Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на апарат
Автор: alioku4o   
Дата:   22-10-13 21:01

Здравейте искам да си взема по - добър фотоапарат . До сега снимам с Канон Sx120IS,сега ми предстои избора на първи дсрл до 1500лв.Сега съм се спрял на една оферта .Даите ми съвети дали си струва или ако не дайте предложения . Благодаря Ви


Canon EOS 600D, 18MP, Черен + Троен комплект обективи 18-55 мм DC + 75-300 мм DC + EF 50 мм f/1.8 1500 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   22-10-13 21:05

Форума си има търсачка и хиляда теми (в действителност, това не е никаква хипербола) относно "избор на фотоапарат".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: V-plod   
Дата:   22-10-13 21:09

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лева за книжка или списание

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   22-10-13 22:08

И най-вече 1-2-3 седмици в Youtube.

Ако държиш платформата да е канон, вземи си по-добре нещо втора ръка, и си вземи хубави буркани. Защото с тея китови обективи ще се чудиш защо снимките са гадни. Ще почнат тук майсторите да те критикуват, и само ще се обезсърчиш.
Особено щом толкова сериозно си скочил.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: daniil-k   
Дата:   22-10-13 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Славчо1989   
Дата:   23-10-13 00:12

като почнете с тия книжки и списания много ме дразните, човека пита конкретно, ако няма да казвате по-темата, по-добре замълчете

общо взето 18-55 и 75-300 са трагични обективи, а 50 милиметровия става след 2.8, но като цяло слаб обектив, тялото не съм го ползвал и не мога да кажа нищо за него

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: dimitar3   
Дата:   23-10-13 00:16

Какво искате да снимате е може би най-важния въпрос ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Славчо1989   
Дата:   23-10-13 00:16

за тези пари (разбира се ако не държиш на Канон) бих взел Никон д5100 с 18-105 + един 50/1.8 излиза около 1500 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-10-13 12:49

Можеш да прочетеш тази тема:
Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Има и други подобни, тази е "най-прясната".
И не обръщай внимание на мненията на kvakioh - той не знае за какво говори! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-13 12:53

Toва вече е директна обида, което е недопустимо в правилата на форума.[smilie23] [smilie23]
Иначе, и без да ми обръщате внимание, насоката е към Канон най-вероятно. 100Д по-добре като тяло, с някой 18-55 китов и малко снимане след това- 1000-2000 кадъра и след това мислете за нещо повече.
В друг аспект- ново тяло и обективи втора ръка от базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-10-13 17:19

kvakioh,
Каква "директна обида" бълнуваш?! Аз коментирам твоите знания, а не теб като личност! Първото е разрешено, а второто - не. Още едно доказателство, че не знаеш за какво говориш:
Sony A58
или
Canon EOS 100D
???
979 лв. или 1279 лв.?
20.1 МП или 18 МП?
15-точков АФ или 9-точков АФ?
3 кръстосани точки или 1 кръстосана точка?
8 к/с или 4 к/с серийна снимка?
1200-зонова или 63-зонова експонометрия?
Когато фактите говорят, и kvakioh мълчи!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-13 18:48

Toва пък как го изтърси...А обективите към апарата, кой ще ги плати? За 500лв може да намери къде по-добри 2 обектива, пред 200лв, за които я вземе 1 китов Сони, я не.
Ицко, crisnoch и LEONIK, това е поне 10-а тема, в която те гонят хората, не аз. Това малко би трябвало да накара да се замисли човек, няма значение колко знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-10-13 21:57

kvakioh,
Пак изтърси поредната глупост! Явно не познаваш обективите на Сони и Минолта, та затова разпространяваш инфантилни инсинуации. Въпросните стъкла не са по-скъпи от тези на Канон и Никон (дори и на вторичния пазар), а някои са и доста по-евтини, макар че са по-малко популярни.
Апропо, никой отникъде не ме е гонил - само ти виеш като куче срещу Луната. А и вече няколко пъти те помолих да не ме наричаш "Ицко"! Не си ми бил гадже, че да интимничиш така!
Пък и разликата в цените не е 200 лв., а 300 лв. Поне се научи да смяташ! Може за теб (110 €/час ли ти беше "тарифата"?) тази разлика да не е голяма, но далеч не всички снимат кристални структури в чужбина!
Въпросът не е само в цената! Sony A58 е по-добра камера за по-малко пари. Нещо друго да имаш да изквакаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: realnoncho   
Дата:   23-10-13 22:20

chrisnoch,
Прекаляваш - едно и също във всяка тема, не виждам защо някой да си вземе А58 като сони показват, че вече такива апарати няма да правят. А при обективите преи канон и никон има много по-голям избор, ако не смяташ така погледни базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-13 22:59

Няма какво да обсъждаме, човек който приема, че знанията не са част от личността значи много малко знае. Или знае много, но няма изява...
Сам го каза,снимащия само видео чичко, че са малко популярни добрите стъкла. И наистина, според мен ако някой търси Сони точно, би отишъл директно от извора да черпи информация, мястото се нарича Сони алфа форум. Същото мисля има и за Пентакс...Така де, аналог може да се даде с многото форуми за коли- няма да търся решение на проблем за Мерцедес във форум за Шкода. Или директни препоръки за нова/втора ръка кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: wafen   
Дата:   23-10-13 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-10-13 00:16

kvakioh,
Пак си в заблуда, чичка! Аз НЕ съм чичка и не снимам видео! А и не се казвам "Ицко", нищо че ти държиш да ме наричаш така!
Според теб може и да е иначе, но този форум е за ВСИЧКИ, не само за почитателите на Канон и Никон! Фактът, че има отделен форум за Сони и друг за Пентакс не ти дава право да "гониш" някого оттук и да го "пращаш" другаде, където според теб му било мястото! За какъв се мислиш?! За самозван повелител на всички фотографски форуми? Или за стрелочник на гара разпределителна?[smilie23]

realnoncho,
Явно ти не само си в заблуждение, но и държиш да разпространяваш зловредни инсинуации! [smilie23]
Сони съвсем ясно и нееднократно заявиха, че ще продължават развитието и на двете си системи - Е-маунт и А-маунт! Нови тела с А-маунт ще има през пролетта догодина, а и непрекъснато излизат нови А-маунт обективи.
Вече казах, че фотографските продукти на Сони не са толкова популярни, колкото тези на Канон и Никон, но са доста по-популярни от тези на Пентакс, Олимпус, Панасоник и Самсунг, например. А цените на вторичния пазар (въпреки по-бедното предлагане) са същите или по-ниски. Изборът на обективи е съпоставим. Пък и колко стъкла му трябват на човек, дори и ако е професионалист? 30? 50? Хайде стига глупости!

Апропо, защо аз да прекалявам, а ти и kvakioh - не?! Нещо сте по-специални ли? Само защото снимате с Канон, може би? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: bOzo   
Дата:   24-10-13 00:20

Sony не е оферта.
Като го купиш разбираш защо...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: emo1   
Дата:   24-10-13 00:34

Човека пита за конкретен модел Канон, защо във всяка тема бутате Сонита?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 00:43

emo1
Май ще излезе нов лаф във форума:

chrisnoch бута не само масло, а и Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-10-13 00:54

emo1,
Не е във всяка тема, а само там, където Сони върши повече и по-добра работа от прехвалените Канон и/или Никон! Хората трябва да знаят, че имат избор, нали? [smilie5]

Canon,
К'во масло, к'ви пет лева, к'ви наркотици?! Еротичните ти сънища явно са доста цветисти!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-13 01:00

Хората имат елементарното чувство, че имат избор и го правят. Канон е започнато, такова ще остане. Има поне 100 примера, които го доказват. Поне 10 теми са затворени в последно време, заради изказвания точно от Сонибойз...Да, имат избор хората да си затворят темите, да не им пишат там също.
crisnoch, LEONIK, може ли суха статистика колко човека лично "упътихте" и имат марката апарати. Защото според сухата статистика единствено за плочки Некс се говори тук и съответните обективи към тях. Което е много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-10-13 08:41

Кефят ме всички "фенбойз" които имат за цел в живота си да адвокатират за марката Сони. (или която и да е друга марка)
Чакам г-н Стоянович да дойде и да говори за Pentax, ама знаете ли защо няма да го направи?... Защото е зает да снима, а не като вас фейбойчета да си чешете езиците.

Никон/Канон/Сони/Оли... системата е без значение. Важното е какво ще направиш с нея.
Човека е решил Канон. Поради причини които не са ясни (а не е и нужно), той харесва Канон.И това и ще си вземе, и според мен е по-важно да се посъветва правилно, от колкото да не обърне внимание на важните мнения, защото някакъв butthurt фен е решил да адвокатира за Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Mogila   
Дата:   24-10-13 09:07

Погледни Сони. За малко пари можеш да си вземемеш много по-хубави обективи от тези, които се продават с този комплект.
Като дава човек немалка сума пари трябва да проучи всички варианти, ако разбира се иска най-доброто за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-10-13 09:11

Айде пак с "най-доброто". Кой го решава това? Вие ли?
Лаборатории и производители дават стотици хиляди да тестват платформите си и пак няма конкретен резултат... явно ФФ обаче е достатъчен да отговори на това.

Аз пък викам едно Хаси да си вземе, че съм чувал че са добри. В краен случай една Мамия на старо. (ще ме простят истинските майстори, не знам Мамията има ли дигитален гръб :) ).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »