Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-08-13 18:09

Първо не знам дали тук е мястото да го пиша, но все пак да опитам. Взех си NIkon 50mm 1.8G обектив, за Nikon D600 камера. Напоследак чета че е почти задължително за да си предпазваш обектива да имаш UV / NC предпазни филтри. Трябва ми 58mm. Четах ето тук: http://kenrockwell.com/nikon/50mm-f18-g.htm че този на Hoya са по добру от тези на Nikon. Вярно ли е, голяма ли е разликата, личи ли си ? Някой може ли да ми покаже примери??

Ken Rockwell пише

"I'd leave either a 58mm Nikon Clear (NC - UV) filter, or a 58mm Hoya Super HMC UV on the lens at all times."

Nikon fitlera - http://goo.gl/uKXpB0
Hoya filtera - http://goo.gl/4Cqqd4

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-13 18:18

взех си кола резачка и гуми бриджстоун... кви тасове ще ми предпазят по-добре гумите....



филтър не ти трябва освен ако няма да снимаш нещо естремно...

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: sirkhann   
Дата:   15-08-13 18:45

Вярно е, че Hoya са по-добрите филтри.
С успех можеш да си купиш:

B+W F-Pro MRC, Hoya HD, Sigma DG, Hoya HMC, Kenko Pro, Hama HTMC, Samyang.

Горе-долу в този ред. Първите два филтъра са с твърда просветка, много издържливи и се чистят лесно, но са скъпи.

Филтър се ползва, за да ти предпази обектива надраскване на челната леща. В твоя случай - купи си нещо от Sigma надолу.

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya
Автор: nevermess   
Дата:   15-08-13 19:03

Имам го обектива 50 1.8Г и той може да се намери за цена около 300лева и по-ниска. Като се има предвид, че всеки филтър влошава качеството (скъпите по-малко) на по-евтините обективи се обезмисля слагането на скъпи филтри с цел механична защита.
Иначе sirkhann ти е казал кои са филтрите, но за най-добрите с по-малко от 100 лева няма да минеш.



Публикацията е редактирана (15-08-13 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-08-13 19:12

Pufff zna4i tozi na NIkon koito go namerih za 58lv hi4 da ne go vzemam?? Imam vruzki v USA moga da vzema Филтър Hoya UV HD 58mm za kum 45 leva a v BG е 105 лева. http://goo.gl/yKocmN a ako go poru4am v USa ot Honkong mi izliza kum 45 leva
- http://goo.gl/CXjfMF


45 bih dal, shtom za obektiva platih dnes 350. Vuprosa mi e, ako go polzvam v momenta bez filter, a sled 1-2 meseca my go sloja tozi, problem li 6te e? Po princip si pazq tehnikata, i ne smqtam da pravq COMMNADO shit ama ve pak... Ako go karam 2 meseca bez filter ima il smisal posle da my slagam? MErsi , i sorry za glupavite vuprosi ama sum novobranec i iskam ako pruskam pari da e s pri4ina!

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: PeterA   
Дата:   15-08-13 19:26

Сложи си сенника и трудно ще нараниш лещата на обектива. На 50 1.8G лещата е доста навътре така че трябва да си голям карък да я удариш. А само за защита си купи hoya hd protector., той най малко ще ти влоши качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-08-13 19:45

обезСмисля ... купи си филтър, не ги слушай тия [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-08-13 19:48

Ami dobre, togava za sega 6te go karam mesec 2 bez filter, dokato mi donesat tozi Hoya HD protector - http://goo.gl/CXjfMF i posle 6te si go sloja. Nadqvam se 4e nqma da go precakam do togava, ama kato cqlo baq si pazq ne6tata. :) Mersi!

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-08-13 19:55

Като PeterA [smilie24]
По принцип съм ЗА филтрите и имам за всичките стъкла такива, но не ми стоят постоянно по обективите. Просто когато има някаква опасност за челната леща като пясък, морска вода, абразив...в другите случаи щом си пазиш техниката едва ли ще имаш нужда. По-често ми се налага да използвам поляризационен такъв, но и той не стои постоянно на всекидневния обектив. Няма проблем, ако имаш излишни пари да си вземеш филтър за защита, както и няма значение по кое време ще си завиеш на резбата такъв филтър! Има и една друга приказка: по-добре да имаш и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да нямаш... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: sirkhann   
Дата:   15-08-13 22:25

Хубавият филтър влошава качеството много по-малко, отколкото АА-то пред сензора или снимането от ръка при новите матрици. 50/1.8 е портретен обектив, за който не ти трябва супер острота, второ е достатъчно остър, за да минеш с по-обикновен UV, трето - филтри можеш да намериш и в базара, втора употреба, като ги прегледаш под ъгъл за проблеми по покритието, преди да платиш.

От най-най-евтините филтри не си купувай, тъй като имат лошо просветление и ще създава вътрешни отражения, а стъклото може да е от нисък оптичен клас - лош контраст и пропускливост, а също и неравна повърхност. Например JYC и разни такива марки могат да се похвалят с по-неравно стъкло, отколкото една Hoya HD, да речем. За който може да види подобна разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-13 22:52

Моя съвет е B+W 007 MRC да дириш, това не УВ филтър а е защитен филтър с минимален ефект в-ху снимките ти. Всичките по-евтини УВ са компромис. От калпав УВ има много проблеми, например стават разни сенки от отраженията между челната леща и филтъра. На практика в студио с УВ не може да снимаш и да очакваш добро качество. За навън през деня е ОК. Вечер отраженията от разни светлинни източници точно при обектив от типа на 50/1.8, ще са видим т.е. Светлинните източници в кадъра или ще са сдвоени или размазани или най-брутално клонирани по снимката ти.

От около година си взех тия 007 и за сега не съм имал случай, да видя разни фалшиви отражения. Вероятно не снимам достатъчно :-)



Публикацията е редактирана (15-08-13 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: zbonev   
Дата:   15-08-13 23:10

Най-изгодни са филтрите от ибей - аз използвам Кенко или Хоя Про1 Диджитъл Протектор филтри (УВ-то на цифров не е необходимо) на всичките си обективи; Хоя ХД и Кенко Зета са двойно по-скъпи от Про1 и не си заслужава, особено за този обектив, а и изобщо според мен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: sirkhann   
Дата:   15-08-13 23:24

Аз навремето бях навил Hoya HD на Canon 18-55 IS, какво знаете вие.

Повечето модерни UV филтри изобщо не са UV филтри ;)

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-08-13 00:29

Blagodarq na vsi4ki koito ste pisali po moq vupros. Da opredeleno po tova koeto 4etoh tezi dni na digitalnite aparati UV filter ne im trqbva mnogo. Glavnata mi ideq e da si predpazvam le6tite ot nadraskvaniq, pqsuk, mrusotiq i drugi takiva gadorii. Einstvenoto mi pritesnenie razbira se e vlo6avaneto na ka4estvoto. Sega iskam da si vzema o6te edin obektiv 24-85mm VR za koito su6to 6te mi trqbva filter.

Sprqh se na B+W 58mm Clear MRC ili Hoya 58mm HD Pro ili tam ne6to takova. 6te potursq i v bazara da vidq koi kakvo pedlaga. Mislq 4e si stryva da sloja na vsi4ki le6ti filter i malko da degradiram ka4estvoto, ot kolkoto da se natrupa mrusotiq ili nadraskvaniq koito po veroqtno da imat o6te po negativen efekt. Mersi na vsi4ki!

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya
Автор: didesignbg   
Дата:   16-08-13 08:11





Публикацията е редактирана (16-08-13 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-08-13 10:41

Ako 6te se vijdam s teb, a ti si gotina no mrusna, moje ;)

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya
Автор: didesignbg   
Дата:   16-08-13 10:46

Препоръчвам преди филтри да си купиш буквар.
Форумът е станал такъв кенеф благодарение на такива като теб. Идващи, пишещи неграмотно на шльокавица и налитащи на лични обиди.
Ако не можеш да разбереш какво ти казвам с аналогията за презерватива, това е твое право. Младостта не е грях, ще се научиш, никъде обаче не се толерира влизането с рогата напред.
Благодаря, че ме блокира.



Публикацията е редактирана (16-08-13 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-08-13 11:18

Iskam da pomolq vsi4ki: Ako ste prostaci, bezdarnici, vulgarni ili s idvate da se zaqjdate, ne pishete po temite ili vuprosite mi. Tyk sum za da se y4a, da spodelqm, da se zabavlqvam a ne da se zanimavam s drama!!!

Tova suobshtenie e specialno naso4eno kum tezi kato: didesignbg

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: Mogila   
Дата:   16-08-13 11:43

sirkhann и hotsnail. В грешка сте за B+W F-Pro серията. Тази серия е ефтина и не много добра. Hoya HD и дори Pro1 са по-готини доста. Но ако на B+W филтъра има KSM, тогава нещата се променят и качеството е сравнимо с Hoya HD.

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-08-13 13:03

Mogila kakva e razlikata mejdy HD i Pro1 ? Kakto i kakvo e KSM? Ne sum zapoznat s tezi ne6ta, samo markite znam kato cqlo...

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: Mogila   
Дата:   16-08-13 13:44

Ами това са различни модели с различни покрития и различни цени:) Потърси в интернет информация ако те интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: sirkhann   
Дата:   16-08-13 15:06

Всъщност Hoya HD наистина е по-добрият филтър, а стъклото е и по-здраво, освен, че е по-добро.


Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: zbonev   
Дата:   16-08-13 15:26

По-добър ама е двойно по-скъп, а е малко по-добър от про1. На 77мм вече отива над 60 долара за протектора на ибей срещу 30 за Кенко Про1( Кенко и Хоя са анлогични, но Кенкото е малко по-евтино). Имам 3 такива и съм доволен. Като снимаш нощни снимки е хубаво да се свалят, също и да не се стакват с поляризатор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: Mogila   
Дата:   16-08-13 16:34

Кенко Про1 и Хоя Про1 са тотално различни като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: UV / NC предпазни филтри (Nikon vs Hoya"
Автор: AlexValtchev   
Дата:   16-08-13 16:39

Da za naslagvaneto na filter vurhy filter sum 4uval 4e e mnogo nepravilno. Az iskam da go sloja i da go zabravq. Da znam 4e mi e predpazen obektiva i samo to vreme na vreme da go pribursvam vku6ti.

Mogila mai e prav(a). Kenko e 2-3 puti po etvin, ne vqrvam ka4estvoto da e ednakvo. Hoya navsqku de internet zaedno s W+B pi6at 4e sa nai ka4estveni s nai malko zaguba na ka4estvo i svetlina. Ama kto gledam sa i nai skupite...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »