Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-12-13 16:39

Имам 3 свекавици Yongnuo YN-568EX и 4 синхронизатора Yongnuo YN-622N. 1 за всяка светкавица и 1 за фото апарата. Всичко супер, но ако трябва да променя силата на светлината на определена светкавица, трябва ръчно да я бъзикам, и ако е на високо и ползвам рефлектор/софтбокс или чадър е доста неудобно, докато постивгна желания ефект. Видях че PocketWizard имат една джиджавка наречена AC3 ZoneController която прави точно това което искам, но работи само с техните си продукри MiniTT1 и FlexTT5 които са супер скъпи, и цената беше причината да ползвам Yongnuo YN-622N. Въпроса ми е, има ли по евтини алтернативи които да роботят с моите Yongnuo YN-622N синхронизатори, и да мога да контролирам силната на светлината безжизно както AC3 ZoneController.

http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/ac3%20zonecontroller/

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   16-12-13 16:55

Под "сила на светлината" мощността на светкавицата ли имаш предвид? Ако "да", аз съм с канонските YN-568EX II и YN-622C и с тях може мощността да се променя дистанционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: SEURET   
Дата:   16-12-13 16:57

Уви, няма такова допълнително устройство за твоите синхрони и светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   16-12-13 17:06

SEURET, това не е вярно. Скоро излиза новият предавател YN-622N-TX, който е специално за тези приемници и от него директно ще може да се управляват светкавиците. Но не виждам причина да не го правиш и през менюто на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: satyno   
Дата:   16-12-13 17:17

Нямам ги, но винаги съм мислил, че никонските имат пълен ръчен контрол...
Я провери, дали правилно работиш с тях:
"
How it works

Set up your receivers in the desired groups. Make sure they are on the same channel as the transmitter.
On the transmitter, decide whether you want to use your flashes in i-TTL or manual mode. You can switch between them by holding down the GP/MODE button on the transmitter.
Green LED = TTL mode
Orange LED = Manual mode. (Yongnuo normalises the manual power levels on its own scale, so these don’t necessarily correspond to the 1/1, 1/2, 1/4 etc settings found on the flash’s own control panel. See the instruction booklet for more information.)
Hold the shutter button halfway down to send signals through to the receivers, then press it all the way to take a picture.
Look at your picture. Are all of the groups firing at the right brightness? If so, great. Profit.
If not, you can increase/decrease the output of each group independently of one another. First, hold the shutter button halfway down to enter transmitting mode. Then, hold down the + or – button on the transmitter so that it starts cycling through C1, C2, C3, A, B, C…
To increase power by one stop, hold the plus (+) button down and let go when the correct LED is illuminated. C1 for group A, C2 for group B or C3 for group C.
To decrease power by one stop, do the same, but holding down the minus (-) button.
To increase power by 1/3 stop, hold the plus (+) button down and let go when the correct LED is illuminated. A for group A, B for group B, C for group C.
To decrease power by 1/3 stop, do the same, but holding down the minus (-) button.
Once you’ve wrapped your head around this and tried it a couple of times, it is actually quite easy to understand.
"
YN-622N i-TTL flash triggers


Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: SEURET   
Дата:   16-12-13 17:17

Скоро излиза...Ти го каза.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-12-13 17:20

thumper благодаря за инфото. Ново въпросче. Ако взема 1 YN-622N-TX за самия фотоапарат да сложа, а светкавиците да си останат са сас старите YN-622N той ще може ли да им реголира мощността? Или ще иска 4 нови YN-622N-TX за целта? Да имам в предвид "мощността на светкавицата". Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   16-12-13 17:24

Разбира се, че ще можеш, точно това е идеята [beer]

п.п. Няма как да ползваш 4 предавателя, само 1 ти е нужен[smilie3]

Но пак ти казвам, това, което искаш може да го правиш и през менюто на апарата. Да, с новият предавател ще бъде по-лесно управлението. Има и други подобрения, но сега за тях не говорим [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-12-13 17:31

Те Yongnuo YN-622N могат да бъдат ползвани като предавател или ресийвър. В моя случай като взема YN-622N-TX ще ми стане предавател, а 4_те YN-622N ресийвъри значи. Благодаря за инфото, дано скоро излезе :) В момента още го няма пуснат на eBay, поне аз не го намирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: Plamen11   
Дата:   16-12-13 17:37

Май не е много сигурно, че ще може да се контролира силата им от менюто на апарата, при Никон.За по-сигурно, е добре да се провери или някои, който ги ползва да сподели.Аз имам тези и не съм успял да го направя от менюто, а и според мнения на други хора, няма как да стане, но при Канон нямало проблеми.Не знам дали са аналогични с въпросните модели Yongnuo.



Публикацията е редактирана (16-12-13 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: SEURET   
Дата:   16-12-13 17:50

При Канон принципа на работа е друг. Това, че устройството е с еднакво име, не означава пълно сходство. Дори и при новия, King Pro(който впрочем е с вграден зонов контролер) има разлики спрямо това за Никон или Канон е.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   16-12-13 17:54

Не го намираш, защото още не е излязъл на пазара. Иначе съвсем скоро се очаква. И да, досегашните ти трансивъри ще ти станат приемници. Имай предвид, че новият предавател няма чехълче отгоре, така че, върху апарата няма да можеш да слагаш светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-12-13 18:04

thumper благодаря. Да явно правилно съм те разбрал. Hot shoe не ми трябва на апарата на предавателя, аз и без това никога не слагам на него светкавица, така че ме устройва идеялно. Точно за това си мечтаех :) хе хе.

Имам 1 друг бърз въпрос. Знаете ли разликата между Yongnuo YN-568EX и Yongnuo YN-568EX II, и то за Nikon версийте?

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   16-12-13 19:45

За Никон няма втората версия. При канонската разликата е, че втората версия има мастър мод (упралява други светкавици). Скоро се чака втората версия и за никон със същия ъпгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: estate   
Дата:   16-12-13 20:11

Доколкото четох без командна светкавица на тялото няма как да се задава мощноста на дистанционите светкавици посредством синхронизаторите.По скоро задава някаква компенсация .След като колегата не ползва такава как ще стане това след като предавателя няма функция на безжичен контролер както е AC3 на PicketWizard.



Публикацията е редактирана (16-12-13 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   16-12-13 20:42

Master mode-а няма нищо общо със синхронизаторите. Чрез него светкавицата предава сигнал към други светкавици самостоятелно, при това изпраща и автоматични настройки (когато е сложена на апарата). Това може да стане само между светкавици, които се разпознават. В случая съвместими с YN-568EX II са Canon 600EX/580EX/550EX/430EX, Yongnuo YN568EX/YN565EX/YN560EX.
В случая на колегата, синхронизаторът (YN-622N ), който е върху апарата, изпраща сигнал към другите синхронизатори и чрез тях се коригира мощността дистанционно. Това обаче става чрез TTL сигнала, дори когато светкавиците са в ръчен режим, т.е. на светкавици без TTL не може дистанционно да се управлява мощността, поне не с тези тригери.
За дистанционно регулиране на мощността на ръчни светкавици също си има вариант, и той е с YN-560 III, но с друг предавател.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: estate   
Дата:   16-12-13 20:58

За Master mode ми е ясно ,четох в един сайт че "
Yongnuo YN-622N също така позволява контрол върху неограничен брой светкавици, разделени в три групи (A, B и C). С такава конфигурация можете да възпроизведете пълната функционалност на CLS системата:
Мощностите на светкавиците в отделните групи Master, A, B и C (1/1 до 1/128 в Manual и Multi)
Съотношението на мощността между отделните групи (A+B+C, A:B и A:B C) в iTTL режим
Забележка: за да имате достъп до тази функционалност, трябва да поставите командваща светкавица върху предаващия модул YN622N (който е поставен върху фотоапарата)."И затова питам ползвали тези синхронизатори така ли е защото ми се струва че не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: AlexValtchev   
Дата:   17-12-13 01:28

Момент, estate и thumper. Незнам дали разбрах правилно, но искате да кажете че ако взема 1 YN-622N-TX ще мога да опавляжам останалите YN-622N само на TTL ли? А на manual няма да може и ще трябва ръчно да ги нагласям? Аз имам 1 Nikon SB-700, 2 Yongnuo YN-568EX и 4 синхронизатора Yongnuo YN-622N. Идеята ми е да взема 1 YN-622N-TX и още 1 YN-568EX и да контролирам всичките 4 светкавици направо от дисплея на YN-622N-TX както на TTL така и на изцяло manual режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: satyno   
Дата:   17-12-13 09:38

Понеже съм хвърлил око на YN-622N се поразчетох и навсякъде пише, че дори и малко дървено с тригерите има пълен ръчен контрол над светките без да се използват допълнителни джиджавки. Единствено с SB800 има проблеми. Имам усещането , че темата прелива от дезинформация...


Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: estate   
Дата:   17-12-13 09:54

Трябва да си поиграеш малко със сегашните тригери и мисля че ще стане.По горе в темата има даден пример как става.И мен ме вълнува това но за да си ги купя предпочитам да ги пробвам лично за моите нужди.На много места има противоречива информация та и аз се обърках вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   17-12-13 10:06

estate, не съм сигурен какво точно питаш, но за да използваш тригерите с пълната им функионалност, не е нужно да има закачена светкавица върху предаващия синхронизатор.

AlexValtchev, можеш да настройваш светкавиците дистанционно и в ръчен режим. Просто това става посредством ТТЛ сигнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: prisonbreak   
Дата:   17-12-13 10:33

Виж тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: estate   
Дата:   17-12-13 11:04

thumper нямам ги пред мен за да мога точно да кажа какво имам впредвид.Но мисля че ми се изясниха нещата.Става работата само че според мен е по-добре с този командер който показа prisonbreak - Yongnuo YN-E3-RT TTL.Има дисплей и по-лесно ще е да променяш настройките а не да се чудиш тази или онази група на каква мощност беше.Иначе [smilie24] [smilie24] [smilie24] за Yongnuo

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: thumper   
Дата:   17-12-13 11:13

Това, което prisonbreak е показал няма нищо общо с темата. YN-E3-RT е предавател за Canon 600EX-RT. Не е съвместим със синхронизаторите YN-622, нито с YN-568EX. Предавателят, за който говорих по-горе, и който се очаква да излезе скоро, YN-622 TX, също е с дисплей, има почти същия интерфейс.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжичен синхронизатор с промяна на силната на светлината
Автор: estate   
Дата:   17-12-13 11:59

Да така е

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »