Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нужна ми е помощ
Автор: _555_   
Дата:   19-10-13 14:36

Здравейте, отскоро съм фото любител и все още почти нищо не знам относно правенето на качествени снимки. Наскоро мярнах тази снимка https://www.facebook.com/photo.php?fbid=644177338927364&set=pb.157534530924983.-2207520000.138217917...
и ми е интересно каква настройка на апарата си да направя за да получа този ефект (Canon power shot SX100 is). Ще съм благодарен на всеки, който помогне :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужна ми е помощ
Автор: mravunko   
Дата:   19-10-13 14:40

Това е дълга експонация. Най-лесно вземаш един статив, включваш си апаратчето на Shutter Priority AE и задаваш 4-8 секунди и дебнеш движещи се коли :) Има и вариант в режим Manual да си определиш бленда и скорост сам. (пак възможно най-дълго време, твоя апарат пише, че може до 15 сек.)



Публикацията е редактирана (19-10-13 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужна ми е помощ
Автор: _555_   
Дата:   19-10-13 14:50

това долу горе го схванах, само не знам в кое меню трябва да вляза за да задам секундите. Като го оставя в режим Manual в долната част на дисплея ми излиза 1/2000 (което с движение на кръглия бутон мога да до докарам до 15"... предполагам това са въпросните 15 секунди?) в дясно ми излиза F4.0, но него не мога да променям, това за какво служи?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужна ми е помощ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-10-13 15:04

Хубаво е да си купиш книга или да си намериш в нета инфо за Бленда, скорост на затвора, дълбочина на рязкост и числото ISO

Отговори на това съобщение
 Re: Нужна ми е помощ
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   19-10-13 15:05

https://photo-forum.net/ebook/start.htm


Прочети първо това. След това питай ако има нещо неясно

Отговори на това съобщение
 Re: Нужна ми е помощ
Автор: _555_   
Дата:   19-10-13 15:44

Много благодаря, доста неща взеха да ми се изясняват и довечера като се стъмни ще пробвам да снимам нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужна ми е помощ
Автор: Tenebrus   
Дата:   19-10-13 18:58

С четене и до рейтинг Б се стига да знаеш :)

П.П. ...всъщност не :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »