Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Предложете фотоапарат
Автор: rubik777   
Дата:   24-10-13 09:31

Здравейте!
Искам да си взема някакъв турбосапунер като за начало, но никога не съм имал фотоапарат и затова ми трябва малко помощ. Трябва ми за пейзажни снимки - небета, планини, дървета и т.н. Не ми трябва голям зуум. Основно ще се снима на слънчево време - предполагам е от значение. Иска ми се да има детайл и ако може по-малко шум. Естествено като за първи фотоапарат не ми се инвестират много пари, около 300-400 лв, но пък не държа на някой нов модел с екстри, може и втора ръка, със следи от употреба, тежък, грозен - не ми пречи. Въпроса е да има сносно качество. Кажете ми към какво да се насоча, параметри? Марката не е от голямо значение като за първи апарат. Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: V-plod   
Дата:   24-10-13 09:39

Lumix FZ серия, според парите

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: Lycan   
Дата:   24-10-13 09:40

не пропускай сони!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 09:41

За това което описваш - е момента в базара има един OLYMPUS XZ-1 който е доста прилична машинка. Иначе може да се огледаш и за нещо старо от G серията на Канон - G9, G10, G11.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   24-10-13 09:45

ако предимно пейзажи ще снимаш, вземай някоя сигма дп1 от базара ако изпадне и ще си глътнеш езика от картинката...зуум не ти трябва за пейзажи, нито пък шума е важен защото си на 200-400 исо макс, а и казваш че при слънчево време ще снимаш предимно (????)...ако е при по-тъмни условия - статив задължително

иначе скоро имаше NEX 3N за 450 лева в базара, не знам дали го отнесоха

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: rubik777   
Дата:   24-10-13 11:02

Благодаря за бързите отговори!
Всичко което ми предложихте ме заинтригува, явно определено знаете какво пишете. Тази сигма дп1 ми стана много интересна, май е точно каквото търся само не мога да разбера как така няма стабилизатор и никакъв зуум,не че ми трябва, но на какво се дължи това?
Това сони NEX 3N не е ли вече полупрофесионален с отделно тяло и обектив? Не е ли малко евтино за класа си?
Олимпуса май е жестока машинка също както и панасониците. Не знам май ще трябва да почета малко... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: Digitalgab   
Дата:   24-10-13 11:05

Ако ще снимаш пейзажи на слънчево време ще ти трябва апарат с резба на обектива, на който да завинтиш поляризационен филтър. Иначе ще го държиш с ръка пред обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-13 11:12

Относно сигмата. стабилизатор на това фокусно разстояние не ти трябва, тя и без това снима лошо на тъмно. Относно зуума, сигмата е с голям сензор и зуум обектив, особено светъл, първо би оскъпил апарата многократно, второ би го няправил далеч по-обемен. Сигмата е специален апарат за хора, които знаят какво правят, тъй като наред с предимствита си има и един куп недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   24-10-13 11:13

Една Konica Minolta DiMAGE A200 би свършила много добра работа и струва около 160лв втора употреба с нея може да се научи адски много ако човек има интерес. Жалко че снимките които правихме с баща ми не са при мен, оптиката на тази минолта е много добра.

Успех с избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: rubik777   
Дата:   24-10-13 11:17

Ах да му се не види какъв е този поляризационен филтър, задължителен ли е? По-горе изброените фотоапарати имат ли ги? А кои от тях имат възможност за завинтване? Сигмата има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   24-10-13 11:23

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=19918


за 299 ЛЕВА, че и с адаптер и филтър в комплекта
няма зуум, но сензора е с големина между 4/3 и APS-C, Foveon изработен от Сигма с убийствена динамика, детайл и цветове



Публикацията е редактирана (24-10-13 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: Digitalgab   
Дата:   24-10-13 11:23

Задължителен е, фотошопа не може да го замести. Възможност за завинтване има при суперзумовете от по висок клас, напр. Fujifilm S100FS, S200EXR, SH20, SH30 и подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: rubik777   
Дата:   24-10-13 11:31

Да да сигмата съм я видял, изглежда много апетитно, ще се позаинтересувам... А какви са минусите й? Благодаря!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   24-10-13 11:33

над 400 исо не става за нищо и че е бавен фокуса...но ако си сериозно запален по пейзажи нито едно от двете не трябва да те плаши, защото няма да ти трябва освен ако не си решил да снимаш звезди, Млечен път и други които си искат безшумна матрица



Публикацията е редактирана (24-10-13 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: rubik777   
Дата:   24-10-13 11:37

Ами да нито едното от двете не ме притеснява, а raw поддържа ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   24-10-13 11:38

е, стига де ...прочети спецификациите на апарата в google...Има RAW [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-13 11:41

Бих допълнил, чувал съм от приятели имали сигмата, че трябва да се снима в raw, за по-добри резултати. Смятам, че за начинаещ любител без познания, това е от значение. Не искам да отварям спор raw срещу jpeg, просто е факт, че едни производители вадят по-добър jpeg от други, което за начинаещ любител е добре докато напредне дотолкова, че да знае какво иска и какво прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 11:42

Сигма-та не е лоша, но има много специфични неща и недостатъци:
http://www.dpreview.com/reviews/sigmadp1/21

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-13 11:44

Хайде бе, не знаеш какво е поляризационен филтър, но държиш на raw? А знаеш ли какво е raw или просто си чувал за него, че е хубаво да го има?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: rubik777   
Дата:   24-10-13 11:57

> Хайде бе, не знаеш какво е
> поляризационен филтър, но държиш
> на raw? А знаеш ли какво е raw или
> просто си чувал за него, че е
> хубаво да го има?

Хаха, бива ме на фотошоп и оттам знам какво е raw. Рендерирам на 3Д програми, които експортват raw формат. Камерите при процеса на изчисление са "физични" и имитират параметрите на истинските фотоапарати - чуствителност на филма, отвор на бленда, скорост на затвора и т.н. Всичко от там го знам. Истински фотоапарат не съм хващал в ръка :D

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-13 12:08

Това е много хубаво, но този експортнат raw на теб за какво ти служи и ти лично превръщаш ли го в нещо, тоест конвертираш ли го в друг формат?



Публикацията е редактирана (24-10-13 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: b0bb0   
Дата:   24-10-13 12:19

Аз пък съм на малко по различни мнение. Не мога да дам съвет за конкретен модел, но предвид това, че явно ще ти е единствен апарат много скоро след покупката му ще ти потрябва да снимаш и други неща, освен пейзажи и небета. Бързо ще ти потрябва по-високо ИСО, светкавица или да "приближиш" малко обекта... апетитът идва с яденето. В този смисъл ограниченията, които си поставяш с тези пейзажи и небета (не ми трябва това, не ми трябва онова) не ги намирам за много добър подход при избора на единствения ти и първи апарат.


Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   24-10-13 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-13 12:30

Айде айде. Тая твоята сигма дето я продаваш месеци, за да скочиш на едно или друго. Като е толкова добра що не си я държиш? Или вече й намери достоен заместник. Стига с тия робувания и възхвалявания, особено на морално остаряла техника. Всички без сигма са им мъгливи снимките да знаете.



Публикацията е редактирана (24-10-13 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете фотоапарат
Автор: rubik777   
Дата:   24-10-13 13:24

iliyanb :
Експортнатия RAW ми дава контрол над изображението, когато го обработвам. в крайна сметка ако ще се печата го конвертирам в TIFF, ако е само за дигитално гледане и трябва да се изпраща по пощи и да се качва в нета естествено се спирам на JPG.
b0bb0 :
Абе и ти си прав да ти кажа, ще го помисля още...



Публикацията е редактирана (24-10-13 13:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »