Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 изчезнали файлове при заснимане
Автор: verea   
Дата:   19-08-13 11:06

Проблема е че при последователно заснемане без да се изключва фотоапарата се оказва че първите стотина кадъра ги няма на CF картата.Дори и при проба за възстановяване на случайно изтрити файлове с различни програми като RECUVA и други възстановява ми
други стари файлове а тези ги няма.Къде е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали файлове при заснимане
Автор: gbdesign   
Дата:   19-08-13 11:13

Основно правило при работа с Флаш карти е "никога не трий файлове". Като напълниш картата, прехвърляш на комп и задължително я форматираш във фотоапарата. Пробвай с FreeUndelete

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали файлове при заснимане
Автор: bobonai   
Дата:   19-08-13 11:58

Възможно е да са изтрити от теб неволно и след като картата е запълнена с файлове да ги е заместила с новите заснети файлове. Тогава няма намиране. Но какво ли не се случва на човек с техниката?!
ПП. На мен ми се "изгубиха" веднъж 300 файла от две флашки и добре, че ги редувам, защото това нещо го установявам в понеделник вечер. Та ги възстанових, ама след изтръпване.
Оказа се, че ViewNX 2 ми ги сваля на комп. избирателно и отначалото 1/3, а вече половината и повече не ми ги прехвърля - зарязях я ViewNX 2 и си ги пускам в твърдия през Explorer. Не зная картата ли е виновна, програмата ли или системата? [smilie11]
Всичко е добре когато краят е добър! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали файлове при заснимане
Автор: verea   
Дата:   19-08-13 12:39

Проблема е че няма как да съм ги изтрил без да искам защото снимането е е почти без прекъсване е с толеранс от 5-10 минути,но и при търсенето с програми за изтрити файлове не ги намира.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »