Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 70D мнения...
Автор: cucicuc   
Дата:   10-12-13 20:40

Привет !

Замислям се за 70D-то.
В момента съм с 550D и се чудя какво повече ще ми даде 70-ката.Видео почти не снимам.Предпочитам нощни и пезажи, портрети.
Ако има някой "пипал" 70D нека даде мнение.Чел съм някое и друго ревю и горе-долу имам представа за това какво предлага тялото, но по-добре информация от първа ръка ако има такива.Ако трябва да съм честен ме интересува как е в сравнение със класиката 7D.

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: cucicuc   
Дата:   10-12-13 20:56

...или пък Nikon D7100 ?
Съжелявам ако звуча провокативно, но не е тази целта ми.Не робувам на марки...



Публикацията е редактирана (10-12-13 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-12-13 21:23

Pd направи нещо като ревю точно тук във форума.
Аз снимам с 550д от 2 години ... "пипнах" 70д ... разлика огромна от към автофокус, аргонометрия (малък ми е в ръцете 550д) ... в изображението ... ммм малко по-добре изглежда при 70д ...
Толко от ламерска гледна точка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: cucicuc   
Дата:   10-12-13 21:32

Благодаря за мението !
Къде е това ревю от PD ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-12-13 21:34

https://photo-forum.net
/forum/read.php?f=1&i=1579163&t=1579163&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_1579163\

[beer]

Зглоби линка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: cucicuc   
Дата:   11-12-13 23:08

Pd...хубаво ревю !
Аз съм аматьор.Но ако трябва да съм честен тези твои размисли и заключения наведоха везните в полза на Nikon:

"Автор: Pd
Дата: 03-11-13 17:40

Допълнение:

Днес поснимах малко 400-800-1600 исо.

Не съм впечатлен ни най-малко от камерта. Особено по-това ,което предлагат д7100 и новия к3 с 24мп сензори без АА филтър.

Картинката е 1:1 със тази на 7д и отхбърлям всякакво подобрение.
Може би единствено ненатрапчивоста на цветния шум и консистентноста на шума (по-фин)....

Динамиката и цветовете [smilie23]

Незнам до каде ще я докарат Канон дъд 7д2 но вече съм предубеден.

При очевадна липса на нова технология за предпочитане е далнсайзинга както се случи при 1дх и 6д.Ако са си научили урока дано 7д2 е съобразен със репортерската и спортната ориентация го позционират поне с 16 или 18мп."

........................

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-12-13 23:25

Всеки сам си решава. За мен 70д е по-добра камера от д7100.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-12-13 00:57

@cucicuc, добре е това, че не робуваш на марки, но все пак имаш някой и друг събран обектив от марката, с която снимаш. Смяната на системата ще е свързана с не-малка финансова загуба, а и не мисля, че е оправдано особено след като няма да правиш кой знае какъв ъпгрейд. В смисъл каквото и тяло да вземеш в този клас, сменяйки цялата система ще загубиш много повече от 10% от пазарната цена на които си взел всичко, а горе-долу толкова или не повече ще е подобрението в изображението, сравнено с досегашното. Вярно е - друго нещо е удобството, както и кефа цена няма, а парите са си твой, но ако бях на твое място сигурно бих гледал да е от същата марка, с която снимам. М/у другото, за да не ме обвинят в пристрастия ще ти кажа, че снимам с Никон и въпреки всичко те съветвам да си останеш на Канон поради горните причини [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-12-13 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: cucicuc   
Дата:   12-12-13 01:20

Така е , прав си PhotoBo ! Но какво да се прави !
Относно обективите - не са много.Китака и Токината и някой и друг руски стар сантимент... :) Токината ще замине, ще взема същата за никон.
За загубата също си прав, но вече взех Nikon-а, знаейки това, за което говориш предварително.Като имаш предвид, че не съм хлапетия май направих 'лапешка работа, но това бе осъзнато и не съжелявам.Пари да сме живи и здрави ще изкараме, въпреки загубата.
Имах много голямо желание за 70D.Четох, гледах...все към 7100 клоняха везните обаче, както и да го погледнех.Видео не снимам...Хубавото е, че наистина не робувам на марки ! Лошото е, че толкова време пляскам с Канон, че сега съм като агроном в ИТ магазин, като хвана новата камера, но със всичко се свиква.Ергономията е различна, камерата също.Разучавам и утре рано още по тъмно преди работа съм на лов...със нова пушка :) !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-12-13 01:23

Да ти е честита и на фокус, тук проблеми няма да имаш [smilie3]
Само в началото ще ти е трудно с контролерите, но бързо се свиква.. май [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-12-13 10:37

Свиква се. Аз като минах от Никон на Канон незнаех от каде са си пусна камерата. [smilie18] Но се свиква бързо. Сега като хвана Никон се чудя от каде се пуска пак. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D мнения...
Автор: cucicuc   
Дата:   13-12-13 16:17

[smilie5] Вече мога да го пускам... :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »