Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Впечатления от Nikon D600
Автор: Hakera_sl   
Дата:   25-09-13 14:49

Здравейте, намерих няколко теми с подобно но не изчерпателно съдържание, та реших да попитам конкретно снимащите с Nikon D600.
Имате ли проблем с зацапване с масло по матрицата?
Имате ли проблем с фронт или бек фокус?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: Rusinov   
Дата:   25-09-13 15:19

Проблем с фокуса - не.
Зацапване на матрицата - да. Вече я чистих веднъж, сега пак има, но по-малко. Предполагам, че като пошляпа 50-60 000 пъти тоя затвор ще изплюе каквото има да плюе и така. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: MarinY   
Дата:   25-09-13 17:21

Новите партиди вече не плюят.
Фокусирането със Сигмата (50/1.4) иска микронастройка. С Никорите - спи!

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: Rusinov   
Дата:   25-09-13 17:27

Мен ми е по-интересно старита партиди дали спират да плюват по някое време, или дака си е до края на света :)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: MarinY   
Дата:   25-09-13 17:29

Ми апарата не е с резервоар за масло. [smilie3] Спира разбира се.

П.П.А това с маслото малко се преекспонира. Да има го. Ако снимаш на затворени бленди 11 и нагоре понякога, при равен тон на кадъра в този участък, се забелязват. С Гумичката на Никон Капчъра отнема 10-20 секунди да изчезнат.



Публикацията е редактирана (25-09-13 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: krist   
Дата:   25-09-13 17:56

Не знам какво точно се разбира под "нови партиди" в случая, но ето историята с моя, закупен от Павилиона в началото на Юни, със сериен номер, който май беше актуален тогава: започна да пляка петна на около 600 кадъра по време на почивката ми в Гърция. На 3000 кадъра вече имах доста петна в горната лява половина на кадъра - разбира се, могат да се махнат софтуерно, но като нащракаш стотици кадри така, не е никак приятно после. Като се върнах, го носих в Профайлд. Почистиха го, и казаха - ако до две седмици пак започне да цапа, да го занеса - щели да го пратят в Холандия за трайно оправяне на проблема. След още 200-300 кадъра за следващите две седмици пак започна да плюе и им го занесох. Точно след един месец ми го върнаха от Холандия и бяха написали: "shutter play tuned", к'вото и да значи това. За съжаление, след още 200-300 кадъра, откакто го взех обратно, забелязвам едно петно съвсем горе, по средата. Засега се надявам да е някое, което е пропуснато при почистването последния път, и което и аз не съм забелязал, като си взех апарата от сервиза, ама интуицията ми казва друго, и може да се наложи да се разделим с марката (завинаги, ако не направят нещо по-сериозно по въпроса..).


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: MarinY   
Дата:   25-09-13 18:06

Утре ще го пратя моя в сервиза на Nikon-usa. След това ще докладвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: Mogila   
Дата:   25-09-13 19:01

Хубаво де, това масло не попада ли малко и на лещата на обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: analogsa   
Дата:   25-09-13 19:10

Има мнения, че е конструктивен проблем. И при отсъствието на масло сензорът се нуждае от постоянно почистване.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: gbdesign   
Дата:   25-09-13 19:10

1. Имате ли проблем с зацапване с масло по матрицата - Да, но след първите няколко стотин кадъра спира да бълва ново, каквото и да е там. Оправя се и само с продухване с круша за 15 кинта. Може да се "измие" матрицата и с чист изопропилов алкохол и тампонче за уши. Преди да чистите с изопропилов алкохол, тествайте върху стъкло, дали не оставя следи, че не всичко "чист" е наистина често.

2. Имате ли проблем с фронт или бек фокус - Не

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: belone   
Дата:   25-09-13 19:19

За чисто ново тяло с цена 3100 лв. това цапане е недопустимо![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: zbonev   
Дата:   25-09-13 19:24

А като попадне от маслото на задната леща на дълъг обектив (там тя е доста навътре) напр. 70-200, как се чисти това. Четох, че за разлика от Д7000, който също го имаше този проблем, сега той е конструктивен и се дължи на изрязаната щора на затвора. Имайте в предвид, че Д610 излиза след две седмици [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: xm_style   
Дата:   25-09-13 19:28

[smilie10] е**** глупостите

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: Hakera_sl   
Дата:   25-09-13 22:24

Да, но D610 ще е на цена около 4000лв. и разликата с D800 ще е малка. Освен да подобрят новият модел, за да имат стимул да го купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: baron_barbaron   
Дата:   25-09-13 22:39

Моя е на батерия и половина... Кажи речи 1100-1200 кадъра. Няма никакви петна, масла, парцали, летящи чинии и пр. Не твърдя че няма да се появят но за сега няма проблем. А от към фокуса, кове си го прекрасно, но малко ми е странно решението да натикат всичките точки в средата на фрейма...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: sthbg   
Дата:   25-09-13 23:36

krist написа:

> Не знам какво точно се разбира под
> "нови партиди" в случая, но ето
> историята с моя, закупен от
> Павилиона в началото на Юни, със
> сериен номер, който май беше
> актуален тогава: започна да пляка
> петна на около 600 кадъра по време
> на почивката ми в Гърция...
>


Мисля си една еретична мисъл ... ако при новия 610 конструктивно са оправили проблема с праха, а при текущите се появява пак и пак, ако си ги връщате отново и отново все за почистване, няма ли в един момент да може да се доплати за D610 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: krist   
Дата:   26-09-13 00:04

и аз си я мисля тая еретична мисъл, ама надали[smilie5] все пак, не знам как е по закон точно, но нещо ми се върти в главата, че ако не могат да ремонтират продукта, трябва да го заменят.. или се лъжа?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: sthbg   
Дата:   26-09-13 00:34

Ами по закон има търговска гаранция и на производителя.

По търговската гаранция ако не ти го отремонтират до месец ти връщат парите. Но ако го отремонтират и 1000 пъти за едно и също нещо в закона нищо не се предвижда. Някой беше водил дело за някакъв GSM и го беше спечелил след такива няколко ремонта, но си е разправия с неясен изход и неизвестен обем разходи за дела и адвокати.

По гаранцията на производителя НИКОН се знае, че има проблем с натрупването на замърсяване и те го почистват - т.е. те са го отчели като проблем и си ностя отговорност за него. Отделно имат практика ако започне да става често, да сменят затвора. Имаше случай на клиент в САЩ, на който и след тази смяна правеше проблем и мисля, че му го бяха заменили за D800 след доплащане, но това си е по благоволение на НИКОН. Би трябвало, ако много досаждаш да ти предложат имено това, но примерно към D610.

Отделно след ремонт си има нова гаранция на ремонтираната част - в случая въпросното замърсяване или сменения затвор. В този смисъл може да ти го почистват вечно, докато има проблем.



Публикацията е редактирана (26-09-13 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-13 07:48

Смях... Много се изложи никой с това. Д600 инак е уникално готин.

За фокуса и моя беше доста точен. Много ме радва тоя модел, само с пистите мацанцици

.. а и не се махат с духалка

Аз го върнах заради петната :-(

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: radikyokushin   
Дата:   26-09-13 08:24

А D800 има ли същите проблеми с това масло върху матрицата?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: krist   
Дата:   26-09-13 12:26

Аз лично, като оставим настрана проблема с петната, съм все още раздвоен относно Д600 - доста е лек, особено с 18-35G е много удобен за разнасяне за пейзажи, при страхотен детайл - бих казал, че според мен е по-добра опция от Д800 за пейзаж, както заради по-ниското тегло и малки размери, така и заради макар и с малко, но по-високата динамика и по-малките изисквания към оптиката. Уникално бърз е като респонс, особено спрямо старата лейди S5, има много къстъмизации, дори и сбитите фокусни точки не са голям проблем за повечето пейзажи. Цветовете обаче спрямо Fuji S5, па и спрямо Никоните от предишните поколения, както вече се спомена в една друга тема наскоро, са малко странни. Като гледам някои кадри от новите Нексове, имам подозрението, че това с цветовете се дължи на Сони-сензора.. Динамиката му е добра, но все още имам чувството, че не е като на S5, макар, че трябва да го поръчкам още в RAW, за да имам категорично мнение. Може би, ако няма повече драма с петната, ще го задържа още година-две, докато Фуджи напреднат още с безогледалките. Ако има още петна обаче, ще се опитам да си потърся правата - най-малкото смятам, че имам моралното право да се порадвам на новата автофокусна система след толкова създадени главоболия.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: gesh75   
Дата:   26-09-13 23:23

според вас д610 какви предимства ще има спрямо д600?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-13 23:36

Д600 с масло, Сони Некс с лющене на екраните и трудна подмяна, може би влиянието е от производителя на матриците...
Без заяждане, чакат се Д610 без масло и нещо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: io_bs   
Дата:   27-09-13 00:33

gesh75 написа:

> според вас д610 какви предимства ще
> има спрямо д600?

Няма да има проблем с маслото. И може би ще снима с 6 кадъра/сек [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Nikon D600
Автор: cornholio21   
Дата:   27-09-13 01:16

Вие верно ли вярвате, че ще има D610?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »