Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: rx   
Дата:   27-12-13 03:35

Здравейте!

Преди няколко дни видях във фотопавилиона доста мощни енергоспестяващи крушки, както и модули за тях, на които могат да се закачат 4 лампи.
Понеже ми се налага да снимам често видео - разни кратки рекламни клипчета на предмети, мисля, че такова осветление би ми свършило по-добра работа отколкото халогенните прожектори, които всеки път ме притеснява да не подпалят студиото. Чудя се обаче това постоянно осветление дали би било достатъчно и за фотография? Някой снимал ли е с такъв подход и ако да, ще се радвам на мнения! Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: iasen2   
Дата:   27-12-13 07:43

Ся ще се почне една полемика .............
Иначе светлината няма да ти е достатъчна за снимане на затворни бленди и ниско исо. Нито пък ще може да я регулираш както трябва .
Това са някакви супербюджетни решения с много ограничения .
Ако имаш пари вземи си моноблок с по мощно пилотно озветление. Има термоустойчиви софтбоксове за по мощни пилотни осветления . А и лично за мен фотопавилиона не е най правилното място да те консултират за осветление :)
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: quazimodo   
Дата:   27-12-13 08:33

Няма полемика, има финансови възможности. Предполагам, че колегата знае какво да си купи ако има парите и сигурно няма да подпитва тук[smilie21].

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-12-13 10:32

Постоянното флуорисцентно осветление навлиза масово, но за сега е малко скъпо за нас. Добрите модели са с WiFi димиране и можеш да си играеш с мощността. Ако ще снимам видео няма да се замислям за 2 Фло-та по $500, като тези :



За фотография също стават - равняват се на 2 халогена по 1000Вт, но дават по-мека светлина без резки сенки.

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: Malakar   
Дата:   27-12-13 11:18

Офтопик: Интензитетът на светлинния източник не определя характера на светлината. С халогенни лампи можеш да получиш мека светлина, а с флуорисцентното горе можеш да получиш остра, стига да искаш и в зависимост от обекта, който снимаш. Меко, остро или дифузно зависи от размера на източника спрямо обекта и разстоянието между двата.

П.С. Не се заяждам, просто пояснявам за бъдещите поколения, които евентуално биха отворили темата с цел да научат нещо. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: gh0st_messenger   
Дата:   27-12-13 11:43

Офтопик again: 1000$ за 2 лампи убий ме не мога да дам [smilie23] малко багаж във главата, малко свободно време за четене и малко пари и си имаш нужното осветление какво като не е wifi пак може да си го направиш с димиране [smilie24] във youtube има сума клипове, това да дадеш 1500лв за 2 лампи.... бая хонорар трябва да зима човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: mravunko   
Дата:   27-12-13 11:45

В студиото имам временно един октабокс около 60см, в който има 4 ето такива крушки:


http://www.dynaphos.com/catalog/abYKdwumsDgVtpDGde6dBrCSE7QBHrvS.jpg



Ако си на около метър и малко от бокса, измерих 1/50сек при Ф2.8 и 200 ИСО

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: rx   
Дата:   27-12-13 13:44

благодаря за бързата информация колеги! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: pachok   
Дата:   27-12-13 17:12

mravunko сигурен ли си, че са ти по 125W лампите, като тази от снимката. А без бокс пробва ли ги, как е положението?

Отговори на това съобщение
 Re: Постоянно осветление вместо светкавица?
Автор: Mogila   
Дата:   27-12-13 18:47

mravunko тези могат ли да се димират и ако да- несе ли променя цветната температура при димиране?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »