Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: nevmi   
Дата:   29-08-13 18:35

Трябва ли да се декларира на митницата фототехниката при пътуване до САЩ. Някой може ли да ми каже каква е процедурата само тук ли се декларира или трябва и там да я декларирам,

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: MarinY   
Дата:   29-08-13 18:46

Декларират се суми над 10000 долара,
... огнестрелно оръжие и наркотици [smilie3]
Абсолютно забранено - семена и месни продукти.(луканка)
За всичко останало, ограничението е теглото на багажа.
[shtrak]
Приятен и спокоен път!

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 18:49

Не се декларира. Попълваш сиапликейшъна още в самолета, отмяташ навсякъде "Не" и си готов

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: munich   
Дата:   29-08-13 18:52

По мое мнение и двамата не сте прави.

Разбира се, че би трябвало да декларира всичко, всякакъв вид техника, която изнася, ако иска да е на 100% сигурен че българските митници на прибиране няма да искат да обмитят неговия си апарат, който преди това е изнесъл. Дори и да нямаш кутия в теб, задължението да докажеш, че нещо не е ново в теб и съответно само фактурата за покупка би ти свършила работа. Иначе се приема, че каквото не си декларирал на излизане, не е било в теб и съответно е ново.

Попринцип съм съгласен, че такива проблеми рядко стават, последните 2 години не съм имал такива и и аз не си декларирах техниката, но просто бъди наясно с този риск, който съшествува.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: nevmi   
Дата:   29-08-13 18:57

реших да питам и тук понеже се обаждах на митницата в нашият град и казаха че трябва да се декларира, а след това се обадих и на митница летище София и казаха че нетрябва и тотално се обърках.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: imitev   
Дата:   29-08-13 19:06


Може да питаш и в bgmama [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 19:19

nevmi всяка година през последните 10 год. пътувам до щатите всеки път с чанти от фотоапарати и обективи и никога нищо не съм декларирал. Не се набутвай между шамарите, пиши си "Не" по апликейшъните. За един пиклив фотоапарат никой няма да се занимава с теб

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: MarinY   
Дата:   29-08-13 19:36

Пътувайки за Щатите, имате спирка в европейски град. Излизането от София не подлежи на митническа проверка. Само секюрити чек.
Връщането - СЪЩО!
Това важи за ръчния багаж.

Митнически проверки се правят на летището от което напускате или влизате в Европа.
Ако куфарът е директно чекиран - подлежи на проверка в София. Предполагам, че камерата с обективите не е там.



Публикацията е редактирана (29-08-13 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: nevmi   
Дата:   29-08-13 20:27

камерите и обективите са с мен като ръчен багаж

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: SLX   
Дата:   29-08-13 20:56

Има декларация, която можете да попълните на митницата при летище София при заминаване. В нея, при неистово желание, се описва техниката със серийни номера. Със същия документ на връщане сте уж спокоен,че родните митничари няма да поискат да ви търсят мито и ДДС за внос на оборудването. Но статистически е твърде малко вероятно, така че спокойно можете да не декларирате нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-08-13 23:10

За Европейския Съюз и съответно - България, като част от него, важат правилата, сумаризирани от MarinY.

Само не знам как стои въпроса с ракията. Във всеки случай, в ръчен багаж не можеш да я носиш. [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-08-13 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 23:19

Ракия- до 4 литра в основния багаж, не в кери-он-а[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: Otvorenia   
Дата:   30-08-13 02:16

MarinY много добре ти е написал че в София няма да те питат за ръчния багаж на връщане. Един път ме ровиха 2 пъти на Париж през 3 метра при идване от Щатите за София та чак ме ядосаха.
Имах доста техника, но нищо не казаха.
Луканки може да носиш за Щатите, рядко проверяват, ако ги намерят ги хвърлят в коша за боклук. Никакво наказание допълнително няма да последва.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-08-13 05:00

Otvorenia, луканки не можеш да носиш. Едни симпатични служебни кученца се разхождат около конвейрите с багаж и подушват всякакви такива. После началниците им ги вадят от багажа и ги изхвърлят. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: GRONUI   
Дата:   30-08-13 09:38

Има доста хора, които "изгоряха" с недекларирана техника при влизането си в България. Не че не се оправяш после, но ако митничаря реши да ти направи проверка може да ти задържи техниката. След това
може да представиш документи, ако имаш, че си я купил в България или в ЕС, но след 2007, и те пускат да си я вземеш. За това най-чистият вариант, както е написал по-горе SLX, попълваш си техниката със серийните номера и си взимаш листчето с теб, заверено от митница.
Това е достатъчен документ и тук и в ЕС, да докажеш, че техниката е тази с която си тръгнал от тук.
Най-лошият вариант е да ти искат мито и ДДС на твоята си техника. А повярвай има хора и това да правят. Като си купил техника втора ръка без фактура - ходи доказвай, че е била с теб когато си тръгвал и че не си я купил от там.



Публикацията е редактирана (30-08-13 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-08-13 09:42

Стига глупости! Всички тези проверки с кученца, скенери, и т.н. простотии касаят сигурността. Никой не го интересуват апарати, лаптопи, таблети и т.н. Всеки втори по летищата е с фотоапарат, ако трябва да декларира... Летя постоянно и винаги съм с апарат и два-три обектива у себе си, често и с лаптоп.Никога не съм ги декларирал и никой дори не ме е и питал за тях

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-08-13 09:46

Преди седмица се прибрахме от щатите, жена ми беше с два огромни куфара след солиден шопинг тамhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif
и повечето неща си бяха дори с етикетите. Никой нищо не е искал

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: sunnyshot   
Дата:   01-09-13 15:26

fast_eyebrow, кученцата са на входните летищата в УСА и душат на лентата багажите за храни (не за лаптопи, Никони или Прада с етикети). Ако подушат нещо, проверяват багажа и изхвърлят луканката. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-09-13 18:17

Душат за взрив, бе кви луканки та гонят! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: sunnyshot   
Дата:   01-09-13 18:26

Аз пък казвам, че за луканки душат ... взривовете са изнюхани далеч преди пристигането [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване до САЩ
Автор: alsash   
Дата:   01-09-13 18:34

.....хора....в кой век живеете?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »