Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 canon 85mm 1.2 L
Автор: claudiolentini   
Дата:   12-10-13 12:09

Здравейте, търся колега със въпросът обектив (първата версия) в София за да снимаме заедно за една сесия на открито или да ми го остава за около час. Мога да предоставям като гаранция около 3000лв. техника. Целта е преди да давам толкова пари за този обектив, да видя как се държи с моята техника при моите условия на работа.
Поздрави и мерси


Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: jino   
Дата:   13-10-13 08:06

Клаудио държи се перфектно

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Otvorenia   
Дата:   13-10-13 10:56

Преди доста време имах запитване дали обектива им е в ред защото фокусирал много бавно, засмях се.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: claudiolentini   
Дата:   13-10-13 15:00

jino и Otvorenia, моля ви да ми обязните какво имате предвид. Нали аз съм чужденец и не разбирам много между скритове изречения ...

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Славчо1989   
Дата:   13-10-13 17:35

Заради големият размер, фокусира по-бавно и дърпа повече батерия.



Публикацията е редактирана (13-10-13 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Chipsy   
Дата:   13-10-13 18:12

Не знам как е при версия 1, но версия две не съм забелязал да фокусира по-бавно от, да речем, 50 1.2 или 35 1.4.
Обаектива е страхотен, има много специфичен рисунък и ако ти се дават парите, е отличен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: claudiolentini   
Дата:   13-10-13 21:49

Е да, благодаря, но няма да е лошо ако мога да го тествам. В Павилиона го дават по наем, но е втората версия

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   14-10-13 18:34

1-вата версия на този обектив наистина фокусира маааалко по-бавно от втората (по мои спомени и според някои тестове, та е добра идея наистина да си го тестваш преди да купуваш, защото не е евтин все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-10-13 19:34

Изключително специфичен обектив. Малко са хората, които могат да го използват пълноценно. Труден е за свикване, особено при телата с по-малко AF точки, прекадрирането на отворените бленди 1.2-1.4 трябва да бъде изключително прецизно (не че има гаранция за точен фокус, ако се използват крайните точки, при телата с повече AF точки)
Не е никак лек. Както Отворения каза, често хората остават с впечатление, че нещо във фокуса не му е наред (просто в случая говорим за 300-400 грама лещи и доста екстремни бленди, въпреки USM мотора {който тежи около 400 грама} бързината не е като при останалите твърди обективи с ултразвуков мотор).
Ако се научиш да снимаш с него ще бъдеш голям щастливец [smilie5]
Ако не, вземи си като мен 135мм f2 [smile]
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: claudiolentini   
Дата:   14-10-13 21:05

благодаря ти Мартин, аз снимам на открито, и ще продължавам да снимам, с 1D mk2, перфектна машина относно фокуса. Имал съм 135/2, фантастичен обектив е, но ми е долъг

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: imitev   
Дата:   14-10-13 23:24


Адмирации за твоят български!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Mogila   
Дата:   14-10-13 23:56

imitev за твоЯ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: imitev   
Дата:   15-10-13 06:56

Не за мояТ, а за неговияТ[cool]

И съм абсолютно искрен, не се подигравам!



Публикацията е редактирана (15-10-13 06:57)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Otvorenia   
Дата:   15-10-13 07:35

Ето линк със снимки с този обектив : 6D + 85/1.2

Фотографа има слабост към отворени бленди, има ревюта на Sony RX1, а и на Leica просветлени обективи както и на всички нови привличащи му внимание неща.

Трудно се хваща фокус с 1.2 бленда. Просто фокуса не е там където аз бих искал да бъде. Отделно човека ползва 6Д тяло което ще се гледа с пренебрежение от собствениците на 5Д3 заради единствената кросната автофокусна точка.
Понеже предпочита на тъмно да снима предполагам това му е предопределило избора на тялото което макар и с малко е по добре от 3-ката при тези светлинни условия.


Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: photostoykov   
Дата:   15-10-13 11:53

Клаудио, здравей!

Надявам се ще ми позволиш (пред всички) една приятелска критика?
Направи ми впечатление, че непрекъснато купуваш и продаваш (със загуба) обективи! Това може да означава следното:
- не си се осъзнал в каква насока ще се развиваш;
- не си опитал всичко "сладко" и "горчиво";
- не си създал собствен стил;
- не осъзнаваш все още, че имаш нужда от 2-3 обектива;
- техниката не определя нивото на фотографията ти;
- притежаването на добра техника само ще те избави от конфузната ситуация, свързана "визия"-та;
- снимането на красавици и деца предполага използването "само" на два обектива - 35 mm и 85 mm;
- в контекста на горното, най-доброжелателно те съветвам да погледнеш в "двора" на SIGMA: 35 mm f/1.4 и 85 mm f/1.4.

Успех и до нови срещи!



Публикацията е редактирана (15-10-13 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Tenev   
Дата:   15-10-13 12:02

Не ги продава със загуба той [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Otvorenia   
Дата:   15-10-13 13:35

И аз мисля че при Sigma 85/1.4 отношението цена/качество е добро.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: georgioiv   
Дата:   15-10-13 13:41

Не съм сигурен че Сигма 85/1.4 ще му даде същото, което ще му даде Канона 85/1.2 В интерес на истината за Сигмата само съм чел и гледал снимки, с Канона съм снимал доста.
За Сигма 35/1.4 две мнения няма - must have.
Взимам отношение, защото снимам същото, което и claudio

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: claudiolentini   
Дата:   15-10-13 15:44

Искам да уточнявам следното (вярвайте аз съм голям шегаджия и никога няма да се засегна):
Снимам със 2 стари баби като Canon 1D mk2 и 1Ds mk2 и няма никъкви, ама никъкви, намерения за сега да ги сменя.
Поради тази причина също нямам намерение да си купя нито един обектив Сигма, за да не полудиявам после с фокуса.
Имам новя Canon 35/2 IS и е фантастичен обектив и така частично отговарям на Стилиян. Снимал съм за почти 3 години около 200 фотосесии със 1Дмк2 и канон 100/2, фантастично съчетание е, но дойде време (понеже все пак не е еЛката) да смения обективът и да спирам да го тормозям. Купих се 135/2Л с намерение да снимам на открито със ФФ+135/2. За съжаление не е като снимането с кропка 1.3 Да, прекрасна машина е ФФ, но особено за студио, къде не се коментира. После пробвах 70-200 2.8Л, стахотен, но голям чук. Пробвах тогава 135/2 със 1Дмк2, много ми идваше дълъг. Купих се за малко 100 2.8Л макро. Друг прекрасен обектив е, но не рисува картината на портрети като 135/2 или 100/2. И тогава реших пак да се върна на старата концепция 1Дмк2+100/2 (по нов).
Пак за Стлиян уточнявам, че сигурно е видял че продадох 24-70 2.8Л ... какво да кажа, не ми харесвах. Може би не беше добра бройка, но според мене, и не само, е много прехвален обектив. Имам сега страрят 28-70 2.8Л и разликата е от земята до луната и НИКОГА ще бъде продаден подобен обектив докогато ще имаме живот, аз или обективът!
Пак за Стлиян уточнявам, че, както каза моя голям приятел Тенев, не продавам нищо на загуба, извинете ми ако това е минус, но какво да направя! [smilie21]
За Otvorenia: тестови кадри не ми трябват, мерси, особено като тези на твоя линк, направени със 6Д и 85 1.2 втората верся. Тук става въпрос за първата вресия. В нета има хилияди, и то даже със моята машинка. Но искам аз да отворя един RAW на моя компютър, за да разбирам за какво става дума.
И сега се връщаме към темата. Лошо ли е ако човек търся нови професионални предисвикателствата дори с по финна и съвяршенна техника? Знам много добре, че въпросня обектив няма да ме разочарова, но все пак защо да не го тествам? [smilie5]

Поздрави [shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (15-10-13 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   15-10-13 18:32

photostoykov написа:

> - снимането на красавици и деца
> предполага използването "само" на
> два обектива - 35 mm и 85 mm;

Това твърдение ме заинтригува, понеже основно снимам деца, но ползвам и 135 и 200мм освен 35+85. Моля те, обясни ми защо мислиш така!


Клаудио, доста обективи съм тествала и за себе си стигнах до заключението, че искам да пробвам дадено копие задължително преди да го купя! Имах и аз 24-70 вер.1 (на 5Д) и беше ами ОК, нищо специално! Продадох го, но година по късно купих от Канада същия за приятелка и ченето ми увисна като видях резултатите на 5Д3! Фантастично копие!!! Ако не го бях взела за друг щях да си го оставя без да се замислям изобщо! Дано да намериш някой да си го тестваш, но не забравяй след това да тестваш и копието, което се гласиш да купуваш!

ПС тази пролет търсехме по Софийските магазини 85-за за приятелка - едното копие даваше такъв зверски фронт фокус, че не успяхме да го коригираме напълно с микроаджъстмънта.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: photostoykov   
Дата:   15-10-13 18:39

Понеже познавам Клаудио, знам че има 200 mm и поради това му давам "акъл" за 35 и 85 mm.
Зная, че и ти обичаш тези "дължини", ама имаш и по-широчко... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   16-10-13 08:35

Не разбирам защо не пробваш втората версия?Разликата между двата е толкова малка че е абсурд да я усетиш особено като нямаш опит с този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: claudiolentini   
Дата:   16-10-13 08:39

Мисля че проблем е по скоро финансов, понеже разлика между цената на втора не е малка. Иначе най лесно е да го взема по наем

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   16-10-13 11:04

Вземи втората версия под наем и пробвай.Това имах предвид.
Първата не е чак толкова по-лоша.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 85mm 1.2 L
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   16-10-13 19:33

photostoykov написа:

> Понеже познавам Клаудио, знам че
> има 200 mm и поради това му давам
> "акъл" за 35 и 85 mm.
> Зная, че и ти обичаш тези "дължини",
> ама имаш и по-широчко... [smile]

[beer] сега те разбрах! мерси, че си направи труда да ми обясниш... вярно е, имам, а добре ще е и да се понауча да кадрирам читаво, особено на 35 мм (щото то само имането не стига [smilie6] )

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »