Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Време е за студио!
Автор: photojurnalista   
Дата:   02-11-13 20:42

Здравейте, колеги! Бихте ли ме посъветвали следният комплект дали би ми бил полезен за тези пари, за да снимам с него фотосесии на деца, абитуриенти (индивидуални и общи снимки), сватбена фотография, че дори и предметна!

http://www.dynaphos.com/product.php?c=1&id=849


Dynaphos Expert 1200S

Базов комплект със светкавици от висок клас, подходящ за първоначално оборудване на неголямо фотостудио. Отлично съотношение цена - качество!

Комплектът включва:
- 2 бр. Expert 600 студийна светкавица
- 1 бр. дистанционно управление за CLR светкавици
- 1 бр. радиосинхронизатор с 4 канала
- 2 бр. статив за студийно осветление 280M
- 1 бр. софтбокс 80х120 см
- 1 бр. софтбокс 60х90 см

Включени още:
- всички необходими кабели
- пилотни и импулсни лампи
- противоударни опаковки
- 17 см стандартни рефлектори за чадъри

Обща мощност, WS: 1200
Брой светкавици: 2

Цената за този комплект е 1 259 лева


Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-13 20:54

Dynaphos имат чудесни консултанти. Ще ти разкажат всичко - само ги попитай.

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: iasen2   
Дата:   03-11-13 01:23

преспокойно може да работиш само с един моноблок .

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: Canon   
Дата:   03-11-13 01:31

Добър сет е.
Става идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: svilen66   
Дата:   03-11-13 21:36

Аз съм с такъв комплект,но +още две светкавици ЕXPERT300,ще ти трябват ако искаш да снимаш на бял фон,а и за контра,това да снимаш само с един бокс детски сесии го зарежи-не всички родители си падат по артъ,обикновено искат да се вижда всичко,усмивка,прическа,рокличка,аксесоари и т.н.А иначе светкавиците си ги бива-500 кадъра без почивка,един клас абитуриенти си ги отстрелваш без проблем,няма загряване няма нищо!

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: tzl   
Дата:   03-11-13 21:47

Аз съм снимал почти всички детски снимки на сайта ми само с 1 софтбокс (ако не броим тези на белия фон, където има и осветление на фона).

Доколкото знам от жаргона тук в този форум, използвате "артъ" за нещо омазано и странно. Аз лично не харесвам омазани и странни картинки, което ме довежда до извода, че с 1 софтбокс може да се снима нещо нормално, което не е омазано и странно.

1 софтбокс върши чудесна работа, стига да се знае какво да се прави с него. Много от любителите си купуват толкова много осветление, че накрая се чудят защо снимките им не стават "про" и най-често проблемът е точно този: много ненужно осветление ползвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: iasen2   
Дата:   03-11-13 21:55

tzl [smilie24]
навремто направих и аз таква грешка - купих си комплект с два :)
и в други теми съм писал - ползвайте отражатели , в ютуб има много информация за това .

Но и клиентите са си виновни . Вчера една така ми излази по нервите - искала да прави "имижови снимки" , но искала всичко да се вижда и да няма сенки . накрая стигнахме до фронтално плоско осветление .
да ползваш контри на деца които се мърдат и шават постоянно не го виждам как ще стане :)



Публикацията е редактирана (03-11-13 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: imitev   
Дата:   03-11-13 21:57

Като спре да ходи по кръчмите - ще и изчезнат сенките от очите и пищенето в ушите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: tzl   
Дата:   03-11-13 21:57

Така е, отражателите са едно от нещата, които малко се ползват.

И само да уточня за тези, които не са ме разбрали: под ненужно осветление нямам предвид "малко осветление" или "много осветление", а такова, което не е необходимо и неподходящо за дадената задача.

Аз обичам да ползвам много осветление, но само ако ми върши работа, а не защото имам няколко модификатора и искам да използвам всички тях.



Публикацията е редактирана (03-11-13 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: Canon   
Дата:   03-11-13 23:26

Работата с отражатели и един моноблок в студио е доста по-сложна отколкото с два.
Проблема е, че отражателя има точна посока в зависимост от мястото на източника, чието местене му променя посоката на отражение.

Отражателя винаги дава по-ниска осветеност поради сумарното по-голямо разстояние.

При два моноблока всеки работи сам за себе си, по-лесно и ПЪЛНО се регулира.

С два Експерта и симетрични модификатори + дистанционното им, за секунди сменяш лява с дясна осветителна схема без размествания на статив с моноблок и отражателите.

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   04-11-13 01:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: iasen2   
Дата:   04-11-13 06:41

Разбира се , че е по трудно с отражетели , но всяко нещо се заплаща . Отражателя дава много по мека светлина от софтбокса и вероятноста да поличиш нежелателни сенки по лицето и дрехите е много по малка .
А и много често се работи в малки студия с бели стени , където отвсякъде се отразява , и колкото повече източници , толкова повече нежелателни отражения . А и 500лв за един моноблок са си 500лв .

Лично на мен ми е пислало да гледам във фесбук снимки на деца в студио с плоска светлина от няколко софтбокса , със сенки по лицето от двете страни на носа , равномерно осветени .



Публикацията е редактирана (04-11-13 06:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: Malakar   
Дата:   04-11-13 09:47

Извън темата: Ясене, моля те, информирай се за меката, острата и дифузната светлина и от какво зависи. Освен, че се излагаш, най-вероятно влияеш и на хората, които нямат опит и знания във форума (цитирам: "Отражателя дава много по мека светлина от софтбокса и вероятноста да поличиш нежелателни сенки по лицето и дрехите е много по малка")

По темата: Всеки си знае какво търси и с какви средства да го постигне. Аз не бих си взел 2 софтбокса и 2 моноблока 1200 в/с, а 3 моноблока със същата обща мощност и комплект чадъри - за нещата, които снимам ми вършат префектна работа. Но всичко зависи от целите, размера на студиото, знанията на фотографа и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Време е за студио!
Автор: iasen2   
Дата:   04-11-13 10:04

Malakar , колега заяждаш се с мен още от предната тема за бютито . Не знам защо . Ако не разбираш нещо накарай някой с по голям авторитет да ти обясни . Явно аз не мога .
За теб явно важи максимата на Мечо Пух : Колкото повече - толкова повече



Публикацията е редактирана (04-11-13 10:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »