Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: movieman   
Дата:   28-10-13 12:01

Здравейте. Предварително се извинявам за запитването, но съм новак . Наскоро си закупих дигитален фотоапарат Panasonic Lumix DMC-GH1 заедно с различни преходници за обективи - m4/3 към m42 и др. Закупих и полски обектив Mikar/s4,5/55 , за който в последствие разбрах, че е за фотоувеличител и няма пръстен за фокуса - http://radojuva.com.ua/2012/08/obzor-mikar-s-f-4-5-55mm/

Въпроса ми е, как мога да използвам този обектив с моя Panasonic GH1 и как мога да фокусирам, след като няма фокусен пръстен. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: Pippo810331   
Дата:   28-10-13 12:06

С макромех

https://photo-forum.net/static/forum/2013-10/iqes8449.JPG


https://photo-forum.net/static/bazar/entries/42469_big.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: cicomanco   
Дата:   28-10-13 13:58

В голяма разправия се вкарваш...дори няма нужните качества за цифрова фотография. Иначе - лесно! Един преходник от Слав и си готов!

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: movieman   
Дата:   28-10-13 14:08

за какъв преходник става въпрос колега, може ли по-точно да кажете, благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: alsash   
Дата:   28-10-13 16:15

...няма как...

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: alsash   
Дата:   28-10-13 16:17

...а и никакъв, ама никакъв труд не оправдава това намерение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: asahi   
Дата:   28-10-13 18:27

Дръж си го с ръка пред фотоапарата. Всичко друго е в повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: juslen   
Дата:   28-10-13 19:50

Можеш да си направиш самоделен тилт/шифт обектив като ползваш един гумен маншон за кормилна рейка или там друг с подходящ размер като в единия край го стегнеш със скоба за преходника за М42. А в другия му край прикрепиш обективчето и вече с разгъване/сгъване и т.н. снимаш-стават интересни резултати и е забавно [smile]

Иначе може да снимаш и макро като завиеш обектива на макропръстени и фокусираш чрез приближаване/отдалечаване на апарата от обекта който снимаш.

Аз така си бях играл с едно руско копирно обективче И96У-невероятно рязко излезе с отлично цветопредаване и контраст.



Публикацията е редактирана (28-10-13 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: quazimodo   
Дата:   28-10-13 21:30

Цивилизованият вариант е с парче маркуч от прахосмукачка.


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: Славчо1989   
Дата:   28-10-13 21:55

Купил си нещо, което идея си нямаш как се ползва, а после се замисляш, аджеба как ли се ползва туй [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: parazit25   
Дата:   28-10-13 22:42

Mikar
Закрепване при Amar

и един цитат от тази тема:
Все эти "амары", "микары" и прочие "эмитары" имели чудовищное качество. Разброс был ещё поболее, чем у советского самого "наиширпотребного" ширпотреба


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: anjsan   
Дата:   29-10-13 10:49

Може да се снима по принцип . Работния му отрязък е по-голям и трябва да сложиш един или два макро-пръстена М42 за да докараш образ (както е обяснено и показано в сайта посочен от теб). Фокусирането ще става чрез завъртане по резбата на пръстените . Може и тръба в тръба при самоделки разни . Пробвай различни комбинации и сам ще установиш колко да е разстоянието . Слагаш пръстени,преходници,зяпаш,фокусираш ... докато ти писне . Стандартния съвет е - прочети една книга за фотография . Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: icikonti   
Дата:   29-10-13 11:39

Да...абсолютно нищо не оправдава труда, който ще вложиш в това начинание.Съгласен с казаното от патилите колеги!
Микари и Амари са с ужасно, повтарям УЖАСНО качество.Те не струват и 5 лева.Чудя все още кой ги купува в базара?Въобще всичко соц.производство-оптика на PZO Варшава, беше пълна скръб.Дори някои представители от руското/съветско производство ги надминаваха в пъти.
Моите два такива обектива от новият ми /тогава/ увеличител ги подарих.Още съжалявам, че съм направил на някой мръсно.Трябваше да ги счупя и изхвърля.[smilie23]
Лееееко лирично отклонение-по-лоши от обективите на PZO Варшава, бяха само кондензорите на PZO Варшава.Е там вече нещата бяха трагични [smilie23] [smilie23] [smilie23].Никаква полировка на лещите.Както са го ляли стъклото, така са го и опаковали.Ужасни "хвърчила" се получаваха, като блеснеш осветлението....
Ако тогава имах тая информация, която имам сега-никога, ама никога нямаше да си купя полски Крокус, с една камара кондензори и обективи!!!С тоя увеличител копирах 15 години,НО след сериозна доработка в оптиката.
Бягай далеко дори и от прехваления ташак -Янполколор.Пълно недомислие![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за полски обектив Mikar / s 4,5 / 55
Автор: movieman   
Дата:   29-10-13 21:17

Благодаря за коментарите. Доста импулсивно закупих обектива без да съм запознат. Предполагах, че ще има фокусен пръстен, но уви. Надали ще направя който и да е от посочените варианти, защото наистина не си струва за обектив с това качество. Просто ще се насоча към друг обектив и така. Благодаря още веднъж за бързите отговори :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »