Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   10-11-13 00:02

От доста време се каня да пусна тази тема, но тази вечер се реших, след като бях излязъл без фотоапарата си и пропуснах нещо интересно, от което можеше да излезе чудесен кадър.
По принцип се старая винаги, когато мога апарата да е с мен... но въпреки това често се случва по една или друга причина да съм обезоръжен ... и не знам защо, но точно тогава винаги започвам да забелязвам неща, които много ми се иска да мога да заснема, но просто няма с какво... и после много ме е яд. Започвам да виждам всичко около мен като потенциални кадри... явно тотално съм се изтрещял. Случвало ми се е също да имам апарат, но да нямам батерия.... и тогава какъв яд пада. Или пък да не успея да реагирам на момента... или кадъра да се прецака...
Та, идеята ми е - споделете случвало ли ви се е да пропуснете да заснемете нещо по една или друга причина... нещо, което няма как да се повтори или няма да имате възможност да заснемете пак? Какво правите в такъв момент?
Аз явно няма какво друго да направя, освен да пия една студена вода и да се хващам за апарата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: marchello   
Дата:   10-11-13 00:18

Аз си прерязвам вените в такива моменти [smilie18] [thankyou] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-13 00:20

Лентов и цифров- добра комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-11-13 00:30

А защо не и по един средноформатен, че да се съберат поне 10 кг. в раницата? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-13 00:32

Всеки носи каквото може и иска. Има загубени кадри, моменти, компенсира се всичко.
Снимайте само статични неща- архитектура, няма да се загуби нищо.



Публикацията е редактирана (10-11-13 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: nyamago   
Дата:   10-11-13 01:45

За това са измислени телефоните [smilie5]

По-скоро ще изпусна влак (самолет, параход - по ваш избор) отколкото интересна снимка. И никога не нося нищо, ама нищо излишно, нито грам.

(Не че правя много интересни снимки, но не пропускам да опитам, па макар неуспешно. Малко като олимпийския принцип: важно е щракането, не резултата :)

[shtrak]



Публикацията е редактирана (10-11-13 01:47)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-11-13 03:03

nyamago,
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: Joro35   
Дата:   10-11-13 08:18

Да, винаги щом прибера апарата в раницата и бързам за влак или рейс. Щом си кажа, че няма да снимам, а ще ходя бързо, около мен изникват хиляди интересни неща за снимане...

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: h_bio   
Дата:   10-11-13 09:10

Изпуснат кадър може да бъде фатален само ако си единствен фотограф на някакво важно събитие (особено ако е сватба, кръщене и т.н.), но и в този случй не е фатално. Все пак тези обряди не се създадени само за да бъдат заснети.
Не ме разбирайте погрешно, обичам фотографията, но не бива да изпадаме в крайности. Научете се да съзерцавате без задължително да снимате!



Публикацията е редактирана (10-11-13 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: my.point.of.view   
Дата:   10-11-13 09:17

Едно време си купих малко фотоапаратче, за да го нося винаги с мен. Е, не го носех. Стоеше в нас и продължавах да се тюхкам. Минаха 4 години и сега го държа в чантата. Или в джоба. Редовно му проверявам батерията и мемори картата.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: demiman   
Дата:   10-11-13 09:57

... онзи ден пълна дъга [smilie2], е само си я погледах ...


Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: мара   
Дата:   10-11-13 10:38

като h_bio

светът е много повече за съзерцание и наслада, отколкото за заснемане.

ама па имам няколко много интересни истории с пропуснати кадри [smilie18]
един път се качвам в трамвай 6 от първата спирка. права, най-отзад и понеже беше студен сезон някъф, сички останали седяха от едната страна, на слънчице, един зад друг. по едно време забелязах, че ДО ЕДИН си бъркат в носа - синхронно! явно всеки си мислеше, че като е азд гърба на предния, никой не го вижда. ма мене май ме бяха забравили. носех фотоапарат, ама докато снимам, престанаха и успях да фана само един дядо и едно момиче със синхронно нособъркане. дядото продължи неуморно да си бърка в носа до 5-те кьошета, където слязох. той продължаваше да си ровичка. требе да си намера снимките, пазя ги [smiley18]

ама па джино какви истории има с пропуснати кадри...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   10-11-13 11:18

Благодаря на включилите се до момента в темата, наистина ми беше интересно да прочета мненията ви! Колкото до снимането с телефона, не съм фен на скъпите телефони и с моя телефон с 2mp камера в тъмното резултата е трагичен... тъй, че даже не си и губя времето да пробвам. За резервно апаратче се замислям, но ще видя кога ще му дойде времето.
Съгласен съм, че светът е повече за съзерцаване от колкото за снимане... но истината е, че много малко хора в днешно време забелязват света около себе си и обръщат внимание на малките неща. Всеки е забързан занякъде и замислен за проблемите си... точно за това си мисля, че ролята на фотографа може да бъде и мисия - да показва красивото, различното и интересното наоколо и да показва на хората, че трябва по-често да търсят това сами около себе си.
Една от идеите ми с тази тема беше също и споделянето на интересни случки с пропуснати кадри, така, че и това ще ми е любопитно да споделяте! Примера на мара е покъртителен [smilie18] Интересно ще ми е да видя въпросния кадър.
https://top1betting.net/W88

https://top1betting.net/m88

https://top1betting.net/fun88

https://top1betting.net/188bet

https://top1betting.net/fb88

https://top1betting.net/12bet




Публикацията е редактирана (29-06-19 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-13 11:32

Всички фирми се плашат от смартфоните и новите им матрици, точно затова и сериозно намаляват продажбите на сапунерки и нисък клас апарати. Точно затоа и има доста хора, които вече не носят нищо излишно.
Аз лично като ще ходя да снимам, отивам и снимам. Като нямам как, гледам и дори си правя схема понякога дали ще стане и планирам.
Случвало ми се е само веднъж да изпусна кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: exobexo   
Дата:   10-11-13 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   10-11-13 16:16

Thomas Leuthard, фотографа, който ме запали, споделя в една негова книга, че е хубаво това, че виждаме потенциалните кадри. Дори за прохождащите е хубаво да се оглеждат за потенциални кадри дори и да са без фотоапарат, за да се тренира окото :)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: Canon   
Дата:   10-11-13 16:35

мара
Я кажи колко пари даде на дядото, за да ти позира над 5 спирки с пръст в носа?


[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   10-11-13 16:39

demiman написа:

> ... онзи ден пълна дъга [smilie2], е само
> си я погледах ...
>

Е, аз даже я заснех (не точно твоята), колкото да разбера, че съм идиот, който не може да снима читаво със камерата на собствения си телефон - за да е пълна гаргарата дори телефона не е евтин [smilie8]

Но най ме е яд за пропуснати кадри, когато съм се натоварила като катър с килограми техника и видя човек или ситуация, които просто плачат да бъдат заснети, но мен ме е срам да се изтъпанча и да помоля за няколко кадъра... веднъж вървях след едно девойче с километри [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-11-13 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: MarinY   
Дата:   10-11-13 17:32

Да запечатаме всичко хубаво/ интересно, което виждаме е досадно. А и бързата снимката, в повечето случай е бледо копие на това, което сме видели. Като ходя някъде с приятели или семейството, непрекъснато ме ръчкат снимай това, снимай онова ... Как да обясня, че е по-добре да се порадваш на момента, отколкото да му направиш двумерен фалшификат?
За неподготвено, запазване на момента, вече има смартфони. [smile]



Публикацията е редактирана (10-11-13 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: мара   
Дата:   10-11-13 18:16

аз чакам джино да влезе и сам да си разкаже случките :)
ама ако се помота още малко,. ще зема аз да му ги разкажа
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: mr_green   
Дата:   10-11-13 18:35

Аз като снимам мото състезания ,редовно после си ги търся в нета да мога и да ги гледам :-).Пропуснати кадри има винаги ,но важен е момента и радостта за окото.Аз снощи изпуснах много дълго падаща звезда,но най-ме беше яд, за една огромна луна и нямах вече батерия,после не снимах цял месец ,но ми мина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: biser_todorov   
Дата:   10-11-13 19:51

Има такива случки [smile]
Едната беше септември 2012г. след доста дълго ходене насам-натам по Витоша, буквално 10мин. преди залеза бяхме на връх Камен дел. Тичахме да хванем някакви позиции, подходяща композиция, нещо интересно за преден план и докато тичах и търсих позиция..... залеза си премина [smilie18] А тогава имаше наистина уникален залез, и наистина изгарящи облаци, а не някакво пусто и еднообразно небе....
За този залез става дума, който не успях да уловя... но все пак приятел го "хвана":

http://www.ivanmiladinov.com/gallery/cache/planini-i-ezera/vitosha/img_6296_856.jpg



Втория случай е сега в началото на октомври.... отново уникален залез, който не бях виждал до момента..... и бяхме на 80км от Бургас.... по магистралата каква композиция, а и не знам дали може да се спира там... и просто го изгледахме от колата.


Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   12-11-13 13:21

мара, съживи малко темата и разкажи случките на джино!

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: мара   
Дата:   12-11-13 14:00

ами лани джино бил в тибет, той цяла изложба показа оттам, де.
хората по ония места не се притесняват никак от естествените си нужди, но все пак тук-там по относителната пустош около манастирите има кенефи. те били малко своеобразни - имали покрив и стенички некви, ама врати - тц! та в един такъв кенеф със 7 клетки, под някакъв манастир, на една тучна зелена поляна, джино съзрял как 7 тибетеца акат един до друг и всеки клечи с по един таблет на коленцата и сърфира.

...ама го досрамяло да дигне апарата и да снима тая чутовна гледка...

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите кадри ... и още нещо
Автор: nyamago   
Дата:   12-11-13 14:05

Ей това е пропуснат кадър! Щеше да му донесе WorldPresPhoto и куп други награди, за тюхкане си е...

Но и без снимка сцената си я представяме съвсем живо и се търкаляме по пода [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »