Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки на диви животни?
Автор: PaperWhite   
Дата:   15-09-13 15:35

Здравейте, аз съм абсолютно начинаеща, разполагам с Canon 550D, китов обектив и 75-300mm. В момента съм запалена по уайлдлайф фотографията. Може ли някой да ми предложи някаква достъпна техника, някакви съвети и примери, места в западна българия? [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: demiman   
Дата:   15-09-13 15:39

[beer] диви животни

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: PaperWhite   
Дата:   15-09-13 15:44

Огледах по-голямата част от темите, но в повечето само се карат и не казват почти нищо съществено.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: asahi   
Дата:   15-09-13 16:31

Какви точно диви животни те интересуват - мишки, вълци, елени, слонове?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-13 23:33

Здравей!
При Канон има доста достъпна качествена техника за заснемане на диви животни ,както и камери подходящи за това.

Принципно поставящата се фотография на диви животни ,е предимно свързана с заснемането на птици поради това ,че те са най-достъпния обект в тази област.

Този тип фотография е обързан с изискванията за спортна камера ,тоест бърза камера с добър автофокус и сензор.
Свърназа е също и с достатъчно обхват или супер телефото обективи над 300мм.

Чудесни камери за такъв тип фотография от по-старите модели са:
Канон: 30д,40д,50д,1д мк2,1д мк3 - От по-новите 1д мк4/7д и 70д. (без да включвам фул фрейм камерите)

Най-бюджетните обективи които биха ти дали достатъчно обхват са:
Канон 300/4 Л
Канон 300/4 Л ИС
Канон 400 5.6 Л

Първите два лесно се комплектоват с 1.4 телеконвертор.

Тва е може би минималната стартова позиция от която трябва да започнеш.

Аз в момента съм екипиран с Канон 200 2.8 и 400 5.6 след като минах през много скъпи обективи и твърдя че са напълно достатъчни за любителското практикуване на този тип фотография.
До скоро бях с Канон 7д и сега ще се върна към това тяло или ще зема 70д.

Успех!!! Ако има още въпроси питай.

В западна България има много спотове.
Първата стъпка е да се запознаеш с колега в околноста ,който може да ти покаже типове и местообитания в които можеш да снимаш и да то покаже основни похвати в прикриването,аксесоарите и подхода как да отснемеш даден вид в определено местообитание.

Поздрави!
Има и полезни книжки като четиво.
Закупи си определител за птици,камуфлажна палатка,бинокъл,камуфлажна мрежа/пончо и тнт.

Применро полезна книжка е на НГ-птиците.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: bozo   
Дата:   15-09-13 23:36

Ебаси...
Питат за диви животни, а вие - зор та зор птици...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: realnoncho   
Дата:   15-09-13 23:39

75-300 просто го забрави, Pd e посказал за другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-09-13 17:56

Bozo,за да стигнеш за снимаш диви животни в бг първо е необходимо да се понаучи човек кое как. За тази цел птиците дават повече възможности. Затова и ПД дава съвети за птици.

Неслучайно кадрите на диви животни от бг са доста малко..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-09-13 18:42

Зафиров в тоя форум са сравнително малко. А иначе хич не са малко :) А съм виждал и доста добри аматьорски попълнения с 550д + 100-400 обектива което се равнява на 160-640 приравнено към фулфрейм камера все пак ...

Слагал съм 400 5.6 на моя 550д, задоволително се справя тялото ... Не я хвърляйте веднага ... нека поснима с това което има и сама да усети огромната нужда от upgrade :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: G.Grigorov   
Дата:   16-09-13 20:32

Здравей,
Определено най-достъпният начин за заснемане на диви животни /особено за начинаещи / си остават дивечовъдните стопанства.
Цените на ден са между 20-25 евро с водач.
Тук има няколко особености:
1.Научи колкото може повече за заснеманите животни :).
2.Задължително закупуване на маскировачни дрехи /в БГ цена между 100-120лв., ръкавици и др./, като цяло колкото по-малко открити части от тялото, толкова по-добре/.
2.Не използвай чакала за ловци /или за по-кратко УБИЙЦИ/.
Нивото на снимане в голяма част от случаите е изключително неподходящо, поради височината им.
Придържай се към гледни точки, на нивото на очите, на заснеманият обект.
3.При избиране на място за укритие, се съобразявай на къде ще снимаш и как ще пада светлината.
4.Избирай места пред дърво или така, че гърбът ти да е защитен. Това съвсем сериозно.Дивите животни по-принцип, не нападат хора, но когато са изненадани и изплашени поради факта, че не са те видели става много лошо.
5."Абсолютно начинаещ А"
Забрави за парфюми по време на снимки :)
Забрави за цигари, или най-добре ги спри/ и без това са вредни/ ако пушиш разбира се :).
Дивите животни имат уникално обоняние, особено дивите прасета.
6.Но най-важно!
Заснемането на диви животни и птици в голяма част от случаите е самостоятелно занимание.Свикни с тази мисъл,колкото може по-скоро, ако искаш да се занимаваш по-сериозно.
Втората част е ЧАКАНЕТО, приготви се за дълги часове изпълнени с търпение и без резки движения /бъди силна/ :).

Това е най-кратко казано, има още много, но с грешките идва и знанието.

За техниката:99% от снимките, които съм заснел са с обектив 70-200/2.8 + телеконвертор х1.7 и фулфрейм тяло.
Познаването на животните и техните местообитания скъсява дистанцията до тях, разбира се колкото по-дълга оптика толкова по-добре :).

п.с.:Не снимай кадри, на които заснеманият обект, не изпълва по-голяма част от кадъра /изключваме случаите в който имаме силни композиции и интересни обекти запълващи празното пространство /, ще ти спести доста изтрити фотографии :).

Поздрави и УСПЕХ.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: falcon   
Дата:   17-09-13 07:40

Автор: PaperWhite
Дата: 15-09-13 15:35

Здравейте, аз съм абсолютно начинаеща, разполагам с Canon 550D, китов обектив и 75-300mm. В момента съм запалена по уайлдлайф фотографията. Може ли някой да ми предложи някаква достъпна техника, някакви съвети и примери, места в западна българия?


Ако това е моментно увлечение и тази техника ще ти върши работа за някакви реципрочни резултати. Ако имаш идея да се занимаваш сериозно, тогава изучи поне основите за видовете, които те интересуват и основата на фотографията като цяло. След това местата,начините и с каква техника за снимане ще ти се изяснят от само себе си, в зависимост от видовете, към които си се насочила.

Това мисля е най-полезният съвет за абсолютно начинаещ[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на диви животни?
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   17-09-13 09:05

Добри , Веско и Зафето са дали много точни и уместни съвети за стартиране.[smilie24] Техниката има някакво значение само ако знаеш какво искаш от нея.Подходящата може да избереш, едва когато разбереш какъв ще бъде подхода ти и какви са заложбите ти за "дебнене", а това става само ако опиташ.Всеки има собствен почерк. Едни са добри в подхода, други в изчакването, а трети в издебването.За снимане на са необходими "нарочни" места, а собствен алгоритъм да прицениш позицията си за постигане на кадър, това може да стане и пред близката баничарница.Ето и някои принципи, извлечени от личен опит. Пуши си спокойно, птиците нямат обоняние, а комарите бягат, само събирай фасовете, въпреки , че в Мексико базразборното хвърляне на фасове е спасило изчезващ вид птица, използваща ги като обезпаразитяващо средство в гнездовия материал.Не използвай камуфлажни дрехи. Животните са умни и те оприличават на ловец, достатъчно е такива с неутрални и не ярки цветове.Колкото и да се криеш, те знаят , че си там, сетивността им е уникална, както и способността им да забележат промените на терена.Укриването ти не е нищо друго освен отклоняване от стереотипа им за "двунога" заплаха.Търси места , където търпимостта им е повишена.Повечето от продаваните камуфлажни артикули са неподходящи поради ултравиолевота си "аура". Основният инструмент е бинокъла, а не фотоапарата.Неподвижността е от основно значение при снимане. Не преследвай животното с обектива настоятелно и му дай възможност да свикне със шума на затвора преди да пускаш серии.Остави го да се успокои и се заеме с обичайните си занимания.Сега тече миграция и е чудна възможност за снимане,следва зима-прави хранилки, те са благородна помощ за оцеляването на много птици и те ще ти се отблагодарят с позиране.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »