Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Принципна чуденка за обективи....
Автор: rimohit   
Дата:   18-12-13 16:33

Та така уважаеми фото-маняци...
Нещо ми омръзна да връткам ръчния хелиос и да бракувам готини кадри а китака на самсуняка не е кой-знае какво , както повечето .
Спрял съм се на три варианта , които са различни и не мога да се реша кой да взема , защото няма как да имам и трите а и не искам да трупам.
-Единия е 30/2 , който е уж добра що годе светлосилна палачинка . Нямам опит с различни стъкла но мисля , че ще е подходящ за всякакви условия а и ще мога по лесно да пъхам и ползвам апарата с водонепоницаема торба...
-Другия е нормалния (не 3д ) 45 на 1.8 . Чисто като параметри изглежда по добър портретник но е по обемист и не съм много наясно дали тези мм ще стават за къщно снимане на хлапетата .
-Третия е теле 50-200 4/5.6 , който е и стабилизиран , и пишат хубави неща за него в диапазона 100-150мм. Несъмнено ще ми открие нови хоризонти , до които не съм се докосвал но няма да става за суха торба и домашно (не вино) снимане ....
И така уважаеми! Това са моите дилеми . Ще се радвам на всякакви коментари .Даже и на глупави , защото при такива въпроси от моя страна несъмнено ще има :D....
Желая ви хубаво предколедно настроение!

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-12-13 16:41

"...самсуняка.... ".
Тва кво е,модела на камерата ли?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: realnoncho   
Дата:   18-12-13 16:57

Вземи поне напиши марките на тия обективи, нищо не се разбира така.

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: simbon4o   
Дата:   18-12-13 17:06

30 2.0 е хубав за вкъщи, за портрети 45 1.8 е по-хубав, по-скоро по-приложим. Някой ден може и за 85 1.4 да събереш ;) тамън е за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: rimohit   
Дата:   18-12-13 17:07

самсуняк да... и фотоапарати правят тия [smilie18]
Сори ...че пропуснах.
И на въпроса , какво снимам (предчуевствам , че ще попита някой) ! Ами всичко ама туй да хукна да снимам пейзажи не ми е на сърце много да клеча със статива та въпроса е наистина принципен , като за тоя вид обектива да чуя мнения , защото конкретно за samsung NX посочени от мен не очаквам някой да отговори .

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: rimohit   
Дата:   18-12-13 17:10

45/1.8 има ли шанс да ми теснее в къщи или викаш де да знайш на колко квадрата живея [smilie18] Като снимам с 58/2 хелиоса често се блъскам с гръб в стената!

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-12-13 17:12

45 за къщно снимане на хлапетата ще става,ама като дойдат и бабите и дядовците и ще опреш пак в стената[beer]



Публикацията е редактирана (18-12-13 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: Posledenzalez   
Дата:   18-12-13 22:42

Много е важно да пробваш обективите, на които си се спрял. Помоли в магазина да направиш няколко тестови снимки или помоли приятел да ти заеме неговите обективи, снимай, прибери се в къщи, разгледай ги на спокойствие и реши... Принципно, ако си запален по снимането, с един универсален обектив няма да се размине... Всеки от колегите би предложил удачен, според самия него обектив, но ти ще снимаш и ти трябва да го харесаш.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: rimohit   
Дата:   16-01-14 08:56

Благодаря на отзовалите се , но се появи още една чуденка.
Пак принципна разбира се. Снимащите с аналогични обективи от сорта на 45/1.8 ... до колко се разчита при тях на автофокус или за добър резултат се минава така или иначе на ръчно фокусиране при отоворена бленда. Питам , защото в базара има една светла ръчка като за мен 85/1.4 и ако с 45 цата ще ръчкам (фокусирам ръчно за портрети) по добре да взема 85 цата . Като бързо стъкло мисля , че ще ми влезе в добра употреба?

Отговори на това съобщение
 Re: Принципна чуденка за обективи....
Автор: rimohit   
Дата:   17-01-14 11:51

Хайде , майстори... помагайте с мнение моля!
Невъзможно ми е лично да ги проверя тези работи :(

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »