Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: ventolin13   
Дата:   11-12-13 11:51

здравейте..както става ясно от заглавието на темата се почна с главоблъсканицата..насочил съм се към няколко оферти на никон в които влизам с бюджета който разполагам...по принцип нямам претенции към марката на апарата,но жената иска канон или никон:)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: ivjordan   
Дата:   11-12-13 11:52

Бих предпочел втора ръка. Това автоматично ще вдигне нивото на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: simbon4o   
Дата:   11-12-13 11:52

Апарата за кой е?(жената или теб)
Какво ще се снима с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: ventolin13   
Дата:   11-12-13 12:31

хаха.апарата е и за двама ни..снимаме любителски и двамата като досега нямаме опит с дслр апарат..но тя се е навила да изкара и някакъв курс..не искам 2ра ръка техника..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: realnoncho   
Дата:   11-12-13 13:15

Първо да изкара курс, да разбере че обективите с които се снима не са 1 и 2 и струват повече от апарата понякога и тогава пак да помислите какво ви трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: demiman   
Дата:   11-12-13 13:20

D7000 ... примерно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: methood   
Дата:   11-12-13 13:33

Значи проблема пред който си се изправил е далеч по сериозен от колкото си мислиш, щом и жена е въвлечена в цялата работа [smilie5].
Моя съвет е да прочетеш малко повече, кое защо и как... и да си помислите ще го ползвате еи така да имате апарат за по качествени снимки или ще пробваме и нещо повече.
Щото с покупката на ДСЛР не се приключва всичко, а те първа се започва а после ще се продължи с "искам и тоя обектив и тоя..." [smile]. Китовите обективи не са лоши, но ако тръгнеш да се занимаваш една идея по сериозно, ще си кажеш "боже в какво се забърках" [smile]. Не са евтини обективите, затова при покупката на фотоапарат прецени за какво ще го ползваш и дали ти е нужно точно това, има доста добри "по-професионални" сапунери които вадят супер качество. ноо това е само насока за размисъл иначе, Никон или Канон и двата снимат [smilie24], кой е по добър..... ми кой каквото да ти каже ще те излъже, всичко в тоя свят има предимства и недостатъци. Отиди някаде в магазин и си поиграй с канон и с никон, въпреки, че е хубаво да имаш представа с какво точна трябва да си играеш, че да прецениш сиреч кое ти е по-удобно. Мен лично Канон ми е по удобен като управление на апарата, то това и индивидуално за всеки, така че такива изказвания "вземи тоя е много по-добър..." са празни приказки, все пак ти и жена ти ще снимате, а не този който ви го е препоръчал[shtrak]

едва ли съм бил много полезен с изписаното, но пък можеш да си зададеш някой въпрос и това да ти улесни избора да достигнеш сам без да робуваш на чужди мнения и препоръки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: axlastro   
Дата:   11-12-13 15:10

И аз бях изправен пред същата ситуация - жената държеше на DSLR, аз на безогледалка. В крайна сметка взехме и двете и не съжалявам, защото всяка система си носи предимствата и ограниченията. Иначе за DSLR нашият избор беше Canon 650D, но мисля че на жена ти ще и хареса повече 100D. 650D снима по-бързо, има повече фокусни точки (не знам това колко ще е важно и има разни други екстри, които не са се побрали в 100D, а пък последния е най-вече по-малък и симпатичен.

И с двата влизате в бюджета.

Никоните и пентаксите бяха отхвърлени защото бяха много тежки. Каквото и да вземете ще трябва хубава светкавица, особено за снимки на закрито.

П.П. Това е мнение на начинаещ, от вашето ниво така да се каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: ventolin13   
Дата:   11-12-13 21:32

и остана последна стъпка-5100 или 5200 ?помагайте :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: Pavlov   
Дата:   11-12-13 21:47

Определено D5200, ако изборът е само единия от двата.
Иначе, за парите за нов D5200 бих предпочел да взема D7000, или даже D90.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: ivjordan   
Дата:   11-12-13 22:36

То Д90 май доскоро го имаше и нов. Ще останат пари и за някакъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-12-13 00:16

Аз не разбрах бюджета от 1200лв само за тяло ли е или тяло и обектив? Защото ако е за тяло и обектив - опциите ти не са много. Аз снимам с Никон и наскоро мой колега ме пита за съвет какво да си вземе. Казах му да гледа D5200 или D7000, като му обещах съдействие като му давам по някой обектив при нужда от моите. Човека отиде в Синтезиса, гледал, снимал, сравнявал и накрая си взе Canon 650D + новия 18-55 + 50/1.8. Това му допаднало, това си взел. Така, че добре ти казаха и по-горе - идете с жената в магазина, снимайте, сравнявайте, харесайте сами - не се доверявайте само на нашата пристрастност, защото тук във форума обикновенно кой каквото си има - това си хвали, а и няма такова нещо като най-добър апарат, иначе нямаше да ги има и двете, че и другите марки ;)
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: domidi   
Дата:   25-12-13 02:45

Не се похвали,какво си купихте?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: nikton1954   
Дата:   25-12-13 09:41

D 7000


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-12-13 10:41

съжалявам но те изпреварих преди 2-3 месеца Д300 с 18-200[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат!Бюджет-1200лв
Автор: belone   
Дата:   26-12-13 09:20

Ако си свел избора до тези два модела, съвета ми е Д5200 нов + 18-105 от базара или Д90 + 18-108[smilie3] Успех и не оставяй жена ти да вземе крайното решение[smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »