Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-10-13 08:50

Със сигурност най-кефещата (това е субективно) фул фреймка има нова версия

D610

Ако няма проблеми това е апарата.

Няма нищо кой знае какво ново...6 кадъра в секунда, тих затвор при серия снимки и нещо с белия баланс...

Дано са оправили бакийте. Спестявайте парата.

Може и залагане да направим дали ще излезе фабричен дефект и при новия модел...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   08-10-13 09:02

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1563113&t=1563113&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   08-10-13 09:14

http://www.dpreview.com/news/2013/10/08/slight-improvement-nikon-d610-first-impressions-review

Дали ? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: kvakioh   
Дата:   08-10-13 09:26

Сега ще почнат да се продават масово Д600 на втора ръка. И аз ще си взема Д700 или Д600...защото ще са по-евтинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-13 09:29

Най-педерасткото изпълнение на никон от доста време. Да се бяха извинили поне на хората които направиха на маймуни с д600.
Типичното идиотско японско поведение, при проблем се правим че не съществува...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: mihajlov2   
Дата:   08-10-13 09:32

А какво стана с "масльонките" на D600? След като се появи дефектът и след почистване или каквото там му правят в сервиз, има ли случаи отново да започне омасляване?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: krist   
Дата:   08-10-13 09:41

"Най-педерасткото изпълнение на никон от доста време. Да се бяха извинили поне на хората които направиха на маймуни с д600.
Типичното идиотско японско поведение, при проблем се правим че не съществува... "

Пцолютно! Миналата седмица ходих отново за почистване на сензора в Профайлд, след като през август беше един месец в Холандия за уж трайно решаване на проблема. Момчето там, макар и учтиво, се опитваше да ме убеди, че няма да ми сменят камерата, но ще видим. Между другото, не ми дадоха подпечатан протокол за извършените ремонти нито един от трите пъти, в които ходих - само някакви листчета, които и сам мога да си напиша. Не знаели как да го напишат, разбираш ли..!? Предполагам, и печат не знаят как се слага!? Иначе след изчистването миналата седмица си направих експеримент - сложих 70-300 и ударих 600 последователни кадъра на ф32. Ясно се вижда как се появяват поне десетина нови петна между първия и последния кадър БЕЗ СМЯНА НА ОБЕКТИВИ. Вярно тия петна не се виждат все още на ф11, но има време, ще видим. Надеждата ми все пак е някакви частици да са останали вътре след "трайното решаване на проблема", които с времето да изчезнат. Ако не стане така, обаче може да се наложи да ми заменят Д600 с Д610, колкото и да не им се иска - законът ми се струва, че го казва ясно.. Иначе ми е интересно дали ще пуснат подобрения бял баланс с фърмуер на Д600, ама надали!?



Публикацията е редактирана (08-10-13 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: mano   
Дата:   08-10-13 09:47

Лошото е, че живеем в България и трудно стават нещата с гаранцията. Какво правят всички, които си купиха тези модели пръскащи олио ? Да го духат бедните пак ли ? Аман вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-10-13 09:53

Аз пирбарах Д700. Много яко нещо ама Д600 повече ме кефеше като апарат. Просто повечед ми се снимаше с него ....това си енякакво вътрешно усещане. Инак за Д700 съм си купил резервни гуми и спрях кафето ....та се надявам да няма драми с гнищата гума много. На некс-7 ми смениха гумите миналото лято и сега втория комплект добре го карат, навъртях им година и няколко месеца.

Ама така е с техниката като се засилиха всяка година новичко моделче и няма време да изпипват нещата,....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-13 10:04

Крист, заради това че не са вписали в книгата за рекламация директно се глобяват със сума от 500-3000 лева. Да не говорим че след като за един месец не са отстранили дефекта имаш право да ти бъде заменена стоката, или да ти бъдат върнати парите по твой избор. Проблемът не е че сензорът е мръсен, а че апарата хвърля масло. Прави ги диви и щастливи, просто е отвратително това поведение от страна на никон, да не говорим че според изследването на nikonrumors над половината от камерите са засегнати ...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: krist   
Дата:   08-10-13 10:11

Абсолютно така ще стане, просто изчаквах да излезе Д610, за да видя накъде ще поема, тъй като само да сменя Д600 с друг Д600, май няма смисъл, като чета патилата на хората в нета, а и в началото на следващия месец ще ходя малко до Италия, та може дотогава да задържа старата камера с още едно почистване точно преди заминаването, но след като се върна, ще се чуем пак с тях..



Публикацията е редактирана (08-10-13 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: rorus   
Дата:   08-10-13 10:21

Тази издънка на Никон - ще им се отрази много, много лошо.
Имиджът им вече е увреден сериозно и ще трябват години за да се възстанови. Тъпо!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   08-10-13 10:43

Мдаа...кофти номер спрямо собствениците на D600. Да видим сега дали ще се намерят Бета-тестери на новата версия. [smile] Аз съм пас засега - с D700 се чувствам спокоен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   08-10-13 11:18

В началото се говореше поне за нова фокусна система за 610, поне да имат някакви очи да го пуснат, но уви. Наистина е леко тъпо да пооправиш един дефектиращ продукт и да го предлагаш като нещо качествено различно. Иначе сигурно не е лош апарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: emo1   
Дата:   08-10-13 12:02

Да му бяха сложили фокусната система от Д7100 Multi-CAM 3500 със 51точки, като гледам си е на Д600 и Д7000 Multi-CAM 4800 със 39т. не че е лоша, ама нали все пак е нов модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: Rusinov   
Дата:   08-10-13 12:09

Стига бе хора, 610 ще има пък друг бъг....нещо с 27-мата фокусна точка, примерно. Д600 цапал. Еми добре де, цапа така е, имам го. Ама чистиш и снимаш. След време цапането няма как да не изчезне. Ей сега веднага ще тръгна да си продавам новото тяло, щото разбираш ли пуснали същото, с подарък втори протектор за дисплея и цена 1000 лв. отгоре. Търговията или фотографията? Аз предпочитам фотографията. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: pstoev   
Дата:   08-10-13 12:11

Не виждам смисъл от този апарат, поне подвижен дисплей да бяха сложили!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: krist   
Дата:   08-10-13 12:12

Да, бе, ще го чистя всяка седмица това! Фуджито ми за 4 години е чистено точно два или три пъти максимум! Фотографията или всяка седмица чистене? И аз предпочитам фотографията...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: Rusinov   
Дата:   08-10-13 12:17

Или твоя модел е с допълнителен маслен резервоар или снимаш по 5000 кадъра месечно на бленда 16. Няма спор, че тялото има проблем с тези пръски, ама като ти гледам снимките се справяш достатъчно добре даже и с тоя проблем. Аз за половин година веднъж съм го чистил. Е да, вече мина време от предишното чистене и на по-затворени бленди 9 нагоре се виждат няколко петна в края, но при портрети на отворено изобщо нямам проблем. Ще го занеса за почистване скоро пак.

Сега заради толкова приказки по темата, всеки като се обади да се пазари ще започне с "Ооооо Д600 с това мазане....свали ми го на 1500 и го купувам" [smilie18] и после да дам още два пъти по толкова за същото тяло, на което са му намалили количеството на смазката. [smilie5]



Публикацията е редактирана (08-10-13 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: krist   
Дата:   08-10-13 12:33

"Или твоя модел е с допълнителен маслен резервоар или снимаш по 5000 кадъра месечно на бленда 16"

Само си чешеш езика или не си чел вече какво написах в тая и в една друга тема наскоро? На ф16 почти не снимам, за сметка на това още на първите 600 кадъра започнаха петната на ф11, дори и на ф8, а до към първите 2500 кадъра беше мазало от петна. Това, че на твоя го няма не значи абсолютно нищо - радвай се, че е ок, и си снимай, но не прави грешни обобщения, в следствие на необосновани предположения за апаратите на други хора. И накрая - никой не те кара да си продаваш Д600. Ако и теб те притесняват петната, вместо да ставаш съучастник на Никон в потулването на случая и тихомълком да го пуснеш в базара, прецаквайки следващия собственик, си потърси правата и можеш да си вземеш или пълната сума, която си платил, пък с нея прави каквото искаш - кеф ти Д610, кеф ти нещо съвсем друго, или пък искай директно да ти го сменят с Д610 като се появи на пазара и Д600 вече не е наличен като опция за замяна (евентуално с малко доплащане).


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: plament   
Дата:   08-10-13 12:35

То, изглежда новото Д610 като старото.
И Аз като колегите по-горе - поне да бяха сложили автофокусната система от Д7100 и да имаше фокус пиикинг при заснемане на видео.
Това ми трябваше.
Защо да си сменям Д600, като ми снима перфектно и не ми хвърля масло[smilie7] .
Фокуса му при страничните автофокусни точки е малко по-бавен и малко по-неточен от на Д700, но на централна, си е ОК.
Не мога да се надявам, и че следящият автофокус ще е по-добре от Д600, защото системата е същата[smilie9]
Никон този път се изложиха пред своите фенове [smilie23]



Публикацията е редактирана (08-10-13 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: Duffer   
Дата:   08-10-13 12:42

Твърде често почнаха с "обновяванията" напоследък. Технологиите в DSLR сегмента не се развиват с толкова динамични темпове, че да осмислят ежегоден рифреш на продуктовата листа.
Като цяло номера с D610 е много евтин трик - признавам грубичко е дори по техните стандарти.
Да отстраниш де факто доказан фабричен дефект от модел предлагащ се на пазара и след това да се опитваш да продаваш на практика същия продукт като "нова камера" - глупав ход.
Добре поне, че не се пробват да шиткат едновременно Д600 и Д610 - предния го обявиха като "спрян от производство" мисля месец преди анонса на "новия".

Разбирам, че конкуренцията е жестока, че безогледалките им дишат във врата, за конкуренцията да не говорим, ама чак такива тъпи номерца...

И изобщо по мое скромно мнение тая компания е крайно време да спре да ни залива с безсмислени DLSR тела и да почне да мисли малко повече по посока на обективи - за последните 2 години Nikon имат сигурно три пъти повече анонсирани камери, отколкото стъкла...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: nsirakov   
Дата:   08-10-13 14:21

съчувствам ви :(

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-13 14:24

Толкова хубава камера така да напраят с тва д600. (Замалко да си го купя).
Е сега вече имате д610..без проблеми.[smilie21]

Жалко за имащите д600 с проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D610 дали това е камерата?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   08-10-13 14:29

[smile]



Публикацията е редактирана (09-10-13 10:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »