Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: faget777   
Дата:   31-07-13 13:23

Здравейте, занимавам се с видеозаснемане и търся да закупя камера подходяща за тв кореспонденции с добро качестео и на добра цена. Колебая се между Sony z1 i Sony NEX-VG30. Знам че z1 е много сериозна машина, но се чудя дали вече не е морално остаряла.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-07-13 14:56

За какво говорим, за hd канал или интернет стрийм тв или? Какво е за теб добро качество ? 30-45-60fps ? 720p , 1024p ?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: faget777   
Дата:   31-07-13 16:58

Говорим за БНТ2, също така и за събития

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-08-13 07:51

За БНТ2 ... хм ... репортажна NEX-a, но с нея няма да можеш да "хванеш" цял площад примерно с китовия обектив ... Но е по лека и компактна. Надявам се няма да се обидиш ама качеството на БНТ телевизиите е трагично така , че и на SD да се снима е ОК ...
Та препоръчвам аз по новия NEX.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: faget777   
Дата:   01-08-13 08:40

Taka e no moje ne6tata da se podobrqt, a i qpolzvam za svatbi i t.n. Sony fx1 i Sony z1 dobyr izbor li e?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-08-13 09:08

Определено :)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: LEONIK   
Дата:   01-08-13 10:13

Z1 е про версията на FX1 - има балансирани входове за микрофон и допълнителни настройки на картината, както и някои други "глезотийки". Иначе оптиката е същата, сензорите - също (3хCCD). И двете записват в SD и HDV (1440х1080) и имат проблем със снимки при ниска осветеност - доста шумят, особено ако се включи усилването. Цветопредаването е много добро (все пах сензорите са три), ергономиката - прилична, функциалността - достатъчна за почти всички цели.
Все пак трябва да си зададеш въпроса дали си струва да купуваш техника, която е надеждна и доказала своите качества, но вече е морално остаряла. (H)DV касети все по-трудно се намират, а скоро вероятно ще стане и невъзможно. Камери, които записват на лента, все по-малко се произвеждат, а поддръжката на лентодвижещите механизми и главите е скъпа.
Още някои съображения:
- CMOS сензорите се държат по-добре при ниска осветеност.
- Лентата е на доизживяване.
- Файловият запис е много по-удобен, когато е необходима бърза реакция (актуални репортажи).
- HDV все пак не е Full HD.
- БНТ все някога ще минат на HD - може би доста скоро, кой знае?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: belia   
Дата:   01-08-13 11:36

понеже все "капацитети" са се разписали, да ти помогна с едно изречение: от гореизброените камери на нуждите ти отговарят САМО Z1 и fx1. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: faget777   
Дата:   01-08-13 11:42

A koe ne e moralno ostarqlo v takyv slo4ai.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: Tenev   
Дата:   01-08-13 11:42

"- БНТ все някога ще минат на HD - може би доста скоро, кой знае?"

Leonik,
Понастоящем гледам БНТ на HD - дали кабеларката ми скалира до 1080 [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: belia   
Дата:   01-08-13 11:46

още един титан!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: Tenev   
Дата:   01-08-13 11:48

belia,

ако постът ти е към мен - обясни, затова питам?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: belia   
Дата:   01-08-13 11:49

не бива да се бърка 16:9 с HD.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: Tenev   
Дата:   01-08-13 11:51

Не бъркам 16:9 с HD. Сигналът, който получавам е 1920/1080i.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: faget777   
Дата:   01-08-13 11:55

Ami dai nqkoi predlojeniq za modeli. I

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: paparak_ivi   
Дата:   01-08-13 12:08

paansonic AG-AC 160 е твоя сериозен избор има висчко, което се сетиш и работи с СД карти има каданс (фрейм рате от 8 до 60 кадъра) и е със супер добрър и широк обектив мик входове на канон и +48 волта за кондерзаторени микрофони


Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: belia   
Дата:   01-08-13 12:35

+отвратителен визьор

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: аляска   
Дата:   01-08-13 13:43

Алекс, давай да купуваме тази камера, че вече няма време. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: LEONIK   
Дата:   01-08-13 14:38

Panasonic AG-AC160 щеше да е изключителна камера, ако не бяха лошият екран и още по-лошият визьор, както и някои недомислици в менюто. На тази цена по-добро, за съжаление, няма.
Няколко бележки:
- AC130 е малко по-евтина, но доста по-окастрена.
- AC160 записва Full HD с AVCCAM (AVCHD) компресия и 8-битово 4:2:0 семплиране. Има обаче SDI с 4:2:2, пак 8-битов. Ако търсите нещо по-качествено - Panasonic AG-HPX250, но струва доста повече.
3-MOS камерите на Panasonic са доказали своята надеждност и функционалност - можете спокойно да им се доверите.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: to6oo   
Дата:   03-08-13 13:17

Аз бих се напънал за Sony ex-1 или като компромис Sony z7, Panasonic p2 е най-големият компромис и трите камери снимат на карти единствено z7 не снима full HD. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: paparak_ivi   
Дата:   04-08-13 15:44

само разбирачи сте се събрали тук визиора бил лош дисплея бил лош е вие за тези пари какво искате Алекса ли ? Мога да ви кажа ,че пък аз нкога небихдал пари за ех1 че дори за ех 3 на сони безбожно и неопрвдано скъпа камера която ще яубия от качество с един лумих GH2 хакнат а доколко ги разбирате тук фоматите и битовете като ги коментирате аз съм сигурен че никой в домашните ви студия няма да раличи запис 4:2:0 8 битов и 4:2:2 запис това се вижда на монитори които никойот вас дори не е докосвал да ако ще правиш грейдване на картината е от значенеие ама аз незнам някой да грейдва репортажи и сватби :)
Така че некоментирайте глупости като формати и компресии до онзи ден снимахте с диварките
прилагам ви материал сниманс 160 на панасониц пак нека да е зле
лично аз съм го снимал :

http://dcb.bg/video.php?video=25&c=f895b6072d284fd43d725be22b07ea12



Публикацията е редактирана (04-08-13 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: Tonidi   
Дата:   04-08-13 16:07

И аз съм пред дилема за нова камерка. Харесвах ги тези панасоници 160/130/120 но докато не видях реални файлове от тях. Нещо пластмасови ми стоят хората снимани с тях. Отделно колеги се оплакват от звука. Заглеждах малките Sony VG30 и Canon XF100. Сонито е супер зле балансирано. Камерка от 200 грама с китов обектив от 1кг.- не се удържа. Канончето е добре на пипане, но е доста скъпо, работи със скъпи карти и не всеки NLE редактор го познава. Опция е и една друга Sony NX5. Вече старичък модел, но пък се доказа като работна машинка. Намира се вече и на добра цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: Miro__Slav   
Дата:   04-08-13 16:36

paparak_ivi GH 2 > GH 3 [smilie24] Ги отнася [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: LEONIK   
Дата:   04-08-13 16:39

paparak_ivi,
Ти откъде знаеш кой с какво е снимал и какви монитори е докосвал? Хайде по-скромно, по-кротко и (ако е възможно) по-грамотно!
Както писах по-горе, Panasonic AG-AC160 е почти перфектна камера, особено за цената си. Видеото, което си постнал, е добро доказателство за това. Грейдингът щеше да е по-добър, ако си беше направил труда да записваш по SDI с външен рекордер. Ама за толкова пари - толкова, предполагам! Иначе работата ти е впечатляваща, макар че монтажът е малко хаотичен и си прекалил с ефектните преходи. Много добра работа, поздравления!

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера подходяща за тв кореспонденции
Автор: mediac   
Дата:   05-08-13 23:02

За кореспондентска работа и тези вършат добра работа SONY HDR-PJ780VE
SONY HDR-PJ650VE


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »