Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: kaci   
Дата:   05-11-13 16:45

Здравейте.
Нуждая се от съвет относно място където да занеса една светкавица (Yongnuo YN568EX) за преглед и евентуален ремонт.
Светкавицата е ползвана само веднъж и всичко беше наред, но днес при слагане на батериите и опит за пускане, не се случва абсолютно нищо [smilie2]
Купувана е от чужбина и съответно няма гаранция за България.
Предварително Ви благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-11-13 17:02

Свържи се с Иван от bviphotovideo на тел: 0887452505, той ще ти помогне или направо му я занеси на Евлоги Георгиев 33! Успех!

ПП: Ти сигурен ли си, че батериите са наред [smilie11]



Публикацията е редактирана (05-11-13 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: kaci   
Дата:   05-11-13 17:30

Благодаря за насоката, за телефона и разбира се на всички които ми писаха на л.с.[cool]
След телефонното обаждане се разбрахме утре да я занеса за преглед в офиса на bviphotovideo.
Относно батериите - те бяха първото нещо в което се усъмних и въпреки, че ги премерих, реших за най сигурно да поръчам тези.
Сутринта ги доставиха, но резултата е абсолютно същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-11-13 17:41

Преди да звъниш на който и да е от сервизите - по добре провери всичко, контактори, връзки, батерии (както са писали по-горе).
Ако преди това е работила, не би трябвало да има проблем (ако разбира се по време на съхранението е нямало изпускане или нещо друго).
/относно батериите, по магазините има varta, който също са с чудесни качества, а цените значително по надолу/



Публикацията е редактирана (05-11-13 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: kaci   
Дата:   05-11-13 19:32

Проверих каквото е възможно (без разбира се да разглобявам светкавицата), но не намирам нищо проблемно(направих и нов опит, но с други батерии).
Слагам и снимка на начина по който поставям батериите:

http://i929.photobucket.com/albums/ad131/kaci73/Other/Flash.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-11-13 20:08

Не зная на какво може да се дължи възникналия проблем. След като преди това е работила, не е изпускана, не е променяно напрежението, не са обръщани полюсите!!! Ако някой друг човек е имал контакт с въпросната светкавица (без ти да знаеш), може да търсиш там дилемата.
Щом до сега си опитал всички възможни варианти и няма положителен резултат - трябва да се отвори.
Точна тази светкавица се разглобява за не повече от десетина минути (тук евентуално някой философи ще вмъкнат, че това е не възможно), прави се една бърза проверка за черни места по елементите, не контактуващи проводници и т.н. Ако и след това няма резултат - вече може да се търси съдействие от електротехник.
В интернет може да намериш как се разглобява, а при повече късмет и ел. схема.


нагледно отворена,
ето я на отделни части
отваряне 560
Капачката може да не контактува. http://www.youtube.com/watch?v=SHmWs1ftzqE



Публикацията е редактирана (05-11-13 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: uzsree   
Дата:   06-11-13 13:46

Kaci тази седмица имах същия проблем със същата светкавица Yongnuo YN568EX за Никон. Не тръгваше по никакъв начин, все едно няма ток. Реално е нова, на няколкостотин светвания. Извадих и сложих няколко пъти батериите, накрая тръгна. Проблема според мен беше, че пластинката (контакта) под една от батериите беше хлътнал навътре и реално не правеше контакт (най-горната от трите батерии видимо беше хлътнала 1-2 милиметра по-надолу от другите) Котката ми я беше бутнала от масата, но жена ми успяла да я хване светкавицата във въздуха (много ловка ей). Мисля, че тогава е станала белята... Дано да е това и при теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: красис   
Дата:   06-11-13 14:25

Да обърни внимание точно на това което ти каза колегата UZSREE и аз наскоро имах същия проблем на една друга светкавица.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: 4real   
Дата:   06-11-13 14:25

Не случайно толкова бързо Yongnuo пуснаха втората версия на този модел, за да се оправят подобни слаби места.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-11-13 19:21

За сметка на това 565ЕХ e бетон, не случайно се задържа толкова дълго в продажба, за жалост и липсваше HSS [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: Патаран   
Дата:   06-11-13 20:53

565EX е желязо, моята е на около 50к светвания

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: kaci   
Дата:   07-11-13 16:39

Благодаря за линковете, съветите и желанието да помогнете [cool]
Радиоелектрониката не ми чужда като хоби, но в момента не разполагам с най ценното - време.
Оставих светкавицата за преглед в bviphotovideo и чакам резултат.
Ако ремонта е рентабилен, ще се възползвам от сервизните услуги, ако ли не - ще я ремонтирам сам след неопределено време.
Ще пиша като има новини.
Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-11-13 19:34

Ще е рентабилен [smilie3] Това е най-хубавото на китайчетата - не са скъпи, ремонта също. Яд ме е само, че е буквално нова светка, пък вече за ремонт... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   07-11-13 19:57

Имаше една поговорка, че на политик и на сервиз не може да се вярва[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-11-13 20:19

Абсолютно и не само! Ако става въпрос за нашата мила Татковина - много са хората и професиите които не се ползват с голямо доверие сред обществото [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: kaci   
Дата:   08-11-13 14:39

Винаги се старая да не съм предубеден, но времето ще покаже дали сте прави относно сервизните дейности и дейци.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: kaci   
Дата:   09-11-13 10:59

От телефонен разговор с Иван (bviphotovideo) разбрах, че светкавицата вече е готова и в Понеделник ще я получа работеща.
По думите му, повредата е била в един от двата най-често споменавани като дефектиращи компонента - биметален предпазител .
Сега следва най трудното - да се науча да снимам със светкавица [smilie5]
Още един път благодаря за помощта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   09-11-13 13:00

По важно е какви денги ще иска[smilie5]
Този предпазител изключва при достигане на определена температура, и след известно време се връща в изходно положение, без да бъде нужда подмяна или някакво друго действие.
Ти нали писа в темата, че си ползвал светкавица само един път, и не вярвам работната и температура да се е повишила над 45-50 градуса

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: vladx   
Дата:   09-11-13 16:16

И аз имам Yongnuo YN568EX, само че моята е II. Светкавицата си е ОК, но неприятното е че я изпуснах една вечер и от удара в земята, изврънкаха батериите. Сложих ги, светкавицата си работеше ОК. Никви грижа. Да но когато исках да извадя дифузера и бялото картонче, се указа че този дифузер е счупен от едната страна и когато го дръпнах ми остана в ръката. Майната му на дифузера, не ми е толкова важен. Но това което е че когато го дръпна, светкавицата променяше милиметри на на 24 на 14, а това ми е важно, когато снимам с чадър или софтбокс.
Някой да знае от къде да си намеря въпросния дифузери на каква цена? В сайта на BVI нямат такъв.



Публикацията е редактирана (09-11-13 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   09-11-13 19:15

Единствено от друга светкавица, или директно от производителя(фирмата), или от китайските ни колеги(търговци).

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: vladx   
Дата:   09-11-13 19:52

Аз разглобих светкавицата, закачих дифузера и зуума от 14 мм вече работи, но не мога да сложа дифузера пред лампата, понеже ще изпадне. Общо взето тоя дифузер не ми трябва, но някак си дразни ме че е счупен и сигурно ще го подменя. Важното е че си оправих зуума!
Поздрави [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на светкавица Yongnuo
Автор: kaci   
Дата:   11-11-13 19:28

Ремонтираната светкавица вече е в ръцете ми.
Искам да благодаря на Иван (bviphotovideo), на сервиза им и на всички Вас които помогнахте.
Стойността на ремонта възлезе приблизително на 10% от цената на светкавицата (в сайта на bviphotovideo).



Публикацията е редактирана (11-11-13 19:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »