Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Колко пози?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-13 20:38

Колко пози е филма?
Колко пози имаш в апарата?

За тези ретро въпроси се сетих днес, минавайки през едно соц. туристическо място.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: luboar   
Дата:   21-10-13 20:42

Интересно е наистина. Пример за народо психологията. По онова време си беше нормална фраза.
Позьорка, това е Фотография. К.М. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: jrr   
Дата:   21-10-13 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: dekov   
Дата:   21-10-13 20:49

Леле каква съм антика, като бях малък баща ми ни снима по първи май с един мехов Кодак и вика има още три пози и го прибира,за около девети септември например ,кадрите бяха ОСЕМ .
Тогава бяха единствените почивни дни освен неделите ...
Чак като дойде Кобурготски да си прибере имотите се почнаха големите празници, десетина през годината та народа да си отпочине, че се бил преработил....
Дай му на народа празници и бонуси....

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: mmjm   
Дата:   21-10-13 20:57

Забравил си дъждовните манифестации на 24 май, и 7-ми ноември, и тогава имаше комбиниране на почивните дни и отработване изобщо не бяхме съвсем без празници.
р.р. баща ми снимаше с лайка формат (Зенит 3М) и си имаше пози и за морето.[beer]



Публикацията е редактирана (21-10-13 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: Kolev68   
Дата:   21-10-13 21:05

10

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: VassilK   
Дата:   21-10-13 21:10

36-39

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: luboar   
Дата:   21-10-13 21:10

това е лента с Бо Дерек

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: El_Fuego   
Дата:   21-10-13 21:25

Докарвал съм до 39 при тела с по-малко разстояние от касетата до прозорчето на кадъра. Обикновено успявам по 38.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: gbdesign   
Дата:   21-10-13 21:32

Аз пък имах и един е такъв сладур, който правеше по 72+ пози на стандартен филм.
http://cloud.lomography.com/500/318/b4/2aece7924daf0a59ea2e8adb08641d803fd1dc.jpg



Само че беше с едни по-странни касети, та се налагаше да зареждам филма в тях

http://camerapedia.wikia.com/wiki/Penti

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: nyamago   
Дата:   21-10-13 21:32

Аз рекох, че говорите за позите от Кама Sutra [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: mmjm   
Дата:   21-10-13 21:45

Имах ахат(агат)18, също 72+ и Certo SL 110 със sl касети, но не помня, колко пози беше мисля 24 или там някъде. Сякаш бе вчера, в същото време толкова отдавна.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: biso   
Дата:   21-10-13 21:56

тва горе, аналогова кропка трябва да е ... мда

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: MikeDimit   
Дата:   21-10-13 22:12

Ако филма е лайка изкарвам до плюс 4 кадъра от зададеното от производителя. Освен ако апарата не е с дълга база като на Минолта 101 SRT. От междукадровото пространство макс един кадър да докараш. За рола - нема начин да надскочиш брояча.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: pif   
Дата:   21-10-13 22:12

Това което сега го снимам с по 50-60 пози със зенита съм го снимал 2-3 пози. Навремето да изснимам 10 филма си беше доста сериозно постижение. Сега 3000-4000 кадъра на някое спортно събитие са нищо.
Зенита снимаше по 38 а цанона точно 36 и нито кадър повече. Съвпадаха си и марките абсолютно точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 22:41

Потвърждавам за Канон, само 36 изкарва, моделите са Eos REbel 2000 и 3000.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-13 22:49

Аз имах късмета да снимам по много на филм, при това срещу заплащане. Правех по 39 кадъра, но предупреждавах във фотото да не вадят излишно опашката. Случвало се е и филми да режа, даже повече от веднъж. Неприятното е, че зареждаш парче и не знаеш кога точно ще свърши.

А за позите най-често питаха клиентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 22:56

Поръчах цял куп филми, няма къде да ги проявя в радиус от 100км...
Има и с 24, черно бели, 3200 Исо...Искам си в БГ да мия и бъркам химия и с нови щипки да закачам.
Това с кадрите много готино ограничава, кара хората да мислят доста преди заснемането. С дигиталните също може да стане- една карта само 128Мб или CF 64Mb наистина учат.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: studio6   
Дата:   21-10-13 23:34

Като се сетя...в едно фото кописката ме питаше как съм изкарал 42 кадъра, като филма е 36.[smile] 80-те години трудно се намираха филми в дълбоката провинция. Зареждах апарата предварително и с тиксо на тъмно фиксирах опашката за водещата ролка.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: bobonai   
Дата:   22-10-13 00:39

И аз, както повечето колеги, докарвах на "Практика"-та 39 кадъра, но понякога, когато се увлека и напъна се късаше перфорацията. Връщането на филма обратно в касетата в този случай понякога го откъсваше, та бегом на тъмно или в ръкавите на балтоня [smilie5] Всъщност отчитахме 36 кадъра и така си докарвахме по някой филм за часпром [smilie21]
Аз по-скоро жаля за онова ми зрение...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   22-10-13 01:08


mmjm [cool]
Ахатът си беше кропка за времето.По екскурзиите нямаше цена...72+,пък и теглото ....Щото Зенитът ... :)
Инак,филми имаше в "Домът на Съветската наука и култура"на "Шипка",винаги!Бяха без касета,но за 90-сет стотинки,толкова!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: Canon   
Дата:   22-10-13 01:12

Тройка ОРВО, ч.б., 2.04лв.Без касети.
С касета, един брой 1.20лв.
Чайка-та правеше по над 72 кад (т.н. кроп 24х18мм)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: ivjordan   
Дата:   22-10-13 01:20

^Ей, тези руски филмчета (може и ГДР-ейски да бяха) без касетка, бяха опаковани като вафла (примерно), но имаше и дефектни - поснимаш си 38-39 кадъра, а в студиото се оказва, че филма е бил осветен по някакъв начин на вертикални линии. И я имаш един-два цели кадъра от целия филм, я не. Ама пък от изрезките си правехме разни колажи, весело ставаше.
Ние тогава с един приятел главно съучениците снимахме с едни зенити, но си се получаваха забавни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: batsali   
Дата:   23-10-13 03:22

Абе има начин и на 120 да се изкара още един квадрат. Не съм го пробвал, но с една лентичка предварително разграфена, ама релефно или с перфорации по ръба - на тъмно се развива филмът и с нещо се праска по една черта на хартията и после през прозорчето се следят отбелязките. Лошото е, че при проявяването, докато е мокра емулсията, трябва да се пипа много внимателно, щото първият и последният кадър ще са баш до ръбовете. За 6х9 няма смисъл от подобни гимнастики.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко пози?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-10-13 06:38

От ролфилм вадех 13 кадъра всеки път, просто така ми бяха настроили касетата на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »