Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Разходка в Родопите
Автор: chepkata   
Дата:   01-11-13 16:32

Здравейте! Очертава ми се ходене по Родопите за два-три дни и ми се ще да посъбера малко мнения, къде и какво интересно има за снимане през есента. Почти 10 години ходя всяка есен и вече идеите ми се поизчерпиха. Дестинацията не е още избрана, само да е някъде там... Ходил съм около Баните, Кърджали, Смолян, Доспат, Велинград и като че ли най-малко около Девин. Дали си струва да отседна там? Ходил съм до Дяволското гърло и Ягодинската пещера, но друго в района не знам. Всяка идея би ми била полезна, защото нямам много време да се ровя по нета и да избирам, а тя, есента, си отива!

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: cameraman   
Дата:   01-11-13 16:50

На мен край Смолян ми хареса само Каньонът на Водопадите, но имай предвид, че трасето не е много леко и бая ходене пада... Иначе сега ще има вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: narval   
Дата:   01-11-13 16:51

При избора си на място е добре да го избереш и според надморска височина. При по-височкото, иглолистните гори няма да ти предложат много есенни багри. Отделно, че май вече е късно и за тях. Пооголиха се и покафевяха дърветата. Останаха само мъглите.


Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: cameraman   
Дата:   01-11-13 16:52

http://btourism.com/read.php?id=258

http://www.dreamstime.com/earning_det.php?imageid=30600015

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: chepkata   
Дата:   01-11-13 16:59

О, да, надморската височина е мн.важна. Иска ми се по ниското да налазя, защото за нагоре вече наистина е късно. Дали източни Родопи не са по-шарени все още?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-11-13 17:20

Не са.Изпопадали са листата

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: chukov   
Дата:   01-11-13 17:23

Откъде вода в каньона на водопадите в това безводие?

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: kaci   
Дата:   01-11-13 19:03

Може би Атолука ще бъде интересно място за теб.
Аз обожавам зимите там, но предполагам, че и есента ще е страхотно.


Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: Ivan.Draganov   
Дата:   01-11-13 22:13

Преди Атолука има едно интересно село - Равногор . До там има много ама наистина много завои ,на мен ми се взе акъла преди 2 месеца . Така или иначе завоите си заслужават ,природата е великолепна ,а на Атолука има само величествени борове . Може би там е хубаво да падне първият сняг ,не знам ... Но за първо посещение си заслужава отвсякъде ... И задължително - пълен резервоар ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: cameraman   
Дата:   01-11-13 23:36

Нищо интересно- "Пуми" и чукари... И много завист и интриги. И съборени къщи, повече от навсякъде, ама щото стопаните са избягали от там, а не щото има история...
[cool]
Нищо интересно в голям радиус, а "пуми"... в Родопите са порода плъхове.



Публикацията е редактирана (01-11-13 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: chepkata   
Дата:   02-11-13 07:10

fast_eyebrow, сигурно ли е, че са опадали листата и къде?
До сега, винаги съм ходил началото на Ноември и не съм се разочаровал. Тази есен беше и още е топла, не е имало много слани и не би трябвало да е различно от досега.

А иначе, благодаря за предложенията и чакам още. Атолука за три дни ми е малко.

cameraman, ще снимам пейзаж, интригите не ме засягат, а "пумите" са добре дошли, като бонус.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка в Родопите
Автор: ikar111   
Дата:   02-11-13 09:12

За ориентация мога да кажа само, че около Кърджали още става за снимане. Още е шарено. Снощи се върнах от там. Ако източни родопи се водят от Кърджали в посока Крумовград, то на там дори и шаренко почти няма пейзаж или нещо интересно за композиране, така че според мен не си губи времето за натам. Миналата седмица беше по-добро от към цветове в раьона, което означава, че преваля момента. Ако не побързаш...изпускаш
П.П. Крепостта Устра, ако не си снимал си заслужава.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »