за към 650лв общо, но това си е вид амортизация от самата усилена употреба...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 10:17

"fast_eyebrow , и като направиш договора при нотариуса, той няма да го впише в договора ли ?"

Койо да впише?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: dekov   
Дата:   15-01-14 10:17

Всяка фирма е длъжна да се регистрира за работа с лични данни,
но когато познат на мой приятел ми поиска назаем, не под наем обектив и аз му поисках личните данни, той отказа категорично.
(обективът нов струва 1000 лв.)
Как си мислите, дадох ли му го ?
[smile]

P.S.
fast_eyebrow , ЕГН то ти, личните данни,адреса.



Публикацията е редактирана (15-01-14 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 10:21

Е разбира се, че ще ги впише, но нотариусът е и гарант, ще няма да се злоупотреби с личните ти данни в конкретния случай. Тия договори веднага се вписват в съда.



Публикацията е редактирана (15-01-14 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: estate   
Дата:   15-01-14 10:28

Абе незнам аз над 20 обектива и 4 тела съм купил от базара и досега не съм имал проблеми.Случи се едно старо D50 да има лек бек фокус но беше мега евтино.Като продавач също имам много продадени неща не само тук и досега не съм имал недовлони клиенти.Просто си казвам и пиша всичко което е истина.Трудно е да се видчт и усетят вътрешни дефекти .Просто от години следя базара и знам кои са коректните търговци а те хич не са малко.Много ясно че ако се регистрирам вчера и пусна приемрно D300 с една снимка от нета и два реда описание няма как да не съм съмнителен ....
Ако техниката е скъпа задължително звъня на продавача за да разбера дали е негова ,просто с два-три въпроса ми е ясно дали е снимал изобщо са камерата или обектива.Тънка работа е но имам ли малко съмнения не купувам колкото и да е евтино.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: theallseeingeye   
Дата:   15-01-14 10:29

Личните ти данни ще са в договора и съответно достъпни за другата страна. Нотариуса не е гарант за нищо в случая освен за това, че наистина е имало сделка м/у Х и Y. Т.е. ако целта ти е личните ти данни да не попадат у купувача, нотариуса не ти помага.



Публикацията е редактирана (15-01-14 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-14 10:39

Напротив помага. Помага и службата по вписвания към съда. Не е толкова трудно да се направи връзка, ако някой ти е злоупотребил с личните данни, откъде ги е взел, ако има вписан договор. Обаче трудна работа е да се проследи връзката, ако просто ей така си си дал личната карта на някой на улицата. Първото е като да минеш на зелено и си се огледал, но все пак те е блъснала кола, второто е направо да се хвърлиш под колата- иди доказвай тогава вина и невинност. И в нашата държава разбира се, че има риск винаги, но е добре все пак човек да се опитва да се защити според законовата норма.
А договорката, дали писмена или устна между двама човека, нищо не значи. По закон я има, но дефакто в съда никога не може да се защити. Ако не вярвате- потърсете или разпитайте за подобни практики на съда [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи ІІ употреба
Автор: venny   
Дата:   15-01-14 11:30

Какво трябва да се гледа, когато се купува обектив ІІ употреба:
-общо състояние - външен вид- драскотини по корпуса;
-драскотини по лещите;
-дали работи автофокуса;
-друго??


Тест на блендата. Гледаш през обектива и въртиш ринга. После снимаш на различните бленди за да видиш дали всичко е наред.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »