Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Заместители на мастила за Канон
Автор: emo99   
Дата:   18-08-13 17:23

Привет на всички! Патроните с мастила за Canon Pixma iP4300 са на привършване. Оригиналните са скъпи и по тази причина мисля да купя заместители. С кои мастила работите и нямате никакви проблеми? Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: sirkhann   
Дата:   18-08-13 17:36

Те в България вече не продават много-много такива мастила вече. Май само на InkTec останаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: emo99   
Дата:   18-08-13 17:39

Преди си купих заместители от Арбикас - ефекта бе тотално повредена глава. В оригиналните мастила на канон имало течност, която охлаждала главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: sirkhann   
Дата:   18-08-13 17:47

Има много течности в оригиналните мастила, вкл. такива, които предотвратяват засъхването на мастилото и микрофилтрация, която пропуска само частици под определен размер. Сещай се в тия глави с по 1-2 pl капка като наблъскаш евтино мастило за писалка какво се случва. Навремето само ПроКарт май имаха някакви хубави мастила за Цанон, сега продават предимно за Епцон.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: flancer   
Дата:   18-08-13 19:29

Ако имаш впредвид ев. повреда на главата и я приемеш психически - отиваш и си купуваш къде G&G, къде ИнкТек. Има готови в патронче с чип за по 4-5лв. , аз от 5 години съм така, главата работи, явно се охлажда ;). Сега, извън кръга на шегата, доста години поправях баш принтери и копири Canon - редовната работа със заместителите беше най-важното нещо, иначе засъхват повече от оригиналните (под редовна - поне едно-две копия А4 на месец, да се прочистят дюзичките... всъщност ако не се правят повече разпечатки няма и смисъл от заместителите-карай с оригинални). Като качество и трайност - няма особена разлика - хартията е по-важна. За евтиното мастило за писалка не знам какво да кажа , но едва ли варят шикалки и го наливат в патрона. К инктек и ГГ са огромни фирми, които едва ли пасат трева - ако бяха толкова зле като качество нямаше да оцелеят дълго в бизнеса. ПроКарт още пълнят глави за 4500 (4300 трябва да са същите КЛИ-8 патрончета, там ги и нулират, за 2-3-4-5лв. мисля)

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: emo99   
Дата:   18-08-13 23:45

Принтера го ползвам само за печат на дискове. flancer- ти с какви мастила работиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: emo99   
Дата:   19-08-13 14:49

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: emo99   
Дата:   23-08-13 22:42

Никой ли не ползва заместители ?

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: PieroBG   
Дата:   23-08-13 23:09

Ползвам инктек за печат и на А3, но канонските глави не издържат дълго. За това и от фирмата си ги броят за консуматив. Преди години вземах мастила от прокарт, но за няма и 1000 копия А3 пълноцветен печат главата издаде на синия цвят. Той бе и преобладаващия. Реших, че е от мастилата. Смених печатащата глава с нова и минах на мастила инктек. Следващата кампания се получи същото, само че с жълтия цвят. Тогава той бе преобладаващия. Просто главите са така направени, не издържат дълго! Не вярвам да изкарат значително повече копия с оригинални мастила. Казват, че с Епсъните не било така.... Някой от колегите би могъл да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: Блясък   
Дата:   24-08-13 09:12

Мда, епсъна ми кара пета година, с наливни (неоригинални) мастила и си бичи без запушена или неработеща дюза.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: verea   
Дата:   24-08-13 10:00

http://ekons.bg/bg/ тука се продават ,но издържат много малко.Купи и провери.Но оригинала си е все пак качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: DonBasilio   
Дата:   24-08-13 11:10

...Преди си купих заместители от Арбикас - ефекта бе тотално повредена глава.....



Принтера го ползвам само за печат на дискове....

При тези параметри си ползвай оригиналните.

Разбирам да печаташ по няколко десетки снимки или дискове на ден и то за ЛИЧНИ НУЖДИ И КЕФ да търсиш ефтиното.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: emo99   
Дата:   25-08-13 00:06

DonBasilio - нищо не казваш за заместители на канон. Темата е за това. Ако нямаш никакъв опит с каквито и да е било мастила - не коментирай! Понастоящем снимам и видео. Така, че няма как да знаеш колко диска печатам.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: DonBasilio   
Дата:   25-08-13 10:22

Ок.

Мастилата са

Ink Tek от ф.Вали

другите са на Прокарт Варна



П.С. Понеже се занимавам с мастилки от маса години и съм правил стотици опити с какви ли не мастила си позволих наглоста да ти дам правилен съвет в горния пост.



Публикацията е редактирана (25-08-13 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: mmjm   
Дата:   25-08-13 10:28

С Ink Tek, погребах I865, от него бях много по-доволен отколкото от IP4700, който използвам сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: PieroBG   
Дата:   25-08-13 17:10

Минавай на Епсън. Това, което ме съветваха от Прокарт си е чистата истина. С Епсъните няма такива проблеми. Колегите от Българско видео от години си печатат дисковете с два Епсъна с не оригинални мастила без проблеми, а аз смених 4 печатащи глави през това време на Канон iX4000.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместители на мастила за Канон
Автор: mmjm   
Дата:   25-08-13 18:10

Първо да взема здравето и на 4700 след това взимам епсона без да се замислям.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »