Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   29-07-13 18:07

Здравейте хора! Мисля да си купувам фотоапарат и от 1 седмица по цял ден чета сайтове,форуми,гледам видеота, сравнения и ми гръмна главата от чудене, коя машинка е за мен и ще ми носи нужното удоволствие и удволетворение.Не съм профи, просто обичам да щракам и като направя някоя яка картинка се чуствам мнг. щастлив ,ще го ползвам за туризам и почивки основно и мнг би ми се искало да прави наистина добри снимки вечер при слаба светлина .Така двоумях се между Canon 100D I NIKON D5200 аз съм новобранец и мисля че една такава машина е добре за старт с 18-55мм кит а като се по науча на 200мм кит. Много четах и обмислях и се отказах от Canona. Но пък след доста четене се загледах от хвалби по Sony A65 макар че съм предубеден към сонито защото последните ми два телефона и тв бяха сони и съм много разочарован но реших да го проуча и сръвня с д5200. И след дълго мислене май реших да си заложа на никона . Но иискам да чия мнения от хора който го имат дали са доволни както и от всеки ккоито мможе да даде мнение . Мнг ще съм ви бблагодарен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: io_bs   
Дата:   29-07-13 18:23

Добър е д5200, но дори и по-стария д5100 не е по-лош. Но по-добре го вземи (който и да е от двата) с 18-105 вместо 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: pesh0_   
Дата:   29-07-13 18:25

http://snapsort.com/compare/Nikon-D5200-vs-Sony-A65
Виж чисто технически кое ти трябва повече от тези неща :) и прочети за електронния viewfinder, дали ти харесва това или не, и прегледай автофокусните системи на двата понеже според мен добрия фокус е доста важен. И после си прецени дали ще отговарят на това, което искаш да снимаш.
Аз лично бих заложил на никон и преди някой да каже, че всички други марки освен никон и какнон се плюят, за да се обоснова ще кажа, че просто спазара на обективи и т.н. е по-голям и по-лесно можеш да си намериш неща после, освен ако нямаш намерение да купуваш всичко чисто ново.



Публикацията е редактирана (29-07-13 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   29-07-13 18:40

Аз четах че Никона по добре фокусира и снимките са по добре а на сонито видеото е по добро и някой др неща но , Никончето ще ,аз се замислях и за Д7000 но е по голям и по тежак,незнам дали ще има смисал за начинаещ любител като мен.



Публикацията е редактирана (29-07-13 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   29-07-13 18:55

На две видео презентации относно д 5200 казаха че кит 18- 105. Които (io-bs) ми препоръчва не е одходящ за апарата по добре е 18-55 и после на 200 вие как мислите ???



Публикацията е редактирана (29-07-13 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: io_bs   
Дата:   29-07-13 18:56

Да, Д7000 е още по-добър от кой да е Д5х00. А защо 18-105 не е подходящ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: pesh0_   
Дата:   29-07-13 18:57

Това не мога да ти го кажа... Според мен има, но специално автофокуса: The D5200 integrates the same Multi-CAM 4800DX autofocus system as the D7000
d7000 има вграден мотор, което е предимство... от там нататък не знам, защото не съм се интересувал от d5200 :). Но d7000 е по-висок клас тяло като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   29-07-13 19:08

Io-bs незнам защо не е подходящ, презентацията беше 15 мин на АНГЛИСКИ и може и да не съм хванал точно защо,ще го гледам довечера пак и ако казва ще пиша

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: daniil-k   
Дата:   29-07-13 20:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: V-plod   
Дата:   29-07-13 21:03

Каквото и да си вземеш отдели 5-10 лева за книжка или списание !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: iasen2   
Дата:   29-07-13 21:08

Защо се хвърляте на нов апарат ? Има в момента в базара безбожно евтини апарати с добри характеристики .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: daniil-k   
Дата:   29-07-13 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: pefoto01   
Дата:   29-07-13 21:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-07-13 00:01

Автор: daniil-k Автор: daniil-k
Дата: 29-07-13 20:51

Daniel_P Помисли си за някой Olympus PEN , китовите им обективи са отлични, jpeg-га им е един от най добрите, малки леки фотоапаратчета снимащи отлично. Преди дни си купих перфектен E-PL1 за 300 лв от базара и много му се кефя,по нищо не отстъпва а в някой случаи е по добър от бюджетните ДСЛ



Ре: Мерси за предлойението но аз си имам ве4е малка игра4ка
Panasonic Lumix TZ 20 които е на тия пари които ми предлагаш.
аз искам по сериозно играчка. Мен аз казвам ,4е искам да си вземам Mercedes ти мен ма зарибяваш да си купя Дачия :) Daniel_P написа:
мерси все пак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: mmjm   
Дата:   30-07-13 00:12

Да не са забранили изучаването на българска граматика в училищата?
Daniel_P, като искаш мерцедес, защо питаш за фиеста?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-07-13 00:20

Поредната тема, в която се пита за конкретно тяло още в заглавието и на питащия му се предлага цялата номенклатура от различните прозиводители :) Обичам го този форум [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-07-13 00:22

Относно граматиката в учелищата одавна са я забранили в България ако не си забелязал. А относно моята аз не пиша на кирилица. Пък и си е ли4но моя работа как ше пиша! Ако съм искал мнение за граматиката ми нямаше да пиша в тоя фором ! Относно фиестата - Никон за теб може да е фиеста за мен може да е Мерцедес. А и примера беше в преносен смисал аз искам да си купя апарат между 1500-2000 пи4а ма зарибява за 300:) няма лошо

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: kadar   
Дата:   30-07-13 00:30

D 600 е твоята машинка ! Не се нахвърляй на кроп-чета ...безмислено е !
В мига в който я платиш ..../кропката/ веднага започваш да си скубиш косите :)

Потрай малко и тогава скочи !


И да почерпиш после [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: pesh0_   
Дата:   30-07-13 00:35

За 2000лв можеш да си вземеш и d7100 :) с едно китово обективзе за 100лв от форума, а и със сигурност няма какво друго да ти предложат освен ff за момента, което да е по-добро лично според мен :).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-07-13 00:46

Автор: PhotoBo
Дата: 30-07-13 00:20

Поредната тема, в която се пита за конкретно тяло още в заглавието и на питащия му се предлага цялата номенклатура от различните прозиводители :) Обичам го този форум [smilie5]


Много си прав :)Явно си губя времето, аз ясно съм написал какво съм харесал и 4е искам мнения относно апарата от хора които са имали допир до него.

Полезна информация, а полу4авам мнения от хора който вобще не споделят мнение по темата единя ме зарибява с олимпос за 300лв. Другия фотограф ме пита защо искам да си копувам нов апарат, като мога да си купя тяхната стара и амортизирана ве4е техника която продават по магазините и тем подобни. Какъв е тоя вапрос зашо искаш да си купиш нов апарат за любителска фотография при положение ,4е си решил, 4е можеш да си го позволиш, а не си купиш стар :Д а другия пък се занимава с моята граматика.
Мерси много бяхте полезни [cool]

[cool] [cool] [cool]

Благодаря на двамата човека който споделиха опита си и писаха по темата [smile] Автор: pesh0_ [smile] Автор: io_bs както и на
Автор: V-plod

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-07-13 01:50

втор: pesh0_
Дата: 30-07-13 00:35

За 2000лв можеш да си вземеш и d7100 :) с едно китово обективзе за 100лв от форума, а и със сигурност няма какво друго да ти предложат освен ff за момента, което да е по-добро лично според мен :).



Автор: kadar
Дата: 30-07-13 00:30

D 600 е твоята машинка ! Не се нахвърляй на кроп-чета ...безмислено е !
В мига в който я платиш ..../кропката/ веднага започваш да си скубиш косите :)

Потрай малко и тогава скочи !


И да почерпиш после [beer] [cool]



Благодаря за съветите и двата модела мисля, 4е няма да ми се иска да ги оставям да дишат от снимане :Д

Но и двата са доста скупи, особено д600 :) мисля да си взема Д5200 за сега, да видя как ще се сшравям с него да се понау4а, на тънкостите на ръ4но снимане и да му се порадвам, а след време винаги мога да го продам и да си взема по добро след като преценя 4е не ми стига и иска по голямо предезвикателствп . Защото реално погледнато аз ще го ползвам за туризам и по4ивки които се броят на пръсти в годината. А през останалото време в забързаното ежедневие и много работа като остава време ше си шракам за да се у4а и да си доставям удоволствие. Аз затова се спрях на нещо добро с добри показатели но не и наи доброто :) винага ще искаме наи-доброто :) но за сега мисля 4е няма смисал да дам 2000-3000 хил. то времето ще покаже. Смятам 4е дори Д5200 пре достата4но за стартов аматяор :) Благодаря ви много надявам се да подкрепите моя избор зашото вие имате опита а аз желанието :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-07-13 01:52





Публикацията е редактирана (30-07-13 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: daniil-k   
Дата:   30-07-13 02:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-07-13 04:10

Daniel_P,
За да те успокоя и затвърдя избора ти, бих казал, че на всеки мой приятел бих препоръчал без угризения на съвеста, за първо тяло Nikon D5200. Повече от предостатъчен е за любител! Миналата седмица дадох същата препоръка на мой колега от работа, като му обясних и за предимствата, които аз виждам в това тяло, както и за неговите недостатъци. Като негови плюсове мога да изтъкна въртящия (подвижен дисплей) - надявах се в D7100 да заложат на такъв, но уви... Също така D5200 има много добра фокусна система (както вече се спомена), малко тегло, както и приемливата цена.
Основен недостатък според мен му е липсата на мотор в тялото, както и липсата на горен дисплей. И двете не са болка за умиране, но все пак... Липсата на мотор в тялото ще те ограничава в избора на обективи с такъв в тях (които са по-скъпи обикновенно), ако искаш да имаш автофокус, разбира се. Но в същото време ще си вземеш само качествени, съвременни и хубави обективи за вбъдеще. Липсата на горен дисплей се пренебрегва, особено ако не си свикнал с такъв, а щом ще е първо DSLR тяло, то няма да ти направи впечатление.

Бих бил по-предпазлив в избора на обектив все пак! Щом плануваш в началото той да е само един, като всекидневен - съвета ми е да прескочиш 18-55. Хем не е от най-качествените обективи, хем обхвата му може да не ти се окаже достатъчен. Макар и да продадох моя 18-105 VR още първия ден след като ми дойде в комплекта с тялото, мисля, че няма да сгрешиш ако избереш него за единствен и всекидневен такъв или поне в началото ;)
И понеже си писал, че също би искал да правиш снимки вечер, при слаба светлина, то зависи какви снимки де, но определено ще ти трябва някое от трите - статив, светкавица, светлосилен обектив... или и трите, според зависи. Друго за сега не се сещам, успех в избора, според мен добре си се ориентирал след многото четене и сравняване и сам! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 моля за мнения :)
Автор: V-plod   
Дата:   30-07-13 11:07

Какво в Лумикса не ти стига - качеството на картината; прекалено е малък и не изглеждаш сериозно ?

Имам ls 80 и от скоро tz 20 ( от техномаркет-великденската промоция ). Ползвам го за снимки за спомен и за работа. Работата ми е свързана с рекламна дейност - облепвам витрини на магазини, някоя пейзажна снимка за календар(малки),понякога правя някой друг рекламен материал като брошура, менюта за заведения и продуктите ги снимам с въпросните апарати и качеството е напълно задоволително (може и още, но клиента е доволен). Не си правя реклама, а казвам, че и с техника за 300 лв може да правиш нещо и да изкарваш пари - стига да знаеш какво и как да правиш.
В момента си доста развълнуван, затова помисли какво ти трябва и за какво ще го използваш. Остави си Лумито за разходки, а парите които имаш дай за апарат, който ще използваш за снимки с по-добро качество.
Но каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лева за книжка или списание или най-малкото - прочети си упътването на апарата !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »