Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 техника от Канада
Автор: красис   
Дата:   24-10-13 10:48

Здравейте знае ли някой как стои въпроса за изпращане на техника от Канада до България.
Имам приятел там та се глася да ми прати нещо ама незнам как е с митото.

Отговори на това съобщение
 Re: техника от Канада
Автор: s_dyakov   
Дата:   24-10-13 11:24

Ако има обявена стойност (и/или приложена фактура) да - плаща се мито.

Отговори на това съобщение
 Re: техника от Канада
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-10-13 11:54

Проблемът е, че пощите и куриерските компании няма да застраховат пратката за стойност над обявената. Ще рече, че ако изпращачът поеме риска да ти изпрати скъпа техника без обявена стойност (за да избегнеш обмитяване и ДДС), пратката няма как да е застрахована и ако се изгуби (случва се!), няма да получиш никаква компенсация.
Веднъж имах неблагоразумието да си поръчам обектив от Канада - не особено скъп, но доста рядък и хубав, в перфектно състояние. Изпращачът беше декларирал стойността, за да си "върже гащите" - независимо от моята молба да не го прави. В пратката нямаше фактура, за щастие. Като разбрах колко трябва да платя за мито и ДДС, спретнах едно театро на софийската митница и служителите там взеха, че ми повярваха. Моята версия беше много заплетена, но хвана дикиш - незнайно как. Първият път имах късмет, но втори път не бих рискувал с доставка от Канада!

Отговори на това съобщение
 Re: техника от Канада
Автор: красис   
Дата:   24-10-13 14:32

ОК мерси става въпрос за един обектив и един малък лаптоп,ще му кажа да ги опакова както трябва и да ги праща пък каквото сабя покаже.

Отговори на това съобщение
 Re: техника от Канада
Автор: mbtutu   
Дата:   24-10-13 14:38

По Коледа, а и не само, доста народ се прибират насам и може някой да ти ги донесе, ако не е нещо супер спешно. Ще спестиш пари за мито, ДДС и транспорт и е по-сигурно така. Да поразпита други българи там кой кога ще пътува.

Отговори на това съобщение
 Re: техника от Канада
Автор: Esper   
Дата:   24-10-13 15:43

Нещата вече купени ли са?
Да не се изненадаш като мен - аз преди няколко дни установих, че имат някаква хармонизирана такса, която не е включена в цената и го начисляват, преди да платиш реално.
Питах братовчед ми, който живее в Монреал и да - грешката я вярна.
Няма мърдане от нея при официалната търговия...
Даде ми сайт като нашият продавалник - там е фрий.
Иначе за доставка мислех да го ползвам него но тази такса обезсмисли до голяма степен.

Между другото как стои въпросът с мито и ддс ако отсрещната страна го обяви като gift?
Тоест няма обявена стойност. Това гаранция ли е, че ще прескочи митница и ако все пак го задържат там какво следва в последствие?
Риска от загубена или повредена пратка е ясен, въпросът е какво се случва тук при такъв вариант?


http://www.doomshell.net/~stoma/picture/unsorted/can_tax.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: техника от Канада
Автор: красис   
Дата:   24-10-13 17:05

Не още не са купени,Между другото как стои въпросът с мито и ддс ако отсрещната страна го обяви като gift? е и аз това питам де?



Публикацията е редактирана (24-10-13 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: техника от Канада
Автор: Esper   
Дата:   24-10-13 17:20

Е нали и аз т'ва питам :)
Щом не са купени имай предвид, че няма да ти струва толкова, колкото го виждаш на сайта.
Освен ако не знаеш за този данък.
Е, аз не знаех! :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »