Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нещо за четене
Автор: nyamago   
Дата:   14-12-13 20:33

Току-що споменах в друга тема нещо за чукчите, но понеже това е за фотография (и е с "картинки" :) може на някой да му е интересно.

От известно време "правя" едно списанийце с фотографска насоченост. Не правя безсрамна самореклама и нищо не "правя" (не създавам) сам, а просто курирам (събирам) срещнати материали около начините да се снима по-добре.

Предимно мини-уроци и съвети, тук-там идеи (творчески и технически) - не само за начинаещи, а и на по-напредналите може да е любопитно. Като напомняне за неща, които уж всички знаем, но не практикуваме системно. Има и инспириращи идейки за собствени ходове в дадена посока. Общо взето - занимавка.

Чете се през браузър, но горещо препоръчвам приложението - мнозина може би го ползват (Flipboard). С него на таблета или телефона си можете да четете безброй други интересни неща, включително и локално (без връзка с Интернет).

Дано ви е интересно!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: atrifonov   
Дата:   14-12-13 20:49

ще го прегледам

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: neillmakoli   
Дата:   14-12-13 20:50

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: bOzo   
Дата:   14-12-13 20:53

nyamago,
Редовно го преглеждам.. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-12-13 21:09

Интересно!
Благодаря!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: ivoet   
Дата:   14-12-13 21:16

[cool] [cool] Яко е, букмаркнах.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: J0R0   
Дата:   14-12-13 22:04

Еми дай нещо и тук в Образователната секция :)

(ама да е на български)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: bOzo   
Дата:   14-12-13 22:29

Флипборд-а има цяла секция за фотография, много интересни неща се пускат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: iliyanb   
Дата:   14-12-13 22:34

[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-12-13 22:43

Може ли да пусна един линк и аз?

Не одобрявам съвсем написаното, но понеже Ролан Барт се прави на критик на фотографско изкуство, хубаво е да знаем какво говорят нефотографите за фотографията...

Camera Lucida


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: nyamago   
Дата:   14-12-13 22:50

J0R0 написа:

> Еми дай нещо и тук в Образователната секция :) (ама да е на български)

Доколкото разбирам, за там трябва да се напише (авторски материал), просто превод може да има проблеми с авторските права. И за превод нямам много време, но ако намеря (поне минутите, които ми отнема някой ферман в дискусиите тук :) с удоволствие бих пуснал нещо и там.

Издания като тези на Flipboard са само курирани - оригиналните материали не са пипани и правата са зачетени, само някой ги подбира според избрана тематика...

Което ми дава друга идея - за една Flipboard версия на цялата съществуваща Образователна секция [smile] Много лесно се прави и ако никой друг (админите или доброволец) не го направи, може аз да се наканя. Става готова мобилна версия, при това - с възможност за записване и четене оф-лайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: nyamago   
Дата:   14-12-13 22:59

bOzo написа:

> Флипборд-а има цяла секция за фотография, много интересни неща се пускат.

Оттам почнах, редовен читател и фен съм на секцията. Тя е по-разнородна и широка: има и представяния на артисти, новини от производителите на техника, и какво ли не. Аз филтрирам само съвети, уроци и идеи - с практична насоченост. Ползвам някои от същите източници като тяхната стандартна секция, плюс някои открити от мен - и редовно ги обновявам. Избягвам материали, които де-факто рекламират книги и са твърде сбита рецензия, за да са с практичска полза; също изббягвам видео материали (но някои се случва да попаднат в пдборката ми). И за последните модели техника има предостатъчно места, от които научаваме - пък и не ни учат директно как да снимаме по-добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: nyamago   
Дата:   14-12-13 23:18

my.point.of.view написа:

> Не одобрявам съвсем написаното, но понеже Ролан Барт се прави на
> критик на фотографско изкуство, хубаво е да знаем какво говорят
> нефотографите за фотографията...
>
О, това си е цялата кига! (Поислих че е откъс или едноименна статия). По принцип винаги е интересно да научим и философски възгледи за фотографията, в които не се говори за бленди, разрешаваща способност, нито дори за композиция - а за мисловно-комуникативната страна на едно изкуство.

Доста различно от моя замисъл, който си беше съвсем делнично-практичен. По-скоро "Как да..." (направим това или онова), отколкото "Защо..." (едни фотографи са показали нещо и какво ни казват с него).

Но ако някой срещне интересни материали (на аанглийски) със споменатата практическа насоченост, приемам линкове за евентуално включване в изданието.
- - -

Допълнение: И най-хубавото на платформи като Flipboard е, че всеки може да си курира собствено издание на произволна тема и с желано от него съдържание. Аз имам едно издание, което само аз си гледам - с мои бракувани снимки, които никъде не са качвани и често са вече изтрити - понякога, в контекста на цяла колекция, ги преоткривам и някои дори имат смисъл...

[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-12-13 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: bobonai   
Дата:   14-12-13 23:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-12-13 13:41

Поздрави за труда и желанието! Има много , какво да се научи от повечето статии. Има обаче и доста елементарни и на ниско ниво , както тази за портрети на тинейджъри на Lori Peterson.

Lori Peterson [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо за четене
Автор: jerryes   
Дата:   15-12-13 15:24

Поздравления за труда! На пръв поглед много ми хареса! Имах нужда от нещо такова, защото имам гигабайти книги за фотография и информацията в тях се препокрива много и е изключително трудоемко и дразнещо при всяка следваща книга да чета едни и същи неща и това е доста объркващо- в един момент не мога да си систематизирам информацията в главата! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »