Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: krist   
Дата:   17-10-13 16:05

Следващия месец мисля да отскоча малко по италианско - Неапол, Капри, Соренто, Амалфи накрая и Рим на нещо като екскурзио-почивчица. Та, приемам всякакви съвети за снимане, предимно за пейзажи и градски такива, особено в пристанищни или крайбрежни райони. Много ми е важен въпросът относно снимането в Неапол - в кои райони бих могъл да си позволя да нося ДСЛР и евентуално и статив, и в кои по-добре да не ги вадя въобще, а в кои и да не стъпвам. Мисля да си разделя времето горе-долу така: 4 дни спане в Неапол или Соренто, 2 в Капри и един на връщане в Рим. Чуденката е дали да се спи в Неапол и в Соренто. Приемам и оферти за конкретни хотели на въпросните места, както и за Капри, а също и за Рим. Чудя се също за кола под наем за обикаляне на района, но ми казаха, че по Амалфи било рисково да се кара, а чух и за случай с открадната кола, наета от българи, и после се оказало, че в договора пишело, че застраховката и не важала в определени квартали, та се наложило да я платят..


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: hadgi   
Дата:   17-10-13 21:02

Бях на тези места преди две години.

Неапол - Страшно ми хареса. Цигания, мръсотия(пак стачкуваха боклукчиите), герултия, но град с невероятен собствен чар. Отново бих отишъл там. За снимане е интересен Испанския квартал, (аз там си бях наел един апартамент)тесни улички, сергии, улични търговци, врява, фучащи около теб мотопеди и ръкомахащи докато говорят неаполитанци (дори когато карат мотопеда ръкомахат). Има две крепости, забравих им имената. Едната е до морето, а другата е високо към новите квартали, от нея можеш да направиш панорамни снимки на града. Предполагам знаеш, че ценности и техниката винаги под надзор и никакви сделки с уличните мургави ( за Неапол мургави са много тъмните африканци) продавачи. Не знам колко човека сте но аз си бях наел един апартамент за 4 човека в испанския квартал за 80 евра на вечер от only-apartments.com .

Позитано, Соренто, Амалфи и Капри - Невероятна красота, не само градовете но и пътя към тях - снимаш постоянно. В профила ми имам няколко снимки от Капри.

За спането там не знам, беше доста скъпо. Аз си спях в Неапол а си бях взел рентакар и си обикалях с колата. Не е далече мисля, че беше около 40 км. до Соренто. По пътя може да се отбиете и до Помпей, но там са само камънаци( Всичко хубаво, което са изкарали е в музея в Неапол). Музея задължително трябва да се посети.
Малко дълго се получи, но се надявам , че бях полезен.



Публикацията е редактирана (17-10-13 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: meri_an   
Дата:   17-10-13 21:50

Невероятно красив маршрут си избрал.Може би това е най-красивото крайбрежие на Италия.Няма нищо рисково да се кара до Амалфи,просто пътя е много тесен и е двупосочен.На места има светофари и се изчаква.Подготви се да караш с 20-30 км/ч.Вярно,че ние бяхме там май месец,сега може да е по-спокойно.
Това за застраховките сигурно са имали предвид квартали на Неапол,защото освен Соренто,а той е спокоен град,другите са малки градчета с много висок стандарт.А и не виждам вариант без наемане на кола как ще обиколиш навсякъде.Неапол е много красив град,но голяма мръсотия и кочина.Разглеждай,снимай и бягай.
Ако имаш време качи се и до Равело/Ravello/.Намира се над Амалфи,на двадесетина километра.Заслужава си.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: krist   
Дата:   18-10-13 17:12

Благодаря за отговорите! За испанския квартал точно едни приятели казаха, че било много интересно, ни и не особено препоръчително за чужденци да се мотаят.

За обикалянето без кола - май има някакъв автобус, който обикаля цялото крайбрежие - една колежка беше преди няколко седмици и го позлвала, ама не знам все пак, ако искаш малко в страни от основния маршрут, сигурно си трябва кола..



Публикацията е редактирана (18-10-13 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: SoftImage   
Дата:   18-10-13 17:20

Иския също е много красив остров - с корабче се посещава.
Да спомена още Везувий и Помпей.[smilie24]
На всякъде носех ДСЛР. Като видя че ме гледат накриво - прибирам [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-10-13 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: krist   
Дата:   18-10-13 17:32

аз хора не мисля да снимам много, та по- ме притесняват такива дето, ако ме погледнат накриво, прибирането на апарата не би помогнало.. ениуей, ще рискувам, к'во толкова - за едната омаслена матрица ли сме![smilie5] иначе, ще обърна внимание и на Иския, благодаря, че ме насочи!



Публикацията е редактирана (18-10-13 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: sigmadelta   
Дата:   21-10-13 14:42

Близо до Неапол се намира Везувий ,можеш да го посетиш, както и Помпей заслужава си ! Отдели си повече време за Рим там има какво да се види и каво да се снима . Стават и страхотни нощни снимки !

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: mboy   
Дата:   21-10-13 17:10

на всякъде можеш да си позволиш да носиш DSLR, Неапол не е толкова страшен, колкото го описват понякога....

хотелите около гарата на Неапол са на много добри цени и ще ти е удобно, ако ще ходиш до брега на Амалфи с влакчето и до островите с корабче

по принцип не е трудно обикалянето без кола!

от централната гара на Неапол има влак до Соренто (Circumvesuviana), който спира в Помпей (от Помпей се взима автобус за кратера на Везувий, а от Соренто има автобус който спира по цялото крайбрежие - през Позитано, Амалфи, Равело)

два пъти съм бил в Albergo Vittorio Veneto, а приятели отсядаха в Hotel Zara Napoli, който е до него, доволни сме! (виж ги в Booking.com)

спането на Капри е доста скъпо


ако имаш възможност отиди до Reggia di Caserta (италианския Версай), ходи се с влак от Неапол, който спира направо до входа на замъка

градините на замъка са страхотни!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: krist   
Дата:   21-10-13 17:28

Благодаря! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: bam-bam   
Дата:   23-10-13 00:17

Потърси в нета какви забележителности има в Наполи.
Красив град, който смесва мизерия с лукса по брега.
Замъците са 2 на брега, имаха един площад над единия, до него е галерия умберто и като цяло там всичко е красиво.
Дори мизерните им улички проядени от влагата :)
Имат един огромен парк на крайбрежната и той е готин.
Имат един огромен също ... повечето неща се виждат в гугъл мапс и може да си ги маркираш за посещение.
Но щом си без кола ще ти е много трудно.
Особено, ако не си в час с транспорта хептен ще се омоташ :)
Просто Италия е красива от където и да погледнеш .. успех с екскурзията.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: sunnyshot   
Дата:   23-10-13 07:08

krist, задължително с кола! Амалфи бреговата линия е неописуемо красива, пътят е тесен и по-бавен, но винаги имаш избор да се върнеш на магистрала и там разстоянията се минават много бързо.

Преди около 5 години минах от там за последно. Летяхме до Рим, останахме в града 4-5 дни, след това рентвахме кола и отпрашихме към Неапол. В Неапол джижението става по някакви техни си правила: ти спираш на червен светофар, но всички други минават, ти се чудиш какво става и така...[smile]

Помпей е изключително важно място по пътя, особено ако имаш въображение и можеш да си го представиш жив преди 2000 години...

Помня че Соренто не ми хареса - прекалено комерсиална спирка в маршрутите на всички туроператори, превърнат в голям Макдоналдс/ПицаХът.

Затова пък Позитано ми взе дъха и останахме там една седмица. Има много хотели, особено сега. Потърси на tripadvisor.com

Aмалфи също. В Амалфи правят limoncello, но внимавай с количеството. Там гледах един мач, в който Италия загуби. Цялото село плака на глас после [smilie5]

Капри е насреща, в далечината, корабчетата пътуват непрекъснато.

Вземи си хубав фотоапарат и си удвои времето за пътуване заради спиране и снимане ;)

Ние след това отпрахме към Портофино, Сан Ремо и италианската ревиера. Минахме през Кот д'азур и останахме на плаж още една седмица в Сан Тропе. От там - 2-3 часа до Милано, малко пазар на дизайнерски вещи и аксесоари, оставихме колата обратно на Хърц и скок - в самолета [smilie3]

Желая ти щастлива ваканция и да покажеш снимки![shtrak]



Публикацията е редактирана (23-10-13 07:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: meri_an   
Дата:   23-10-13 08:31

Още малко на запад от Амалфи да те изпратя.На 30км.след Салерно се намира древногръцкия град Пестум(Paestum).Един от най-големите археологически забележителности в Италия.Почти напълно са запазени три храма.Храмът на Нептун,на Хера и на Церера.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: imitev   
Дата:   23-10-13 08:57


Paestum [smilie24] Само да вметна че храмовете са гръцки...

Везувий! [smilie24] [smilie24] Това място ми остави най-траен спомен от посещението в Италия...

Ех спомени, спомени... [smilie5]

Но Неапол си е като по филмите със София Лорен, където си провесва бюста от балкона и крещи през улицата... Простират си прането на едни много интересни простири, опънати на стените на улицата... Продават риба направо на паважа [cool] [cool] [cool]

Абе Неапол [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: krist   
Дата:   23-10-13 09:19

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за снимане и спане в Неапол, Капри, Соренто
Автор: kjey   
Дата:   23-10-13 22:11

Бях по тези места в началото на септември тази година.За неапол нямам впечатления, тъй като бяхме в Амалфи.Градчетата по цялото крайбрежие са много красиви и има какво да се снима.Ако имате време отидете до Равело - много красиво място.За Позитано мисля че се каза по горе.С кола ще обиколите и видите повече(ние също бяхме с рентакар),но имайте предвид че паркингите са доста солени в тези градчета - средно 4-5€ на час[smilie5] Поинтересувайте се също дали хотела има осигурен паркинг за по човешки пари, ако ще нощувате по тези места.От Амалфи до Капри има редовни корабчета до Капри - цената е около 30 € на човек.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »