Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: photoninja   
Дата:   09-10-13 00:36

Става въпрос за Nikon и Canon. Ако човек започва на чисто, но в същото време не иска да се сблъсква с горчивия опит да сменя тела или система не след дълго - то какво ще му препоръчате?
Мислех си за Nikon D7100 + 16-85 + 85/1.8 или Canon 70D + 17-85 + 85/1.8 или си е въпрос на пристрастия и ще стане поредната световна война? Бъдете малко обективни поне, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: bOzo   
Дата:   09-10-13 00:38

Само SONY NEX, щото кърти всичко до среден формат... и малко от средния...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: flea   
Дата:   09-10-13 00:47

някоя книга за нинджи.........пък може и за фотография ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: ivjordan   
Дата:   09-10-13 00:55

Изобщо не е до средния формат. С новозадаващия се ФФ, Некс кърти апсюлютно сичко. Нема друга камера, това е положението.
Канон и Никон са отживелици, които скоро ще затворят кепенците.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: RHCP   
Дата:   09-10-13 00:57

ще чуеш адски много мнения! ако случайно решиш да чуеш моето: разгледай в интернет за възможно най-необработените снимки от въпросните камери със въпросните обективи. сравни си цветове, предаване на контраст и т.н.
Всяка марка си има своя специфика и е изцяло въпрос на вкус, качествата на фотоапаратите са много подобни(иначе нямаше ли да фалират по-лошите марки??)

А добрата снимка не зависи от фотоапарата, а от това какво има на снимката! (така че разгледай и си прецени кое ти харесва най-много: металическото цветопредаване на канон, наситеността на никон или уникалността на пентакс! и други естествено)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: ivjordan   
Дата:   09-10-13 01:13

^Свалям шапка за горното мнение!
Едно от малкото полезни напоследък във форума!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: mugen   
Дата:   09-10-13 01:21

Канонският кроп от x1.6 за мен си е прецаквация за пейзаж, без това обектива, който си избрал почва от 17mm, а Никонският е 16.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: emo1   
Дата:   09-10-13 01:50

Нинджа, имаш достатъчно техника за да направиш приличен портрет, за идеята ли пускаш темата?


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: imitev   
Дата:   09-10-13 07:54


Всички пейзажи се на 16-17 мм се снимат...

Мен ако питате му требе още по-широко за пейзажи...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: victory13   
Дата:   09-10-13 08:09

Има вероятност въпросът да не е за лична употреба [smilie8] .
Но ако не е, много ми е интересно какво от досегашната техника на питащия го възпрепятства да снима пейзажи? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: Gecata   
Дата:   09-10-13 08:13

По добре вложи в задапаратното устройство (ЗАУ). Портрети и пейзажи могат да се снимат с всичко, даже с отживелиците Канон и Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: kvakioh   
Дата:   09-10-13 09:54

Никон Д7100+ Сигма 12-24, версия 2. Канон 70Д+ Сигма 12-24 версия 2. Други обективи за пейзаж не. Евентуално Токина 11-16 като вариант.
85/1.8 бива за портрети, по-късно никонския 50/1.4Д и за Канон 50/1.4USM.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: Gecata   
Дата:   09-10-13 09:58

Сигма 12-24 версия 2. Други обективи за пейзаж не. Евентуално Токина 11-16 като вариант. [smilie18]
Ако вложиш в задапаратното няма да изпадаш в подобни заблуди...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: kvakioh   
Дата:   09-10-13 10:11

Преди година пробвах Токина 11-16 на Никон и Канон, останах доволен. След това наскоро се появи 12-24 версия 2, и от показаното от версия 1, съм предоволен. Сега събирам за 12-24 версия 2, и мисля, че няма да има грешка. Най-вече, че може да се ползва на ФФ, кроп 1.3 и т.н. Не знам как ще е на Никон ФФ. Както и на кроп Никон, за версия 2 говоря.
Иначе е видно, че авторът ще заложи на обективи от съответната марка, китови, тъмни и повечко мм. Значи, ще отпадне всичко.
Като вариант само от марката- Никон Д7100 с 12-24 и Канон 70Д с 10-22 за широко. Това са добрите комбинации според мен. Но губи мм в дългия край. Значи може да компенсира с твърди, 35/1.8Г за Никон, 85/1.8...За Канон не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: photostoykov   
Дата:   09-10-13 10:38

"Кроп" за пейзаж или портрет е като Dacia и Mercedes: избираш сам на какво да се возиш, опссс - да снимаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: georgioiv   
Дата:   09-10-13 11:02

Тия глупости за цветопредаване и обработка въобще не ги чети... Има една група съветски учени, които са решили че цветовете на фотоапаратите силно се различавали, но доказателства няма и до сега нагледни... Най-вероятно разликите се дължат на древните им монитори и четене на глупости в интернет :)
Аз пък знам за хора, които постигат перфектни цветове и с телефон :) Наблегни повече на изучаване на техниката която имаш, каквото и да си купиш, ще правиш с него абсолютно същите снимки както и до сега. Не е там проблема, каквото и да ти говорят рекламите и кухите теоретици по форумите.
В този смисъл, само gecata ти е дал единствения смислен отговор в темата.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: Myth   
Дата:   09-10-13 12:34

Без АА филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: io_bs   
Дата:   09-10-13 12:55

Според мен D7100 се вписва най-добре в изискванията. Обективите ще струват повечко, тъй като ще са нужни поне 3 (май): например 11-16, 16-85 и един твърд за портретите 50 или 85/1,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: photoninja   
Дата:   09-10-13 16:52

Колеги, не става въпрос за мен. Аз съм си доволен от техниката, а и не се интересувам от пейзажна фотография. Обикновен любител съм и не съм се вманиачил в техниката, няма да я сменям скоро, само ще добавям за напред :) Питам за мой колега от работа, но не искам да му накланям везните спрямо моето мнение и техника. Пропуснах да кажа, че обектива ще се ползва освен за пейзажи и като основен, за това си мислех да не е ултраширок. Иначе другия вариант е както се спомена да се вземе и трети, но това ще е на по късен етап и възможност. Аз основно искам да му затвърдя мнението за едно от двете тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: mikedimit   
Дата:   09-10-13 16:54

Ако се доверяваш на статистиката търси по камера в http://www.flickriver.com .Най-впечатляващи са за мен Sigma SD15.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: kvakioh   
Дата:   09-10-13 19:32

Аз лично бих се метнал на Д7100+12-24 Никонския, 35/1.8, 85/1.8 и съм готов.
За Канон нещата са малко по-сложни...да се изчака може би до края на годината да дойде новата 50-ка, която истински липсва в гамата от обективи, един 85/1.8 и е ок като комбинация. За широк- моеж би 17-40 като да е от марката.



Публикацията е редактирана (09-10-13 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-10-13 20:24

Аз бих взел Канон. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: simbon4o   
Дата:   09-10-13 20:32

Специално за портрет на канон почти няма обективи за нормални пари, евтините тела на канон са боклуци с неточен автофокс...
не бих взел канон накратко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-10-13 20:52

Има 35/2 ,50 1.8,50 1.4,85 1.8,100/2 тва на нормални пари.
За средни пари има 135/2 и 70-200ф/4/ИС и 70-200 2.8Л
За много пари има на 1.2 50-ка и 85-ца.

Демек в ниския клас не са най-добрите но има система за развитие.

Освен тва вече има и сигми 30 1.4,50 1.4,85 1.4 който на Канон се държат по-добре като аф.

Тела има с добър аф 40д,50д,60д,7д,70д както и новите ентри левъли вече са с 9-точкоби крос тайп автофокуси.

После при Канон има евтини ФФ-ми 5д,5д2,6д :)

Всеки сам си решава дали да земе Никон и после Канон или напрабо да си земе Канон. [smilie7]

При никон ко има..една дървена 35-ца на 1.8 и нова 50ка на 1.8 ....

Широките и без тва най-добрите са на 3-ти производители като Канон 10-22 е по-добър от Никона.



Публикацията е редактирана (09-10-13 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-подходящата кроп камера за пейзаж и портрет?
Автор: imitev   
Дата:   09-10-13 20:53

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Истината е че ако не можеш да снимаш - може и хаселблаТ да си земеш - все тая...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »